چیدمان مبل راحتی

بهترین مدل های چیدمان مبل راحتی
Rate this post

چیدمان مبلمان باید به صورت درست و اصولی باشد تا هم دکوراسیون جذاب تری داشته باشید و هم اینکه از تمامی فضایی که در اختیار دارید استفاده کنید. در نظر داشته باشید که نقاط مرکزی منزل شما اتاق نشیمن و پذیرایی است و از آنجایی که بیشتر از خانه های امروزی متراژی کوچکتری دارند، بهتر است که به جای مبل کلاسیک و استیل از مبل راحتی استفاده شود. اما اگر انتخاب شما هم مبل راحتی است، در ادامه این مقاله از فروشگاه آنلاین مبلمان سایادکور درمورد بهترین مدل های چیدمان مبل راحتی با شما صحبت می کنیم. پس با ما همراه باشید.

محصولات پیشنهادی
راحتی چستر آوانگارد 1

مبل راحتی چستر آوانگارد

تومان42,000,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

 بهترین مدل های چیدمان مبل راحتی

با  توجه به معماری که بیشتر منازل دارند و بیشتر اتاق های پذیرایی و نشیمن مستطیل شکل هستند و چیدمانی که در این اتاق ها وجود دارد به نقطه کانونی بستگی دارد. شاید شما هم تابحال دیده اید که در بعضی از اتاق ها طراحی به گونه ای است که قسمت مورد توجه به مرکز اتاق شومینه و یا پنجره مشخص و یا تلویزیون است. زمانی که مرکز کانونی مشخص باشد، چیدمان هم با توجه به آن انجام می شود.

محصولات پیشنهادی
راحتی ایساتیس 1

مبل راحتی ایساتیس

تومان32,400,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

برای تنوع دادن به چیدمان مبل به این نکات توجه کنید!

اینکه مبلمان خود را به چه روش و مدلی بچینید کاملا به سلیقه خودتان بستگی دارد. اکثر افراد برای پذیرایی خود یک مبل سه نفره و یک نفره و دو نفره و گاهی هم چند نفره انتخاب می کنند. برای اینکه مبل ها را در سالن پذیرایی بچینیم، باید فضای کافی بین دیوار، مبل ها و گوشه های اتاق قرار دهید و به این نکته مهم توجه داشته باشید که افراد باید بتوانند به راحتی در اتاق پذیرایی جا به جا شوند و برای تردد مشکلی نداشته باشند. همچنین باید میزجلومبلی را در جایی قرار دهید که همه افراد به میز دسترسی داشته باشند و همچنین آنها را طوری بچینید که تمامی وسایل را بتوانید جا به جا کنید و دکوراسیون انعطاف پذیر تر باشد. اگر قرار هست به سبک ایرانی منزلی چیده شود، بهتر است مقاله چیدمان مبل منزل ایرانی را بررسی کنید. 

بهترین روش چیدمان مبلمان راحتی

نقطه کانونی را در نظر بگیرید!

در قسمت های بالاتر گفتیم که نقطه کانونی اتاق، نقش مهمی در چیدمان مبل دارد و مبل های باید با در نظر گرفتن نقطه کانونی چیده شوند. زیرا چنین چیدمانی باعث می شود افراد در هر جایی که نشسته اند، دید خوبی نسبت به دکوراسیون داشته باشند و بتوانند به خوبی تلویزیون را تماشا کنند.

نقطه کانونی می تواند تلویزیون، شومینه، آکواریوم، قفسه های کتاب و یا بوفه باشد. در اولین مرحله شما باید مبل ها را روبه روی تلویزیون بچینید. دو کاناپه رو به روی یکدیگر، مبل های تک به حالت زاویه دار کنار کاناپه و یا دو کاناپه رو به روی یکدیگر و مبل های تک نفره نیز در کنارهم و درست رو به روی یکدیگر، دو کاناپه به عنوان دو ضلع از یک مربع و دو مبل تک نفره دیگر به عنوان دو ضلع دیگر مربع و … تمامی این چیدمان در حالتی است که تلویزیون در نقطه کانونی قرار دارد و مبل های در اطراف آن قرار می گیرد.

چیدمان مبل راحتی در پذیرایی های کوچک که چند در ورودی دارند!

اگر منزل شما به این صورت است که چند در ورودی دارد، در ابتدا یک خط فرضی از یکی از درها به در دیگر بکشید و به این فکر کنید که مبلمان را چطور می توانید بچینید که حرکت و جا به جا شدن در میان درها راحت تر است و بدون هیچ مشکلی می توان از هر کدام از درها عبور کرد. شاید اینبار تکرار باشد اما باید در چنین حالتی نیز مرکز کانونی اتاق را در نظر بگیرید.

مزیت مبل های راحتی برای چیدمان

تقسیم کردن خانه با مبلمان

اگر منزل شما بزرگ است و برای پذیرایی و یا اتاق نشیمن فضای بیشتری در اختیار دارید می توانید با استفاده از مبلمان راحتی و با بهترین روش چیدمان، اتاق مد نظر را به چند قسمت تقسیم کنید. چنین کاری باعث می شود تا علاوه بر داشتن فضای نشیمن دورهمی، فضای دیگر اتاق را نیز تقسیم بندی و از آن استفاده های دیگری داشته باشید. مبل ال، برای این کار مناسب است و شما می توانید با مطالعه مقاله ای که مربوط به انواع چیدمان مبل ال است، با دیگر روش های چیدن مبل آشنا شوید.

چیدمان متقارن مبلمان در پذیرایی

چیدمان متقارن یکی دیگر از بهترین مدل های چیدمان مبل راحتی برای پذیرایی و نشیمن است؛ زیرا باعث می شود که افراد رو به روی یکدیگر قرار بگیرند و باهم ارتباط موثرتری برقرار کنند. اگر این روش چیدمان در مرکز کانونی اتاق باشد، بهتر است که تلویزیون را به عنوان نقطه کانونی در نظر بگیرید و چیدمان مبل به این صورت باشد که هم افراد رو به رو همدیگر باشند و هم اینکه به راحتی بتوانند تلویزیون مشاهده کنند.

بهترین طرح چیدمان مبل راحتی

مبل ها از نظر مدل، طراحی و رنگ انواع مختلفی دارند و هر کدام با توجه به ویژگی ها و اندازه هایی که دارند برای یک فضا و متراژ خاص مناسب هستند. مبل های راحتی، جزو مبل هایی است که طرفداران بیشتری دارد. چیدمان مبل راحتی، کار سختی نیست به شرط آنکه به یکسری از نکات توجه داشته باشید.

بهترین طرح چیدمان مبل راحتی

چیدمان طولی :

بهترین مدل های چیدمان مبل راحتی، به مساحت و شکل اتاق شما بستگی دارد. اگر اتاق شما حالت مستطیلی دارد، بهترین شکب چیدن طولی است. البته باید در نظر داشته باشید که منظور این نیست که آنها را در کنار هم ردیف کنید. شما می تویانید کاناپه هایی را که عریض تر هستند را در حالت طولی قرار دهید و مبل های تک نفره را رد عرض ها و یا رو به روی کاناپه ها قرار دهید.

چیدمان مربعی :

از استاندارد ترین روش های چیدمان می توان به چیدمان مبل در پذیرایی مربع شکل اشاره کرد. اتاق های نشیمن و پذیرایی که مربع شکل هستند می توان از چیدمان های مربعی مثل : گرد، نیمه گرد، بسته و یا باز اشاره کرد. در واقع به علت تساوی بودن طول و عرض، دست شما برای انواع روش های چیدمان باز است و می توانید هر بار با روش های مختلف به دکوراسیون خود تنوع دهید.

مزیت مبل های راحتی برای چیدمان

به دلیل اینکه مبل های راحتی از لحاظ شکل و ظاهری جمع و جور دارند به راحتی می توانید از آنها برای فضاهای کوچکتر استفاده کنید. البته شاید مجبور باشید که فاصله های بین مبلمان را کمتر کنید که شاید این موضوع برای رفت و آمد مشکلی ایجاد کند. اگر پذیرایی شما بزرگ تر است برای چیدمان مبلمان ست راحتی محدودیت ندارید و می توانید آنها را به شکل های مختلفی و در فاصله بیشتری از یکدیگر بچینید و حتی فاصله ها را با میزهای عسلی پر کنید.

استفاده از مبل های چرخ دار

در این روش باید بزرگ ترین مبل راحتی و یا یک کاناپه را در برابر تلویزیون قرار دهید. مبل های تکی را به صورتی انتخاب کنید که قابلیت جا به جا شدن داشته باشند. با این کار می توانید در صورتی که دورهمی دوستانه و یا فامیلی دارید، صندلی ها را به سمت کاناپه بچرخانید. در غیر این صورت و زمانی که می خواهید به صورت دسته جمعی فیلم و یا سریالی تماشا کنید می توانید صندلی ها را مقابل تلویزیون قرار دهید.

چیدمان مکالمه مبل راحتی برای خانه های کوچک

چیدمان مبل راحتی برای خانه های کوچک

در روش چیدمان مکالمه انتخاب نقطه مرکزی به شما بستگی دارد و مهم ترین نکته ای که باید در رابطه با آن در نظر داشته باشید این است که این چیدمان به صورت گرد است تا فضای خوبی برای مکالمه بین تمامی افراد حاضر در اتاق ایجاد شود. برای این مدل چیدمان یک میز پذیرایی در وسط ضروری است تا مهمانان به راحتی بتوانند از خود پذیرایی کنند. در این روش چیدمان مبل راحتی باید به فاصله بین صندلی ها نیز دقت داشته باشید.

سخن نهایی :

در این مقاله از سایت سایادکور در رابطه با بهترین مدل های چیدمان مبل راحتی با شما صحبت کردیم؛ اما باید در نظر داشته باشید که هر مدلی که انتخاب می کنید به شکل و متراژ پذیرایی شما بستگی دارد و اگر فضاهای بزرگتری در اختیار داشته باشید می توانید هر بار از مدل های مختلفی استفاده کنید اما اگر فضای کوچکتری دارید در انتخاب مدل مبلمان و ابعاد محدودیت دارید و باید دکوراسیون خود را به گونه ای بچینید که از تمامی فضا استفاده کنید و حتی یک مسیر آزاد برای رفت و آمد نیز بگذارید. مثلا اگر هنوز مبل خود را تهیه نکرده اید، از صفحه مربوط به خرید مبل چستر یا خرید مبل مدرن دیدن کنید. برخی از مدل های این مبل ها می توانند ابعاد پایین تری از مبل را به شما ارائه بدهند. در مقابل نیز وجود دارند مثلا برخی از انواع مبلمان نئوکلاسیک خیلی ابعاد کوچکی ندارند و بزرگ هستند و برای فضاهای کوچک شاید نشود آن را مورد استفاده قرار داد. 

یادتان باشد که بهترین چیدمان این است که حس صمیمت در منزل حفظ شود و چیدمان با در نظر گرفتن نقطه کانونی و رعایت فاصله از دیوارها باشد. اگر پس از خواندن تمامی مطالب بالا نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید می توانید از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان سایادکور که در زمینه فروش انواع مبلمان فعالیت دارند، کمک بگیرید.

مطهره نسیمی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *