آیا مبل چستر از مد افتاده؟

آیا مبل چستر از مد افتاده
4/5 - (1 امتیاز)

مبل چستر، همان مبل شناخته شده ای است که با داشتن چند ویژگی ظاهری و کیفی توانسته از بقیه ی مبلمان خانگی و اداری متمایز باشد. خرید مبل چستر به این دلیل محبوبیت دارد که در اندازه ها و رنگ های مختلفی وجود دارد و توانسته ترکیبی از مبل راحتی و مبل استیل را در خود داشته باشد. شاید برای جا دادن مبل چستر در یکی از دسته های مبلمان کار چندان راحتی نباشد و برای اینکه در بین مبل های راحتی و یا رسمی برایش جا باز کنیم، کمی فکر کنیم، زیرا این مدل مبل ها ویژگی این دو دسته را شامل می شود.

محصولات پیشنهادی
راحتی چستر آوانگارد 1

مبل راحتی چستر آوانگارد

تومان42,000,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

آیا مبل چستر از مد افتاده؟

از مهم ترین ویژگی های مبل چستر می توان به دکمه ها و یا دوخت هایی اشاره کرد که در قسمت پشتی دسته های مبل به کار گذاشته شده و مبل فرو رفتگی های زیادی دارد. اما با اینحال سوالی که برای بسیاری از خریداران مطرح می شود این است که آیا مبل چستر از مد افتاد؟ یا اینکه همچنان جذابیت و شیک بودن خود را دارد. برای پاسخ به این سوال باید شرایط خرید، مکانی که برای چیدمان مبل در نظر گرفته شده، ویژ”ی های مبل و قیمت مبل چستر را در نظر گرفت. پس برای پاسخ قطعی و نهایی این سوال در ادامه این مقاله از وبسایت سایا دکور با ما همراه باشید.

محصولات پیشنهادی
راحتی ایساتیس 1

مبل راحتی ایساتیس

تومان32,400,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

مبل چستر چیست؟

مبل چستر که گاهی اوقات آن را چسترفیلد هم صدا می زنند، برای تعریف مبل هایی استفاده می شود که در آن قسمت پشتی و دسته ها در ارتفاعی همسان و تقریبا شبیه بهم قرار گرفته است و البته در این قسمت ها و حتی گاهی در کل بدنه و در فاصله های مشخص و مرتبی دکمه های عمیقی قرار گرفته است تا ظاهر آن پسر از پستی و بلندی نشان داده شود.

در تمامی مدل های مبلمان چستر، ارتفاع همسان پشتی و دسته ها یکسان نیست و حتی در بعضی از مدل های آن این مورد وجود ندارد، اما در مدل های دیگر دکمه های عمیق و ظاهری پر از پستی و بلندی که ویژگی شاخص مبل چستر است نرمش وجود ندارد و عدم وجود این مورد، نمونه های این مدل را از اصالت خود دور می سازد.

مبل چستر چیست

مبل چستر، قدمتی چندین ساله دارد، اما در طول سالهای متوالی دستخوش تغییرات زیادی شده است و برای سازگاری با دکوراسیون های مختلف در مدل های متنوع تر ساخته شده است. طراحی، مواد و روکشی که از گذشته تاکنون بیشتر برای این مبل راحتی مورد استفاده قرار گرفته است از چرم می باشد و البته که در حال حاضر هم از روکش چرمی بیشتر استفاده می شود. امروزه مبل های چستر نه تنها با همان مواد و طرح ها در رنگ های و مدل های به روزتری نیز ساخته می شود.

مبل های چستر، بیشتر با رنگ های تیره و متمایل به سیاه دیده می شود. روکش های مدرن تر آن از پارچه های باکیفیت مخملی و یا پارچه های بادوام دیگری است. در ادامه شما را با چند نمونه از ویژگی های مبل چستر آشنا می کنیم :

محصولات پیشنهادی
راحتی آیسل 1

مبل راحتی آیسل

تومان31,000,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

ویژگی های مبل چستر نسبت به دیگر مبلمان ها :

  • دکمه های عمیق با ظاهری پر از پستی و بلندی
  • جنس روکش چرم و یا سایر روکش های باکیفیت
  • ظاهر ایستا و سنگین
  • پستی و تکیه گاه کوتاه
  • برابر بودن ارتفاع پشتی و دسته ها
  • داشتن دسته های پهن و رول شده
  • مدل کلاسیک با ابعاد بزرگ
محصولات پیشنهادی
تلویزیون سناتور 2 jpg

میز تلویزیون سناتور

تومان6,900,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

مبل چستر برای چه فضاهایی مناسب است؟

اگر تصمیم به خرید مبل چستر دارید و هنوز نمی دانید که برای مکانی که مد نظر دارید مناسب است یا نه، حتما ادامه مطلب را بخوانید.

خرید مبل چستر برای مکان های با اصالت

سال های زیادی است که مبل چستر در تمامی دنیا شناخته شده است و می توان آن را به عنوان یک مدل مبل کلاسیک و اصیل معرفی کرد که مختص یک دوره زمانی خاص نیست. همین ویژگی باعث شده است که این مبل برای مکان هایی استفاده شود که اصالت بیشتر به چشم می آید.

خرید مبل چستر برای داشتن نشیمن گرم و راحت

خرید مبل چستر برای داشتن نشیمن گرم و راحت

مبل چستر می تواند به هر فضای نشیمنی زیبایی ببخشد و با ویژگی های ظاهری که دارد، گرما و راحتی را به افراد هدیه دهد. پستی و بلندی هایی که بر روی این مبل وجود دارد، شکست نور را بیشتر می کند و در طول روز و یا شب با ایجاد سایه روشن های بسیار، فضای اطراف تخت را متحول می کند.

مبل چستر برای تنوع دادن به فضاهای رسمی

یکی از ویژگی های مبل چستر باعث شده است که بیشتر برای فضاهای راحتی مورد استفاده قرار بگیرد، اما این به این معنی نیست که برای مکان های رسمی مناسب نباشد. ایجاد تنوع و ساختن یک فضای متمایز از فضای رسمی و خشک اداری و شغلی خارج می شود

داشتن یک مکان راحت برای استراحت آن هم در شلوغی و جدی بودن فضای اداری با داشتن مبل راحتی برطرف می شود، اما بهترین انتخاب مدل مبل راحتی است که با فضای اداری همخوانی داشته باشد؛ پس مبل چستر بهترین انتخاب است زیرا ظاهر ایستا و سنگینی دارد که با سایر تجهیزات اداری در تضاد نیست.

استفاده از مبل چستر برای کافه ها، رستوران ها و فضاهای پر رفت و آمد

این نوع مبل به دلیل ابعاد بزرگی که دارد، ایستایی مناسبی نیز دارد و دلیل استحکام و دوام بالای آن، استفاده از روکش های چرمی باکیفیت است. اینها تمامی مواردی هستند که می توان افرادی که به دنبال تجهیزات و مبلمان برای فضاهای شلوغ و پرتردد هستند مناسب باشد. روکش مبل چستر به دلیل دوام بالا و طولانی مدت در مقایسه با مبلمان دیگر نیز به صرفه تر است.

محصولات پیشنهادی
راحتی پارادایس 1

مبل راحتی پارادایس

تومان44,500,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

مبل چستر را با توجه به چه فاکتورهایی بخرم؟

فاکتورهای مهم برای خرید مبل چستر

اگر تا به اینجای مطلب تصمیمتان برای خرید مبل چستر قطعی شده است، بهتر است فاکتورهایی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم را در نظر بگیرید.

جنس روکش مبل چستر

اگر می خواهید تمامی ویژگی های سنتی و کاناپه چستر را داشته باشید، روکش چرم بهترین انتخاب است. اما برخی از تولیدکنندگان این محصول از چرم های مصنوعی و یا دستکاری شده نیز استفاده می کنند که ظاهر کهنه و در عین حال آنتیک و زیبایی دارد.

البته این نکته را باید در نظر داشته باشید که یکی از مهم ترین علت های مبل بی کیفیت استفاده از چرم مصنوعی به جای چرم طبیعی و یا چرم مصنوعی بی کیفیت است. برای بررسی کیفیت روکش مبل باید بررسی کنید آیا عیبی بر روی پوست و یا چرم وجود دارد یا نه؛ اگر عیب و ایرادی وجود داشته باشد، درجه طبیعی بودن چرم بالاست و نشان می دهد مبل کیفیت خوبی دارد.

اگر شما برای منزل خود به دنبال خرید مبل راحتی هستید که ظاهری چستر مانند داشته باشد که با کاناپه، میز ناهارخوری و یا تختخواب شما ست شود می توانید از روکش های پارچه ای به جای چرمی استفاده کنید.

استحکام و دوام مبل چستر

استحکام و دوام مبل چستر

در پاسخ به این سوال که آیا مبل چستر از مد افتاده یا نه؟ می توان گفت که مبل چستر یک مدل مبل جهانی، جا افتاده و کلاسیک است که با ویژگی هایی که دارد هیچوقت قدیمی و از مد افتاده نمی شود. اگر شما یک خریدار هستید باید در هنگام خرید تمام ارزیابی و بررسی های لازم برای استحکام و دوام مبل را برجای بیاورید که در مدت طولانی تری بتوانید از آن استفاده کنید.کاناپه هایی که با توجه به مدل چستر ساخته می شوند، ابعاد بزرگی دارند که وزن بیشتری را نیز تحمل می کند، همین موضوع باعث شده است که کیفیت و دوام ساخت آن نیز بالاتر باشد.

رنگ مبل چستر

رنگ این مبلمان به رنگ طبیعی چرم های قهوه ای متمایل به تیره و یا سیاه است. اما با پیشرفتی که در رنگرزی صنعت چرم به وجود آمده است، روکش های مختلف با رنگ های متنوعی برای این محصول وجود دارد. انتخاب رنگ مبل، با توجه به سلیقه و دکوراسیون هر فرد متفاوت است. اما نکته ای که در رابطه با رنگ مبل چستر وجود دارد اینکه بیشتر طیف های رنگی تیره است و با شکست نور دکمه های عمیق بیشتر نمایان می شود.

محصولات پیشنهادی
راحتی پارلیک 1

مبل راحتی پارلیک

تومان32,500,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

قیمت مبل چستر به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت مبل چستر به چه عواملی بستگی دارد؟

ابعاد و نشیمن بزرگ یکی از مهم ترین ویژگی های مبل چستر است و بهتر است که در هنگام خرید مبل راحتی چستر این موارد در نظر گرفته شود، زیرا که چنین عواملی بر روی قیمت مبل نیز تاثیر می گذارد. با وجود کوچک شدن فضاهای زندگی، بیشتر تولیدکنندگان مبلمان کوچک تولید می کنند حتی این مورد در ساخت مبلمان چستر هم مشاهده می شود که برای فضاهای کوچکتر و برای نشیمن های محدود نیز مناسب است.

جنس و روکش یکی دیگر از معیارهایی است که بر قیمت مبلمان چستر تاثیرگذاراست. روکش هایی که از چرم طبیعی و یا کار شده ساخته شده اند در برابر چرم های مصنوعی و یا پارچه ای گران تر هستند.

پاسخ نهایی به اینکه آیا مبل چستر از مد افتاده است یا نه!

در این مقاله از فروشگاه اینترنتی مبلمان سایادکور سعی کردیم تا یک توضیح کلی در رابطه با قدمت، آشنایی، نحوه ساخت و ویژگی های مبل چستر در اختیار شما قرار دهیم تا بهتر بتوانید برای خرید مبل چستر اقدام به خرید کنید. اما در رابطه با اینکه مبل چستر از مد افتاده یا نه باید بگوییم که این نوع مبلمان از زمان های دور تا کنون مورد پسند افراد زیادی بوده است و بیشتر برای فضاهای رسمی و اداری مورد استفاده قرار می گیرد. در نهایت این شما هستید که با توجه به سلیقه، مکان مورد استفاده و راحتی خود چه مبلی را انتخاب می کنید.

ما در سایت سایا دکور برای راحتی و خرید مطمئن شما امکان مشاوره رایگان را در نظر گرفته ایم تا بتوانید هر مبلی که متناسب با نیازتان اعم از مبل مدرن، مبل نئوکلاسیک ، مبل ال و… است را به راحتی هرچه تمام تر تهیه کنید. 

مطهره نسیمی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *