راهنمای خرید مبلمان برای جهیزیه

Picture32 1
Rate this post

یکی از مهم ترین وسایل خانه در خرید جهیزیه مبلمان است. زوج جوان به دنبال ساخت یک خانه زیبا با امکانات کامل هستند. انتخاب مبلمان مناسب می تواند به یک دغدغه برای آن ها تبدیل شود. مبلمان یکی از مهم ترین بخش های دکوراسیون خانه است و باید با سبک چیدمان سایر وسایل هماهنگی داشته باشد. با خرید مبلمان زیبا و راحت می توانید از زیبایی آن در خانه بهره برده و در زمان استراحت از این مبل ها استفاده کنید.

معمولا خانم ها دقت بیشتری در خرید مبلمان دارند. انتخاب رنگ مناسب، سبک مبل، جنس پارچه و مواردی از این قبیل باید مورد توجه قرار بگیرند. زوج های جوانی که اطلاعات کافی در زمینه خرید مبلمان ندارند، باید در ابتدا با انواع مبل و ویژگی های آن ها آشنا شوند. در اینجا ما به بررسی انواع مبل و ویژگی های هر کدام خواهیم پرداخت تا خرید مبلمان برای جهیزیه به یک کار آسان تبدیل شود. در ادامه با سایا دکور همراه باشید تا بهترین مبلمان های موجود در بازار و نکات خرید و انتخاب آن ها را بشناسید.

در نظر گرفتن اندازه اتاق نشیمن قبل از خرید مبل

اندازه محیط و اتاقی که برای مبلمان خود انتخاب می کنید، تاثیر بسیار زیادی بر ظاهر و استفاده بهینه از فضا دارد. در ادامه تاثیرات اندازه محیط و اتاق را بر انتخاب مبلمان بررسی خواهیم کرد:

 • اندازه فضا: اگر محیط شما کوچک است، انتخاب مبلمان مناسب به منظور بهینه سازی فضا بسیار مهم می باشد. می توانید از مبلمان با ابعاد کوچکتر و طراحی های جمع و جور استفاده کنید تا اتاق را بزرگ نشان داده و فضای باز را افزایش دهید. انتخاب مبل ال در محیط های کوچک کاملا مناسب است و می تواند با پر کردن گوشه ها فضای کمتری اشغال کند.
 • سبک و طراحی: سبک و طراحی مبلمان می تواند نقش مهمی در اندازه کلی ظاهر اتاق و فضای آن داشته باشد. اگر سبک و طراحی مبلمان با سبک دکوراسیون داخلی فعلی شما همخوانی ندارد، ممکن است محیط کوچک تر به نظر برسد.

در عوض، استفاده از مبلمان با طراحی های کوچکتر و سبک های ساده می تواند فضا را به طور طبیعی وسیع تر نشان دهد. با در نظر گرفتن این نکات، شما می توانید مبلمانی را برای محیط خود انتخاب کنید که اندازه مناسبی داشته و با فضای خانه شما هماهنگی داشته باشد.

راهنمای خرید مبل جهیزیه

بهترین مبل جهیزیه

زیبایی یا راحتی کدام مهم تر است؟

انتخاب یک مبلمان زیبا یا راحت برای زوج های جوان با توجه به نیاز آن ها انجام می شود. درست است که ظاهر مبل در دکوراسیون خانه اهمیت خیلی زیادی دارد. تازه عروس ها به دنبال ساخت یک خانه رویایی و شیک هستند و به همین دلیل ممکن است زیبایی مبل برای آن ها اهمیت بیشتری داشته باشد. معمولا مبل های شیک و مجلل برای استفاده راحتی و روزانه مناسب نیستند.

استفاده از این مبلمان برای مهمان ها کار کاملا درستی است. اما برای استفاده روزانه باید به دنبال یک مبل راحت بوده که بعد از نشستن روی آن احساس کمر درد نداشته باشید. مبل راحت به گونه طراحی شده که کاملا نرم باشد و فرد بعد از ساعت ها نشستن روی آن احساس خوبی به دست بیاورد. جنس پارچه مبل راحتی باید به گونه ای انتخاب شود که امکان شستن آن فراهم باشد. بنابراین انتخاب مبل زیبا یا راحت بستگی به نیاز و سلیقه شما دارد.

مشخص کردن بودجه خرید مبلمان جهیزیه

برای خرید مبلمان مناسب جهیزیه باید میزان بودجه خود را مشخص کنید. زمانی که به دنبال خرید مبلمان مناسب هستید با قیمت های مختلفی روبرو خواهید شد. برای این که در بین مدل ها و قیمت های مختلف مبل سردرگم نشوید، باید بودجه و توان مالی خود را مشخص کنید.

به عنوان مثال یک زوج بودجه اولیه خود را برای خرید مبلمان 40 میلیون تومان در نظر می گیرد. در این حالت از بین انواع مبل تنها مبلمانی که در این رنج قیمتی قرار دارد را بررسی کرده و به راحتی از بین آن ها بهترین گزینه را انتخاب می کنند. هزینه های خرید جهیزیه بسیار زیاد است و با افزایش قیمت در دهه اخیر این کار برای خانواده ها بسیار سخت شده است. با مدیریت هزینه های خود می توانید تمام وسایل ر با کیفیت مطلوب خریداری کنید.

اگر به دنبال خرید مبلمان گران قیمت هستید، انواع مبل سلطنتی و مجلل برای شما مناسب است. رابطه بین کیفیت و قیمت مبلمان به صورت مستقیم بوده و مبل درجه یک قطعا قیمت بالاتری دارد. با این حال قطعا می توانید با توجه به بودجه خود بهترین مبل را انتخاب و جهیزیه خود را تکمیل کنید.

مبل مناسب برای جهیزیه

انتخاب رنگ مناسب مبلمان جهیزیه

یکی دیگر از نکات مهم در راهنمای خرید مبلمان برای جهیزیه توجه به رنگ است. رنگ مبلمان در دکوراسیون خانه شما اهمیت خیلی زیادی دارد. معمولا انتخاب رنگ با توجه سلیقه شخصی و مد انجام می شود. اگر به دنبال یک رنگ خاص و جذاب هستید، باید از رنگ ها خنثی استفاده کنید. رنگ ها خنثی هرگز از مد نمی افتند و همیشه جذاب به نظر خواهند رسید.

مهم ترین رنگ های خنثی برای مبلمان طوسی، کرم، خاکی، فیلی و غیره هستند. این رنگ مبلمان با دکوراسیون های مختلف هماهنگی بسیار خوبی دارد. برای بزرگ تر نشان دادن فضای خانه به شما توصیه می کنیم تا رنگ های روشن را انتخاب کنید. رنگ روشن تاثیر مستقیم در روحیه افراد و زیبا تر شدن خانه زوج جوان خواهد شد. رنگ ها آرام مثل آبی و سبز نیز از جمله رنگ های پرطرفدار مبلمان هستند که در دکوراسیون خانه بسیار شیک به نظر می رسد.

دقت کنید هماهنگی دکوراسیون به معنی هم رنگ بودن مبلمان با سایر وسایل خانه نیست. از رنگ های متضاد اما با هارمونی مناسب استفاده کنید. ترکیب رنگ زرد و طوسی، سبز و سفید، آبی و طوسی و غیره بسیار جالب هستند. با توجه به پیشنهاداتی که ارائه شد و سلیقه خود بهترین مبلمان را انتخاب کنید.

جدیدترین مدل مبل جهیزیه

برای جهیزیه عروس چه مدل مبلی مناسب تر است؟

انتخاب مدل مبل یکی از مهم ترین بخش های خرید مبلمان جهیزیه است. مدل های مختلفی از مبلمان وجود دارد که بررسی چند مدل خاص و معروف می پردازیم:

 • مبل چستر

مبلمان چستر در واقع تلفیقی از مدل های کلاسیک و مدرن است که برای انواع سلایق کاملا مناسب خواهد بود. استفاده از لمسه دوزی و طراحی خاص روی مبلمان باعث جذابیت بیشتر این سبک شده است. مبل چستر در رنگ های مختلف با پایه های چوبی تولید شده و جذابیت بسیار زیادی دارد. مبلمان چستر بسیار راحت و در عین حال بسیار شیک برای پذیرایی از مهمانان است.

انتخاب مبل راحتی برای جهیزیه بسیار مناسب است و می توان در زمان استراحت و تماشای تلویزیون از آن استفاده نمود. سبک مبلمان راحتی همیشه محبوب بوده و هیچ وقت قدیمی نمی شود. با انواع سبک دکوراسیون می توانید از مبل های راحتی استفاده کنید. مبل راحتی فضای زیادی را اشغال نمی کند و در تمام خانه ها وجود آن ضروری است.

 • مبل ال

  مبل ال با توجه به نام آن شبیه به حرف انگلیسی L طراحی شده است. این مبلمان به صورت به هم چسبیده و در یک گوشه از اتاق قرار خواهد گرفت. دو ضلع مختلف مبل به هم متصل شده و در قسمت گوشه اتاق نیز امکان نشستن وجود دارد. زاویه طراحی این مبل به صورت 90 درجه است و زیبایی بسیار خاصی دارد. برای محیط کوچک حتما بهترین انتخاب، مبلمان ال است.

 • مبل مدرن

سبک بعدی مبل، نوع مدرن است که به صورت امروزی طراحی شده و ظاهر متفاوتی با مبل های کلاسیک دارد. مبلمان مینیمال یا مدرن معمولا با خطوط صاف طراحی شده و دارای پایه های فلزی شکل است. پایه ها ارتفاع زیادی از سطح زمین دارند و مبل بسیار شیک به نظر می رسد. در انتخاب پارچه معمولا از پارچه های ساده و تک رنگ استفاده خواهد شد. مبل مدرن در واقع یک سبک ساده و در عین حال کاربردی برای زوج های جوان است. اکثر زوج های جوان، مبلمان مدرن را خواهند پذیرفت.

جدیدترین مدل مبل جهیزیه

 • مبل نئوکلاسیک

مبل نئوکلاسیک یا فرانسوی از جمله مبلمان خاص با طراحی شبیه به سلطنتی است. این مبلمان برای پذیرایی مهمان و سبک خانه های مختلف کاملا مناسب خواهد بود.

انتخاب بهترین فروشگاه مبلمان جهیزیه

نکته مهم در خرید مبلمان جهیزیه انتخاب یک تولید کننده و فروشگاه معتبر در ایران است. سایا دکور به عنوان تولید کننده برتر در سطح کشور شناخته می شود. شما می توانید بدون واسطه و از تولید کننده خرید خود را انجام بدهید. پایین ترین قیمت بازار را در سایا دکور پیدا خواهید کرد. برای مشاوره در زمینه خرید مبلمان می توانید همین الان با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرد.

Saya Decor
دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
 • مریم 10 بهمن 1402 / 19:08

  مطلب خيلي خوبي هست ممنون از شما

  • Saya Decor 19 بهمن 1402 / 13:03

   ممنون که نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *