مبل ال برای چه خانه هایی مناسب است؟

مبل ال برای چه خانه هایی مناسب است
Rate this post

اکثر خانه های امروزی در متراژهای کوچک ساخته می شوند و یا اینکه به صورت آپارتمانی هستند و باید وسایل مد نظر به درستی انتخاب شود و دکوراسیون طوری طراحی شود که فضا کوچکتر از آن چیزی که هست نشان داده نشود، مبل ال، یکی از انواع مدل های مبل راحتی است که بدون در نظر گرفتن مزیت هایی که برای خانه های کوچک دارد، ظاهر مدرن و جذابی دارد. البته اگر فقط مدرن بودن مبل برایتان اهمیت دارد، مبل مینیمال یا همان مبل مدرن می تواند انتخاب بهتری برای شما باشد. 

این مدل مبلمان از چند تکه مبل جدا تشکیل شده است و قسمت های مختلفی از مبل ال می تواند تک دسته و یا اینکه اصلا دسته ای نداشته باشد. در حالت کلی می توان گفت که مبل ال راحتی، بهترین انتخاب برای اتاق نشیمن است.

محصولات پیشنهادی
راحتی چستر آوانگارد 1

مبل راحتی چستر آوانگارد

تومان42,000,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

مبل ال برای چه خانه هایی مناسب است؟

مبلمان ال، یکی از پرطرفدارترین مبلمانی است که برای منازل و یا ادارات مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل این همه محبوبیت این است که این مبل در مدل ها و رنگ های مختلفی وجود دارد و به راحتی با هر دکوراسیونی هماهنگ می شود و در ابعادی به راحتی خود را جا می دهد.

با توجه به اینکه در خانه های امروزی فضای کمتری وجود دارد، طراحان داخلی با توجه به اینکه شاید یکسری مدل های با سلیقه افراد جور باشد اما فضای کافی برای چیدمان وجود نداشته باشد، مبل هایی را طراحی و تولید می کنند که فضای کمتری را در اختیار بگیرید و در کنار آن زیبایی خود را داشته باشد.

با توجه به گفته طراحان دکوراسیون داخلی، هر فرد باید پیش از خرید مبل، محیط و فضا را در نظر بگیرید؛ شاید سلیقه شما مبل های کلاسیک و یا سلطنتی باشد، اما باید بدانید که در چیدمان و در جای گرفتن منزل برایتان دردسر ساز می شوند.

البته ناگفته نماند که سلیقه هم اولویت و نوع چیدمان مبل ال نیز در فضای منزل تاثیر می گذارد. ما در مقاله ای از سایت سایادکور در رابطه با انواع چیدمان مبل ال صحبت کردیم و بد نیست نگاهی به آن بیندازید و متناسب با فضای داخلی خود، بهترین چیدمان را انتخاب کنید.

مبل ال برای چه مکان هایی مناسب است

محصولات پیشنهادی
راحتی ایساتیس 1

مبل راحتی ایساتیس

تومان32,400,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

مبل ال، هم برای منازل کوچک و هم برای منازل بزرگ

همانطور که در قسمت های بالاتر گفتیم، مبل ال به علت اینکه کمتر فضا اشغال می کنند، بیشتر برای خانه های کوچک مناسب است. اما این دلیل نمی شود که برای خانه های بزرگ مناسب نباشد، اتفاقا این نوع مبلمان برای خانه های بزرگ نیز کاربرد دارند. اگر خانه شما نیز متراژ بزرگتری دارد و می خواهید چند دست مبل در دکوراسیون خود داشته باشید، یکی از بهترین گزینه ها برای شما، مبل ال است.

به عنوان مثال اگر می خواهید فضای جدایی برای تلویزیون تماشا کردن داشته باشید، مبل ال، انتخاب خوبی است، زیرا علاوه بر اینکه حالت راحتی دارد و افراد پس از نشستن روی آن احساس بهتری دارند می تواند قسمت های مختلف منزل شما از یکدیگر جدا کند و برای چیدمان متفاوت تر به شما کمک می کند.

بهترین جایی که برای چیدمان مبل ال می توانید در نظر بگیرید، درست در وسط اتاق بزرگ است تا به خوبی فضای وسیع اتاق نشیمن با چیدمان درست، شکل تازه ای بگیرید و از تمامی فضا استفاده کرده باشید. برای فضاهای بازتر بهتر است مبل هایی را انتخاب کنید که پارچه آنها جنس ضخیم و لوکسی دارد و دارای رنگ تیره است. پس از این انتخاب می توانید تحول را در دکوراسیون خود مشاهده کنید. استفاده از رنگ های تیره در محیط های باز، شکوه و ابهت می دهد. همچنین می توانید از طرح های واضح و شلوغ استفاده کنید.

مبل ال؛ بهترین انتخاب برای خانه های کوچک

اگر متراژ منزل شما کوچک است، بهتر است مبل های جم و جور تری مانند مبل ال انتخاب کنید. مبل هایی که در رنگ های خنثی و روشنی وجود دارند، فضای را دلباز و بزرگتر نشان می دهند. به عنوان یکی از بهترین آنها مبل ال طوسی است که با هر دکوراسیونی ست می شود.

یکی از مبل های کاربردی برای منازل کوچک، مبل ال باکس دار است. در برخی از طراحی ها، باکس در تشک و یا دسته های به کار رفته است و از این باکس ها برای جا دادن وسایل استفاده می شود. این طراحی برای خانه های کوچک، انتخاب فوق العاده هستند چونکه فضای کمتری می گیرند.

مبل ال برای خانه های کوچک

محصولات پیشنهادی
راحتی آیسل 1

مبل راحتی آیسل

تومان31,000,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

مبل ال برای دورهمی های خانوادگی و صمیمی

مبل های ال اکثرا دسته ندارند و قطعات مبل به یکدیگر چسبیده است و همه در کنار هم یک مبل ال را تشکیل می دهند. در مبل ال، شکل قسمت های نشیمن مبل به یکدیگر چسبیده است و مبل ها به صورت L انگلیسی در کنارهم قرار گرفته اند.

وجود مبل ال در خانه، فضای صمیمی را ایجاد می کند و افرادی که می خواهند به یکدیگر نزدیک باشند و به دلیل مشغله زیاد کاری و دوری تایم زیادی از روز در کنار هم نیستند، با ایجاد یک فضای گرم و صمیمی این دوری را جبران می کند.

محصولات پیشنهادی
تلویزیون سناتور 2 jpg

میز تلویزیون سناتور

تومان6,900,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

مبل ال برای چه فضاهایی مناسب است؟

  • اتاق نشیمن : قرار گرفتن در یک گوشه از اتاق، مبل ال فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد و برای دورهمی های خانوادگی و مهمانی ها مناسب است.
  • سالن پذیرایی : با قرار گرفتن در مرکز فضا و ترکیب با مبل های دیگر و ملحقات دکوراسیونی، مبل ال تمرکز بیشتری بر روی زیبایی و شکوه سالن دارد.
  • اتاق خواب : مبل ال می تواند یک نقطه محوری در اتاق خواب باشد. با قرار گرفتن در یکی از گوشه ها و یا بر روی دیوار، مبل ال فضایی را برای استراحت، خواندن و یا تماشای تلویزیون ایجاد می کند.
  • اتاق نوجوان و جوانان : از آنجایی که تنوع مدل، طرح و رنگ در مبل های ال زیاد است؛ بهترین انتخاب برای اتاق جوانان است. علاوه بر جذابیتی که دارد برای گردهمایی و تفریح های دوستانه آنها مناسب است.

مبل ال برای فضاهای کوچک

محصولات پیشنهادی
راحتی پارادایس 1

مبل راحتی پارادایس

تومان44,500,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

تفکیک کردن قسمت های مختلف خانه و ایجاد فضای جدا

اگر می خواهید یک فضای جداگانه ای را برای دیدن تلویزیون در نظر بگیرید، باید بگوییم که اصلا مبل ال برای چنین کاری ساخته شده است؛ زیرا که علاوه بر راحتی که برای استراحت دارد، قسمت های مختلف خانه را جدا می کند و به چیدمان حسابی به کار می آید.

از سوی دیگر اگر ته دلتان می خواست که از چندین دست مبل استفاده کنید، باید بگوییم که مبل ال مکانیزم دار و کمجا خواسته دل شما را برآورده کرده است. به عنوان مثال بخشی از فضای اتاق نشیمن منزل را به مبل ال و بخش دیگر را میز ناهارخوری قرار دهید.

محصولات پیشنهادی
راحتی پارلیک 1

مبل راحتی پارلیک

تومان32,500,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

 مبل ال بهترین مکان برای استراحت کردن

طراحی مبل ال به این صورت که بیشتر برای لم دادن و استراحت کردن مناسب است و برای کسانی که به خوابیدن روی مبل علاقه دارند و با مبل احساس راحتی بیشتری می کنند، گزینه مناسبی است. اکثر مبل های راحتی دسته های اضافه ندارند و برای خوابیدن مشکلی ایجاد نمی کنند.

با در نظر گرفتن این موضوع که اکثر خانه های کوچک شده اند، داشتن اتاق مهمان کار سختی شده است. اما مبل ال بخصوص برای خانه هایی طراحی شده است که اتاق مهمان ندارند. در چنین حالتی می توانید از مبل ال به عنوان تخت خواب مهمان استفاده کنید. کلا از کاربردهای مبل ال نمی توان غافل شد هم اینکه به عنوان جدا کننده فضا و هم برای تخت خواب کاربرد دارد. اگر با وجود تمامی این مزیت ها قصد خرید مبل ال دارید، پیشنهاد ما به شما این است که سری به مبلمان ال در سایت سایادکور بزنید.

خرید مبل ال راحتی در سایادکور

نتیجه گیری :

هدف ما از نوشتن این مقاله این بود که بگوییم مبل ال برای چه خانه هایی مناسب است و همانطور که متوجه شدید مبل های راحتی به خصوص مبل ال جدای از اینکه زیبایی ظاهری دارند، هم فضای کمتری می گیرند و هم اینکه برای نشستن و استراحت کردن بهترین گزینه هستند. در کنار مبل ال، مبل ال مدرن و مبل ال راحتی نیز جزو پرطرفدارترین مدل های مبل ال هستند که هر کدام کاربرد مخصوص به خودشان را دارند. 

مبل های ال اکثرا با هر دکوراسیونی ست می شود و این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد تا با استفاده از مبل ال، فضاهای مختلف خانه را از یکدیگر جدا کنید. حتی اگر در محل کار خود فضایی را برای استراحت کردن و خوابیدن می خواهید، خرید مبل ال راحتی بهترین انتخاب است تا چند دقیقه ای را به دور از فضای کار و دغدغه های روزانه استراحت کنید.

مطهره نسیمی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *