بهترین رنگ مبل برای خانه های کوچک

بهترین رنگ مبل برای خانه های کوچک
3.5/5 - (2 امتیاز)

درست است که رنگ مبل یک موضوع سلیقه ای است، به طوری که بعضی از افراد رنگ های تیره دوست دارند و بعضی دیگر تمایل دارند رنگ روشن انتخاب کنند که با فرش، پرده و یا دیگر وسایل دکوراسیون منزل خود ست کنند. اما گاهی شرایطی وجود که انتخاب رنگ مبل، تاثیر زیادی در کوچک و یا بزرگ نشان دادن محیط اطراف دارد.

از آنجایی که خرید مبل، برای خانه های کوچک، موضوع اهمیت داری است و نمی توان هر مبل و با هر رنگی را انتخاب کرد؛ زیرا فضا محدود است و نباید مبلی را انتخاب کنید که تمامی فضا را بگیرد و دیگر جایی برای رفت و آمد نباشد و از سوی دیگر نباید رنگی را انتخاب کنید که فضا را کوچکتر و یا تیره تر نشان دهد. اگر تابحال به چنین موضوعی توجه نداشتید، بهتر است خواندن ادامه این مقاله از فروشگاه آنلاین مبلمان سایادکور را از دست ندهید زیرا که درمورد بهترین رنگ مبل برای خانه های کوچک و مهم ترین فاکتورهای خرید مبل راحتی برای منازل کوچک با شما صحبت می کنیم.

محصولات پیشنهادی
راحتی چستر آوانگارد 1

مبل راحتی چستر آوانگارد

تومان42,000,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

چه رنگ مبلی برای خونه کوچیک انتخاب کنم؟

انتخاب بهترین ترکیب رنگ مبل برای خانه های کوچک بسیار حائز اهمیت است. با توجه به محدودیت‌های اندازه، توصیه می‌شود از طیف رنگ‌های روشن و خنثی مانند بژ، کرم و خاکستری روشن استفاده کنید. این رنگ‌ها دارای خواص بازتابی عالی هستند که نور طبیعی را به‌طور مناسب در اتاق منعکس می‌کنند و فضا را بزرگ‌تر به نظر می‌آورند. همچنین، این رنگ‌ها از خستگی جلوگیری می‌کنند و همیشه زیبا و آراسته به نظر می‌آیند.

بهترین ترکیب رنگ مبل برای خانه های کوچک

پس‌زمینه‌ای که با مبل با رنگ‌های روشن و خنثی ایجاد می‌شود، به‌طور هماهنگ در خانه کوچک شما جلوهٔ زیبایی ایجاد می‌کند و امکان دارد که با استفاده از تزیینات کوچک، کوسن‌ها و پرده‌ها سبک مورد نظر خودتان را در دکوراسیون ایجاد کنید. این رنگ‌ها به فضا آرامش می‌بخشند و تاثیر بزرگی در کاهش احساس تنگی و محدودیت ایجاد می‌کنند. این امر به ویژه در خانه‌های کوچک و آپارتمان‌ها مهم است زیرا به حداکثر استفاده از هر اینچ فضا کمک می‌کند.

رنگ‌های مانند بژ و خاکستری کم رنگ علاوه بر اینکه ظاهر زیبایی به فضا می‌دهند، در پوشش دادن لکه‌های کوچک، کثیفی و موی حیوانات خانگی نیز بسیار موثر هستند. این رنگ‌ها به اصطلاح چرک نمی‌شوند و می‌توانید بدون نگرانی از نظافت مبل‌ها به راحتی از زیبایی آن‌ها لذت ببرید. بنابراین، این رنگ‌ها به عنوان گزینه‌ای عالی برای خانه‌هایی با کودکان یا حیوانات خانگی یا افراد حساس به نظافت پیشنهاد می‌شوند. در ادامه همراه باشید تا با اطلاعات کافی، بهترین رنگ برای خانه های کوچک را انتخاب کنیم.

محصولات پیشنهادی
راحتی ایساتیس 1

مبل راحتی ایساتیس

تومان32,400,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

بهترین رنگ مبل برای خانه های کوچک

زندگی در خانه های کوچک، یکسری محدودیت هایی را برا خرید وسایل منزل ایجاد می کند، اما اگر درست و اصولی وسایل را انتخاب کنید، خانه شما شیک تر و مدرن تر از آن چیزی به نظر می رسد ک تصورش را هم نمی توانسید بکنید. مبل، یکی از مهم ترین اجزای دکوراسیون خانه است و برای اینکه بهترین رنگ مبل برای خانه های کوچک را انتخاب کنید، لازم است که در جریان یکسری اصول و قواعد باشید که علاوه بر اینکه اتاق نشیمن و یا دکوراسیون منزل شما زیباتر دیده می شود بلکه بزرگتر و روشن تر هم دیده می شود. در ادامه ما تمامی این نکات را که شاید هیچ کجای دیگر آن را نخوانید به طور کامل و با جزئیات در اختیارتان قرار می دهیم.

توجه داشتن به رنگ و جنس مبل

نکته مهمی که خیلی از طراحان دکوراسیون به آن توجه میکنند، هماهنگ کردن رنگ پارچه مبل با دکوراسیون داخلی منزل است. در چنین مرحله ای شما باید بدانید که انتخاب چه رنگی می تواند به بزرگ نشان دادن فضای منزلتان کمک کند. رنگ پارچه مبل باید با رنگ دیوارها هماهنگی داشته باشد و یا حداقل یک تناسب با آن داشته باشد.

در هنگام خرید مبل راحتی شیک، سبک دکوراسیون فضای داخلی تاثیر زیادی در انتخاب رنگ پارچه مبل دارد. برای مدل های ساده و مبل نئوکلاسیک، می توانید از رنگ های خنثی و تمیزی مانند سفید، خاکستری و یا بژ استفاده کنید. اما برای مبل های کلاسیک، رنگ های شادتری مانند قرمز، نارنجی و یا طلایی را انتخاب کنید.

بهترین رنگ مبل برای منزل با متراژ کم

نور ورودی خانه را در نظر بگیرید!

برای اینکه خانه کوچک بزرگتر از آن چیزی که هست نشان داده شود، باید نور کافی در اتاق وجود داشته باشد. به عنوان مثال می توانیم به پارچه های رنگ روشن اشاره کنیم که فضا را از آن چیزی که هست بزرگتر نشان می دهد. چه برای خانه های کوچک و چه برای خانه های بزرگ بهتر است که از پرده های ضخیم استفاده نکنید و مبل ها را نزدیک پنجره ها قرار دهید، تا خورشید با تابش نور خود وسایل و محیط اطراف شما را بزرگتر نشان دهد.

انتخاب پارچه تیره برای مبلمان

بهترین رنگ مبل برای خانه های کوچک، جزو پرفروش ترین رنگ ها برای مبلمان است و طیف رنگ های تیره طرفدارهای خودش را دارد. اگر فضایی که برای چیدن مبل در نظر گرفتید در برابر نور خورشید قرار دارد، رنگ تیره بیشتر از رنگ های دیگر تحت تاثیر قرار می گیرد. برای انتخاب پارچه های تیره برای مبلمان خانه کوچک، باید این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر فضای خانه محدود است، بهتر است مبل های بزرگ خریداری نکنید و یا قطعات محدودتری را در نظر بگیرید. زمانی می توانید مبل های تیره انتخاب کنید که نور ورودی منزلتان خوب باشد. در کنار رنگ خود مبل، رنگ چوب مبل نیز اهمیت دارد. به همین دلیل ما در مقاله پرفروش ترین رنگ چوب مبلمان به بررسی بهترین رنگ ها پرداخته ایم. 

در انتخاب رنگ پارچه، نیاز خود را در نظر بگیرید!

یک نکته دیگری که باید در انتخاب رنگ پارچه در نظر داشته باشید این است که اگر در منزل خود بچه کوچک و یا حیوان خانگی دارید بهتر است که از پارچه مبلی استفاده کنید که جای لک و کثیفی را نشان نمی دهد و یا اینکه تمیز کردن آن راحت تر است.

رنگ های خنثی بهترین رنگ برای خانه های کوچک!

بهترین رنگ مبل برای خانه های کوچک، رنگ هایی هستند که طیف خنثی دارند. اگر می خواهید بدانید که چه رنگ هایی هستند، باید به رنگ های آبی، خاکستری، قهوه ای، شکلاتی و کرم اشاره کنیم. به عنوان مثال رنگ های آبی و روشن برای مبلمان در خانه کوچک می تواند بهترین انتخاب باشد؛ زیرا که رنگ ابی، حس ارامش و انرژی را در خانه بوجود می آورد و فضا را دلبازتر از حد عادی خود نشان می دهد.

مبل خاکستری هم جزو مبلمان با رنگ های خنثی است، اگر کثیفی و یا لکه برایتان دغدغه است، بهتر است رنگ پارچه مبل شکلاتی را انتخاب کنید. رنگ های کرم، طوسی، استخوانی و شیری از بهترین رنگ مبل برای خانه های کوچک است. البته با وجود دکوراسیون های مدرن، محدودیت کمتری برای انتخاب بهترین رنگ مبل برای خانه های کوچک وجود دارد. ترکیب رنگ خنثی در کنار مبل مدرن یک ترکیب بی نظیر برای شما می سازد. 

مبل با رنگ روشن برای خانه های کوچک

رنگ پارچه مبل را تا دو درجه تیره تر انتخاب کنید!

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که باید برای انتخاب رنگ مبل برای خانه های کوچک به آن توجه کنید، اگر رنگ مبل شما بین یک تا دو درجه تیره باشد، اگر مبل را در معرض نور خورشید قرار دهید، رنگ آن به مرور کمرنگ تر می شود. در چنین شرایطی می توانید رنگ مبلی را انتخاب کنید که در برابر نور خورشید کمرنگ نمی شود و یا اینکه مبل خود را به دور از نور خورشید قرار دهید. همچنین مبل های تیره تر، لکه ها را کمتر نشان می دهند.اگر حیوان خانگی دارید، مبل تیره مو و یا کرک حیوانات را کمتر نشان می دهد.

محصولات پیشنهادی
راحتی آیسل 1

مبل راحتی آیسل

تومان31,000,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

نکاتی که قطعا نمی دانید!

 • انتخاب رنگ فقط درمورد پارچه مبل نیست! شاید برایتان جالب باشد که رنگ قسمت چوبی مبل هم مهم است. چوب هایی که رنگ روشنی دارند، برای خانه های کوچک مناسب هستند. اگر در چنین مواردی تمایل به چوب های رنگ روشن ندارید، پس باید رنگ پارچه مبل را روشن انتخاب کنید تا فضا را بزرگتر نشان دهد.
 • اگر مبلمان خود را بیشتر از وسایل دیگر دوست دارید و می خواهید در بدو ورود هر فرد مبل ها بیشتر به چشم بیاید، ابتدا باید انتخاب کنید که مبل روشن باشد یا تیره! نکته مهم اینجاست که رنگ کف اتاق نیر در انتخاب رنگ مبل تاثیر گذار است. اگر مبل تیره ای را روی سطح تیره قرار دهید، مبل شما در تاریکی گم زمین گم می شود.
 • رنگ مبل را با توجه به رنگ کاغذ دیواری، رنگ میزهای اتاق، پرده ها و دیگر وسایل انتخاب کنید. البته این را هم در نظر داشته باشید که لازم نیست حتما رنگ مبل با رنگ وسایل همرنگ باشد، بلکه باید یک و یا دو درجه تفاوت هم داشته باشد؛ این تضاد رنگی هم به زیبایی بیشتر دکوراسیون کمک می کند و هم اینکه فضا را بزرگتر نشان می دهد.
محصولات پیشنهادی
تلویزیون سناتور 2 jpg

میز تلویزیون سناتور

تومان6,900,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

اگر خانه کوچکی دارید، پارچه مبلی این مدلی انتخاب کنید!

مبل با رنگ های خنثی برای خانه کوچک

برای خرید بهترین رنگ مبل برای خانه های کوچک، باید به طرح پارچه مبل هم دقت داشته باشید. طرح های شلوغ باعث می شود که فضا و محیط کوچک تر دیده شود. بهترین تصمیم این است که از طرح پارچه ساده و مینیمال استفاده کنید؛ زیرا طرح های ساده باعث می شود شلوغی اتاق، نمایان نباشد و همچنین فضا مرتب تر دیده شود. پس می توان نتیجه گرفت که مناسب ترین رنگ مبل برای خانه های کوچک، رنگ های روشن و ساده است.

محصولات پیشنهادی
راحتی پارادایس 1

مبل راحتی پارادایس

تومان44,500,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

بهترین ترکیب رنگ برای خانه­ های کوچک

بهترین رنگ مبل برای خانه‌ های کوچک با توجه به سایر وسایل موجود در خانه مشخص خواهد شد. استفاده از ترکیب رنگ‌های کرم و صورتی، سفید و سبز، یا ترکیب رنگ‌هایی که یک رنگ خنثی مانند بژ، خاکستری و سفید داشته باشند، انتخاب هوشمندانه‌ای است.

توجه داشته باشید که مبل با طرح‌های رنگی بسیار متنوع جذابیت خاصی ندارد و خانه شما را شلوغ نشان می‌دهد. استفاده از ترکیب دو یا نهایت سه رنگ در انتخاب مبل کافی است. ترکیب رنگ‌هایی مانند آبی و صورتی، قرمز و زرد، بنفش و نعنایی به همراه کرمی و غیره همگی جذابیت خاصی به خانه می‌دهند.

بهترین ترکیب رنگ مبل برای خانه های کوچک

محصولات پیشنهادی
راحتی پارلیک 1

مبل راحتی پارلیک

تومان32,500,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

بهترین رنگ برای خانه‌ های کوچک

در بین رنگ‌های مختلف پارچه مبلی، دچار تردید می‌شوید که کدام رنگ مناسب‌تر است. یکی از عوامل مهم در بزرگ جلو دادن خانه نور کافی است. استفاده از مبل با رنگ روشن باعث می‌شود که انعکاس نور افزایش پیدا کرده و خانه بزرگ به نظر برسد. رنگ بخش پایه مبل نیز در دکوراسیون خانه کوچک اهمیت زیادی دارد.

اگر فرش تیره یا سرامیک‌های تیره رنگ دارید، باید از مبل با پایه‌های روشن استفاده کنید تا جلوه زیبایی داشته باشد. بهترین رنگ‌های موجود در بازار رنگ‌های خنثی هستند. رنگ خنثی از مد نمی‌افتد و همیشه می­توانید از آن استفاده کنید. رنگ‌هایی مانند خاکستری، شکلاتی، کرم، استخوانی، و سایر رنگ‌ها در این طیف اهمیت خیلی زیادی دارند. سایا دکور با تنوع بالای مبل انواع رنگ‌ها را برای شما فراهم کرده است. انتخاب بهترین رنگ مبل برای خانه­ های کوچک را با توجه به سلیقه خود و رنگ های ترند موجود در بازار انجام دهید.

اگر همه را نخواندی، این قسمت را حتما بخوان!

زمانی که نسبت به خرید مبل اقدام می کنید و یا اینکه قصد دارید پارچه مبلمان خود را تغییر دهید، مسلما باید هزینه زیادی را برای این تغییر بزرگ، در نظر بگیرید! از آن همه مهمتر باید چندین فاکتور را برای انتخاب پارچه مبل در نظر داشته باشید که یکی از آنها این است که رنگ پارچه مبلی، همانی باشد که دوست دارید و به اصطلاح به دلتان بنشیند! مورد مهم بعدی این است که فضایی که می خواهید مبل را بچینید مشخص کنید و رنگ دیگر وسایل و دکوراسیون خود را در نظر بگیرید.

به عنوان یک نتیجه گیری کلی باید گفت که انتخاب رنگ مبل در خانه های کوچک نباید تیره باشد، چونکه فضای منزل را دلگیر و گرفته تر نشان می دهد. در مقابل آن مبل هایی که با پارچه های روشن ساخته شده اند، یکی از بهترین گزینه ها برای خانه هایی با متراژ کوچک است. با توجه به این موارد بهترین رنگ مبل برای خانه های کوچک، رنگ هایی با تناژ خنثی و یا روشن است و شما با خرید مبل هایی با چنین رنگ هایی می توانید منزل خود را بزرگتر نشان دهید بدون آنکه بابت کوچک بودن خانه ناراحتی داشته باشید.

فرقی ندارد منزل شما کوچک است یا بزرگ، اگر برای خرید نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید می توانید همین الان با کارشناسان فروشگاه اینترنتی سایادکور ارتباط برقرار کنید تا برای خرید مطمئن تر شما را راهنمایی کنند. 

ما در مجموعه سایا دکور برترین مبل های بازار از همه انواع نظیر مبل ال، مبل چستر، مبل ال مدرن، مبل ال راحتی و… و همچنین آینه کنسول جدید را برای شما فراهم کرده ایم که بتوانید بهترین انتخاب خود را از بین تمامی انواع مبل انجام دهید. 

مطهره نسیمی
دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
 • کاظم رسولی 19 فروردین 1403 / 12:28

  اگر مبلی که انتخاب کردیم برای پذیرایی کوچک؛ رنگ تیره داشته باشه باید چیکار کنیم؟ آیا راهکاری داره که منزل بزرگ تر به نظر برسه

  • Saya Decor 20 فروردین 1403 / 11:17

   سلام کاظم عزیز
   میتونین با استفاده از بقیه دکوارسیون خونه منزل رو پرنور کنید. البته برای خانه های کوچک بهترین راهکار اینه پارچه مبل ها رو به رنگ روشن تغییر بدین تا تاثیر چشک گیری ازش بینین ولی اگر نمیخواین این کارو انجام بدین، همون استفاده از رنگ های دیگه در دکوراسیون منزل گزینه خوبیه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *