بهترین روغن برای مبل چرمی

بهترین روغن برای مبل چرمی
Rate this post

مبلمان چرمی، یکی از بهترین مبلمان لوکسی است که طرفدار زیادی دارد و شاید بیشتر مدل های مبل چرمی را در دفاتر اداری و رسمی و یا کلینیک ها دیده باشید. اما افراد زیادی هم هستند که روکش چرمی را حتی برای وسایل منزل خود دوست دارند، زیرا فضای داخلی را لوکس تر و شیک تر نشان می دهد. اگر شما صاحب مبل های چرمی هستید و می خواهید بدانید بهترین روغن برای مبل چرمی چیست که بتواند حتی در طولانی مدت شکوه و زیبایی آن را حفظ کند. در ادامه این مقاله از سایت سایا دکور به شما می گوییم که چه روغنی برای مبل چرمی بهتر است و چه نکاتی برای نگهداری و دوام چرم طبیعی مبلمان وجود دارد؛ پس با ما همراه باشید.

محصولات پیشنهادی
راحتی چستر آوانگارد 1

مبل راحتی چستر آوانگارد

تومان42,000,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

بهترین روغن برای مبل چرمی چیست؟

اگر می خواهید مبل هایتان طول عمر بالا و باعزتی داشته باشند، می توانید از روغن نارگیل استفاده کنید. البته یک ترکیب فوق العاده وجود دارد و آن مخلوط روغن زیتون و سرکه است که باعث درخشان شدن مبل های چرمی می شود. نکته مهمی که در هنگام روغن مالی مبل های چرمی باید در نظر داشته باشید این است که ممکن است برخی از مواد گفته شده با پارچه چرمی مبل شما سازگاری نداشته باشد و آن از بین ببرد.

برای جلوگیری از چنین اتفاقی لازم است که در ابتدا مقداری از آن را بر روی یک قسمت کوچکی از مبل تست کنید و سپس در صورتی که مشکلی ایجاد نشد، برای تمامی قسمت ها استفاده کنید و مبل را برق بیندازید.

محصولات پیشنهادی
راحتی ایساتیس 1

مبل راحتی ایساتیس

تومان32,400,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

روغن نارگیل بزنید و براق کنید!

روغن نارگیل برای براق کردن مبل چرمی

پس از خرید مبل چرمی، یکسری نگرانی ها مانند ترک خوردن، پوسته پوسته شدن و خشک شدن برای خریداران این محصول پیش می آید؛ که حتی ممکن است برای علاقمندان به این نوع مبلمان تردید خریدن ایجاد کند. اما اگر با نکات اصولی و مواد درست بتوانید دائما چرم را نرم و تازه نگه دارید، مشکلی پیش نمی آید.

روغن نارگیل از مبل های شما در برابر ترک خوردگی محافظت می کند و درخشش و زیبایی به آن می دهد. البته پیش از آنکه روغن نارگیل را انتخاب کنید، حتما موارد زیر را بخوانید :

عصاره نارگیل در دمای زیر 76 درجه سفت می شود؛ پس بهتر است تا نقطه ذوب آن را گرم کنید و قبل از مالیدن به مبل مطمئن شوید که دمای آن بالا نباشد. برای روغن کاری از یک دستمال خشک و تمیز استفاده کمک بگیرید و آن را به ارامی روی مبل بکشید و فقط یک لایه نازک روی مبل باقی بگذارید.

اگر تا بحال از روغن نارگیل استفاده کردید، حتما دیده اید که چرم بعد از مدتی تیره می شود؛ پس بهتر است از روغن نارگیل برای مبل های چرمی تیره مثل مشکی استفاده کنید.

محصولات پیشنهادی
راحتی آیسل 1

مبل راحتی آیسل

تومان31,000,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

روغن زیتون و سرکه؛ یک ترکیب سمی برای براق کردن مبل!

ترکیب روغن زیتون و سرکه برای مبل های چرمی کاربردی است. برای اینکار لازم است که این دوتا ماده را باهم ترکیب کنید و با یک دستمال روی تمامی مبل بکشید و براق سازی را انجام دهید. اینکار علاوه بر اینکه مبلمان شما را درخشان می کند، بر روی طول عمر و دوام آن نیز تاثیر می گذارد. البته به جای روغن زیتون می توانید آب را با سرکه مخلوط کنید. استفاده از مخلوط آب و سرکه هم مانند مخوط روغن زیتون و سرکه است؛ باید با یک تناسبی آنها را مخلوط کنید و تمامی قسمت های مبل را تمیز کنید.

محصولات پیشنهادی
تلویزیون سناتور 2 jpg

میز تلویزیون سناتور

تومان6,900,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

چگونه مبل چرم را براق کنیم؟

همانطور که مبلمان چرمی نسبت به دیگر مبلها مانند مبل راحتی قیمت بالاتری دارد، به همان صورت هم نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری هم دارد؛ اما در مقابل زیبایی خاصی دارد. هر که پر طاوس خواهد جور هندوستان کشد، پس اگر انتخاب شما هم چنین مبلمانی است باید برای حفظ و نگهداری آنها تلاش کنید تا همیشه براق، درخشان و تمیز بماند.

چگونه مبل چرم را براق کنیم

محصولات پیشنهادی
راحتی پارادایس 1

مبل راحتی پارادایس

تومان44,500,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

انواع روش های براق کردن مبل چرمی :

در قسمت های بالاتر درمورد ترکیب روغن زیتون و سرکه، آب و سرکه و از همه مهم تر درمورد روغن نارگیل که یکی از بهترین روغن ها برای مبل چرمی است، صحبت کردیم. اما در ادامه روش های کاربردی را می گوییم که برای براق کردن مبل چرمی کاربرد دارد :

اسپری براق کننده مبل چرم

این مدل اسپری ها، مواد مخصوصی دارد و میتواند لکه هایی که بر روی مبلمان چرمی باقیمانده است را از بین ببرد. اسپری های براق کننده مبل در رنگ های مختلفی وجود و با یک لایه نازکی که روی مبل ایجاد می کند، از آن حفاظت می کند. اگر از اسپری درخشان کننده مبل چرمی استفاده می کنید، باید انتظار درخشان شدن دوبرابری را داشته باشید.

واکس براق کننده مبل چرم

یک روش دیگر برای براق کردن مبلمان چرمی، واکس براق کننده چرم است؛ واکس مبل، جامد است و با دست به راحتی روی مبل پخش می شود. پس از اینکه مراحل واکس کاری مبل انجام شد، آن را با یک پارچه تمیز پاک کنید و بعد از آن بشینید و از درخشندگی مبلمان خود لذت ببرید.

لوسیون براق کننده چرم

لوسیون براق کننده علاوه بر اینکه درخشندگی و زیبایی خاصی به مبل های شما هدیه می دهد، مانع ترک خوردگی و پوسته پوسته شدن و یا رنگ پریدگی می شود. سعی کنید این مدل محصولات را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید.

محصولات پیشنهادی
راحتی پارلیک 1

مبل راحتی پارلیک

تومان32,500,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

از این مواد برای براق کردن استفاده نکنید!!

انواع روش های براق کردن مبل چرمی

همانطور که دمورد بهترین روغن برای مبل چرمی و مواد درخشان کننده مبل صحبت کردیم؛ در این بین نیز موادی هستند که در هیچ صورت، نباید از آنها برای براق کردن استفاده کنید. به عنوان نمونه نباید از پاک کننده های قوی مثل آمونیاک و موادی از این قبیل که به چرم آسیب می زنند استفاده کنید؛ زیرا برخی از آنها خاصیت چسبندگی دارند و باعث می شوند که سطح مبل برای نشستن مطلوب نباشد و در استفاده طولانی مدت به چرم مبل آسیب وارد کند.

فرقی ندارد که از چه روغن و یا چه مواد براق کننده ای استفاده می کنید، فقط در ابتدا قسمتی از مبل که قابل مشاهده نیست مانند قسمت پشتی و یا یک قسمت کوچک را به عنوان تست روغن بزنید، اگر مشکلی پیش بوجود نیامد، برای تمامی قسمت ها استفاده کنید.

نکات مهم در رابطه با خرید مبل چرمی!

  • پیش از خرید مبل چرمی، درمورد پارچه های چرمی تحقیق کنید و مدل های باکیفیت را خریداری کنید؛ چرم هایی که رنگ تیره تر و یکنواخت دارند مناسب تر هستند.
  • گوشه های مبل را جاروبرقی بکشید و با یک دستمال گرد و غبار را پاک کنید. هر چند وقت یکبار آنها را تکان دهید تا چروک نشوند.
  • اگر خدایی نکرده مواد خوراکی و یا رنگی روی مبل ریخته شد به سرعت پاک کنید.
  • مبلمان چرمی را در قسمت های خنک فضای داخلی قرار دهید، زیرا نور آفتاب به پارچه و رنگ آن آسیب می زند.
  • از بهترین روغن برای مبل چرمی استفاده کنید. در برخی از موارد پارافین برای مبل چرم کاربردی است. حتی دیده شده که بعضی افراد از وازلین برای مبل چرم استفاده می کنند. اما اینگونه مواد در طولانی مدت ممکن است که چرم را کدر کند.

سخن پایانی :

تمام تلاش ما در این مقاله از فروشگاه اینترنتی مبلمان سایا دکور این بود که شما با انتخاب بهترین روغن برای مبل چرمی این بود که حتی در طولانی مدت مبلمان شما به همان تازگی و درخشانی روز اول باشد. اما این نکته را فراموش نکنید که روغن زدن و یا سایر روش های براق کردن مبل چرمی کافی نیست و قبل از تمام اینها باید به خوبی از مبل های خود مراقبت کنید. شما می توانید برای تهیه انواع مبلمان چرمی،مبل ال، مبل چستر، مبل مدرن، مبل نئوکلاسیک از کارشناسان ما به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.  امیدوارم که این مطلب برایتان کاربردی بوده باشد، اما اگر شما هم تجربه ای در زمینه تمیز کردن و یا روغن زدن به مبل های چرمی دارید با ما در میان بگذارید.

مطهره نسیمی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *