تفاوت مبل شرکتی و کارگاهی چیست؟

تفاوت مبل شرکتی و کارگاهی
3/5 - (1 امتیاز)

احتمالا در زمان خرید مبل با دو نوع اصطلاح مبل کارگاهی و مبل شرکتی آشنا شده اید. نحوه تشخیص کیفیت مبل و انتخاب کارگاهی و یا شرکتی بودن آن، علاوه بر بودجه تعیین شده نیازمند اطلاعات دقیقی است که در این مقاله در سایت سایا دکور به طور کامل به پاسخ  این سوال که تفاوت مبل شرکتی و کارگاهی چیست؟ می‌پردازیم.

به طور کلی خرید مبلمان به دو صورت فروشگاهی و شرکتی انجام می‌شود. در فروشگاه ها معمولا مبلمان چیده شده در نمایشگاه از محصولات تولیدی ها می‌باشد.

پروسه ساخت مبلمان کارگاهی به استاد کاران و نجاران با ظرفیت تولید محدودی انجام می‌شود. یکی از اصلی ترین معایب مبلمان کارگاهی نداشتن استاندارد های دقیق در طراحی و تولید است که سبب می‌شود شکل ظاهری تمامی محصولات یکسان نباشد ممکن است در زمان تحویل مغایرت آن با سفارش ثبت شده به چشم بیاید.

ساخت مبلمان شرکتی معمولا در کارخانه انجام می‌شود و پروسه تولید نیاز به داشتن مجوزهای تولید و دریافت استاندارد های لازم در طراحی و پروسه ساخت است. استفاده از چرخ های کامپیوتری، طراحی دیجیتال و استاندارد با برنامه های مخصوص، دستگاه های برش کامپیوتری از مهم ترین تفاوت های مبلمان شرکتی است.

مزایای خرید مبل شرکتی

راحتی شرکتی

ساخت مبلمان شرکتی معمولا در کارخانه انجام می‌شود و پروسه تولید نیاز به داشتن مجوزهای تولید و دریافت استاندارد های لازم در طراحی و پروسه ساخت است. استفاده از چرخ های کامپیوتری، طراحی دیجیتال و استاندارد با برنامه های مخصوص، دستگاه های برش کامپیوتری از مهم ترین تفاوت های مبلمان شرکتی است. با توجه به کیفیت بالایی که مبلمان شرکتی دارند، معمولا قیمت آن بیشتر از مبلمان کارگاهی است. از سویی دیگر به همان میزان دریافت خدمات پس از فروش و کیفیت قوی تری را به شما ارائه می‌کنند. نکته مهم این است که مبل های شرکتی در تمامی مدل ها می توانند ساخته شوند، مثلا مبل چستر، مبل مدرن و… از متداول ترین مبل هایی هستند که شما می توانید در مبل های شرکتی مشاهده کنید. 

  • تحویل به موقع در زمان مقرر

تحویل مبل در زمان مقرر، یکی از اصلی ترین دغدغه های خریداران می‌باشد. سفارشی سازی مبل با توجه به انتخاب هر خریدار، یکی از اصلی ترین دلایل طولانی بودن زمان تحویل می‌باشد. هماهنگی و برنامه مشخصی که در ساختار تولید شرکت ها وجود دارد، ایجاد تاخیر را به حداقل ترین حالت می‌رساند و معمولا شما می‌توانید بر روی تاریخ مقرر که از طرف شرکت اعلام می‌شود حساب کنید.

  • ارائه ضمانت معتبر شرکتی

مبلمان جزو لوازمی است که تا سالیان سال در منزل مورد استفاده است و با توجه به هزینه ای که برای خرید آن انجام می‌شود این توقع وجود دارد که ضمانت معتبری بر روی آن لحاظ شود تا در صورت نیاز به هرگونه خدمات پس از فروش امکان مراجعه به نمایندگی ها و رفع مشکل وجود داشته باشد. با توجه به مجوز هایی که شرکت ها در زمان راه اندازی مجموعه دریافت می‌کنند، ملزم به پاسخگویی و رسیدگی مناسب بر روی تمامی محصولات ارائه شده هستند. بنابراین پشتوانه خوبی برای رفع هرگونه نیاز به خدمات پس از فروش در سال های آتی، به حساب می‌آیند.

  • داشتن نمایندگی های مختلف

داشتن نمایندگی های مختلف سبب می‌شود تا امکان دسترسی به شرکت، از تمامی نقاط کشور محیا باشد و برای مشاوره خرید یا دریافت اطلاعات بیشتر نیازی به مراجعه حضوری به یه شعبه خاص و دور از دسترس نیست.

  • سابقه کاری بالا و امکان بررسی نظرات سایر مشتریان

فروشگاه مبل راحتی

شرکت های مبلمان، با توجه به برند معتبری که دارند شناخته شده هستند. شما می‌توانید برای بررسی تجربه مشتریان و تکمیل اطلاعات خود در رابطه با محصولات ارائه شده؛ سری به صفحات محصول ها بزنید و نظرات سایر مشتریان را که از آن شرکت خرید داشته اند را بررسی کنید.

  • تحویل محصول مشابه با سفارش ثبت شده

ممکن است شما قصد خرید مبل راحتی با رنگی متفاوت از نمونه ای که مشاهده کرده اید را داشته باشید. ثبت فاکتور دقیق با توجه به پارامتر هایی که توسط خریدار سفارشی سازی می‌شود؛ سبب می‌شود تا امکان مقایسه محصول در زمان تحویل با سفارش ثبت شده فراهم شود. از طرفی دیگر داشتن بخش کنترل کیفیت که از الزامات هر کارخانه ای می‌باشد، سبب می‌شود تا تست کیفیت و بررسی سلامت فیزیکی و ظاهری مبلمان از جمله دوخت های مرتب، تطبیق رنگ پارچه با سفارش ثبت شده و … به خوبی انجام شود.

  • بسته بندی و حمل و نقل حرفه ای

شرکت های مبلمان، برای حمل و نقل و تحویل محصولات خود، از ماشین های حمل بار مسقف که مخصوص جابجایی مبلمان است استفاده می‌کنند. استفاده از ماشین های مخصوص حمل مبلمان از ایجاد فشار بر روی محصول جلوگیری می‌کند و محصول با سلامت فیزیکی کامل به دست مشتری می‌رسد. استفاده از بسته بندی های ضد ضربه و مقاوم که از بروز هر گونه آسیبی بر روی مبل جلوگیری می‌کند، خیال شما را از حمل و نقل آن آسوده می‌کند.

تشخیص مبل شرکتی

برای تشخیص شرکتی بودن مبل، بررسی ویژگی های ظاهری از جمله دوخت صنعتی، پایه های یکسان و رنگکاری یکدست از مهم ترین شاخصه های مبل شرکتی است. ساده ترین راه تشخیص اعتبار مبل شرکتی بررسی نام برند و مطالعه سوابق کاری آن شرکت است. ارائه ضمانت نامه و داشتن جواز ثبت از مهم ترین شاخصه های برند ثبت شده است.

قیمت مبل شرکتی

ال جدید

معمولا خرید مبل شرکتی در مقایسه با مبلمان کارگاهی نیاز به بودجه بیشتری دارد. پرداخت هزینه بیشتر در برابر کیفیت بالاتر و خدماتی که دریافت می‌کنید کاملا به صرفه است. این تفاوت قیمت ها به دلیل استفاده از متریال مرغوب و با کیفیت است که سبب می‌شود کالایی با طول عمر بیشتر به دست شما برسد.

از کجا بفهمیم مبل شرکتی است؟

برای تشخیص مبل شرکتی باید بدانید که مبل شرکتی یعنی چه؟ در زمان خرید مبلمان برای خانه یا محل کار، ممکن است با اصطلاح “مبلمان شرکتی” روبرو شوید. مبلمان به دو دسته فروشگاهی و شرکتی تقسیم می‌شود که بررسی فرق مبل شرکتی با تولیدی هدف اصلی ما در این مقاله است. مبلمان فروشگاهی معمولاً توسط کارگاه‌های تولیدی تهیه می‌شود که با مجوعه بزرگی از کارگران و طراحان فعالیت می‌کنند. اما در مورد مبلمان شرکتی، موضوع کمی متفاوت است.

مبلمان شرکتی به مبلمانی اشاره دارد که توسط شرکت‌ها و سازمان‌ها تولید می‌شود و بیشتر در محیط کاری استفاده می‌شود. این نوع مبلمان با توجه به نیازها و استانداردهای محیط کار طراحی و ساخته می‌شود و همچنین برای پذیرایی مهمانان نیز استفاده می‌شود. مبلمان شرکتی دارای طراحی‌های مدرن و حرفه‌ای است که با توجه به محیط کاری و تأثیر آن بر راحتی و کارایی افراد انتخاب می‌شود. به طور کلی، مبلمان شرکتی با دیگر نوع مبلمان‌ها تفاوت‌هایی دارد و برای استفاده در محیط کاری بسیار مناسب است.

از کجا بفهمیم مبل شرکتی است

برای کشف اینکه مبل شرکتی خوبه یا کارگاهی باید بدانید که شرکت‌های بزرگی که در سطوح مختلف فعالیت دارند، اغلب دارای گستره کاری وسیع‌تری نسبت به کسب و کارهای کوچک هستند و به همین دلیل معمولا افراد حرفه‌ای را برای استخدام جذب می‌کنند. علاوه بر این، بسیاری از این شرکت‌ها روابط بین‌المللی دارند و با شرکت‌های جهانی همکاری می‌کنند. تمام این مسائل به ارتقای کیفیت و ارائه خدمات به مشتریان منجر می‌شود. به‌عنوان مثال، بروزرسانی طرح‌ها و ارائه مدل‌های جدید محصولات، یکی از راهکارهایی است که این شرکت‌ها برای بهبود کسب‌وکار خود در نظر می‌گیرند. 

بهترین برند مبل شرکتی

انتخاب بهترین برند مبلمان با توجه به سوابق فروش و رضایت مشتریان سابق مشخص می‌شود. برند مبل یاتاش، برند سایا دکور، برند مبلیران و برند سام اکسون از شرکت های مطرح ایرانی در زمینه طراحی و تولید مبلمان با کیفیت شناخته می‌شوند. 

مبل شرکتی از کجا بخرم؟

برای خرید مبل شرکتی ابتدا باید مشخص کنید که قصد خرید چه نوع مبلی را دارید. برای مثال اگر قصد خرید مبل ال ، مبل ال راحتی یا مبل ال مدرن را داشته باشید می‌بایست از میان شرکت های مبلمان راحتی و ال انتخاب کنید و اگر قصد خرید مبل نئوکلاسیک را دارید، شرکت هایی که تولید محصولات سلطنتی و منتب کاری را دارند بررسی کنید. تمامی شرکت های مبلمان شعبه های مختلی در شهر های مختلف دارند که می‌توانید آدرس شعب را از دفتر اصلی دریافت کنید. اگر هم دیگر محصولات دکوراسیون مانند آینه و کنسول را می خواهید تهیه کنید، از فروشگاه های معتبر مانند سایا دکور می توانید این کار را انجام دهید. ما امروز سعی کردیم مهمترین تفاوت های مبل شرکتی و کارگاهی را با یکدیگر بررسی کنیم و در کنار آن، این موضوع را بررسی کنیم که مبل شرکتی بهتره یا کارگاهی؟ امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید و این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. 

سمیرا کیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *