مبل جمع و جور برای خانه های کوچک

مبل جمع و جور برای خانه های کوچک
Rate this post

زمانی که متراژ خانه ها به 70 و یا 80 متر رسید و فضا برای دکوراسیون و چیدمان محدود شد، بسیاری از افراد برای خرید و یا چیدمان مبل دچار نگرانی شدند که چطور در فضای کوچک بتوانند از مبل استفاده کنند. اما اگر شما هم یکی از همین افراد هستید، باید به شما بگوییم که فکر کردن ندارد و ما در این مقاله از سایا دکور که می خواهیم درمورد مبل جمع و جور برای خانه های کوچک با شما صحبت کنیم، تمام نگرانی هایتان را نیز برطرف می کنیم و دیگری نیازی نیست که برای خرید مبل آن هم در خانه ی کوچک، خدایی نکرده دچار ناراحتی شوید!

مبل جمع و جور برای خانه های کوچک

پیش از آنکه برای انتخاب مبل برای خانه های کوچک دست به اقدامی بزنید، در ابتدا فرم پذیرایی و یا فضایی که برای چیدمان مبل در نظر گرفته را اندازه بگیرید و یا در ذهن خود متصور شوید که شبیه مربع، مستطیل و یا اینکه نقضی در اضلاع دارد. با در نظر داشتن فرم محوطه پذیرایی می توانید در انتخاب مبل خود، هوشمندانه تر عمل کنید. در ادامه چندین مبل را برای چنین فضاهایی به شما معرفی می کنیم.

مبل ال راحتی، مناسب برای خانه های کوچک

مبل ال راحتی، یکی از بهترین گزینه ها برای خانه های نقلی و فضاهای محدود است. به خصوص مدل های راحتی و اسپرت؛ زیرا این مدلها فضای کمتری را اشغال می کنند. اما اگر به مبلمان سلطنتی علاقه دارید، باید مدل های فرم ال را در آنها پیدا کنید و سپس بهترین آنها را خریداری کنید؛ زیرا همانطور که می دانید مبل های سلطنتی بزرگ هستند و فضای زیادی را در اختیار می گیرند.

 بهترین مبل برای خانه کوچک

مبل نیم ست

مورد بعدی که اکثرا برای خانواده های کم جمعیت و یا خانواده هایی که زیاد در رفت و آمد نیستند، مناسب است مبل نیم ست است. با خرید مبل نیم ست، این شرایط را در اختیار دارید که هر مدل و هر نوع مبلی که می خواهید را انتخاب کنید. شاید مبل های نیم ست بهترین انتخاب برای خانه های کوچک است و البته تنوع در آنها زیاد است و شما می توانید با توجه به سلیقه خود، بهترین آن را انتخاب کنید.

ترکیب کاناپه تک و پاف، بهترین مبل برای خانه کوچک

اگر از فضای محدود باز هم فضای شما محدودتر است، از کاناپه تک نیز می توانید استفاده کنید. اگر فضا به شما اجازه داد می توانید تعداد کاناپه ها را بیشتر کنید و یا اینکه در کنار کاناپه از چند نشیمنگاه پاف کمک بگیرید. حتی مزیت این سبک چیدمان این است که شما فضای تنوع داری را ایجاد کرده اید. حتی می توانید چند پاف را در کنار هم بگذارید و یک ردیف نشیمن درست کنید و یا در هر صورت آنها را به صورت فاصله دار از یکدیگر قرار دهید.

مبل تک

اگر نیم ست و یا کاناپه برای استفاده در فضای منزل برایتان مناسب نبود، می توانید با خرید مبل تک از تمام فضای منزل خود استفاده کنید. شاید هم کلا یک مبل تک کافی باشد و یا در صورتی که باز هم فضای خالی داشتید از دو و یا سه مبل تک استفاده کنید. به کار بردن مبل های بدون دسته، باعث می شود که از فضا نهایت استفاده را داشته باشید.

نکاتی مهم برای انتخاب مبل جمع و جور برای خانه های کوچک

مبل مناسب برای خانه کوچک

  • برای انتخاب مبل برای چنین فضایی بهتر است نکات زیر را در نظر داشته باشید :
  • رنگ های تیره را انتخاب نکنید و برای باز و بزرگ نشان دادن فضا، رنگ های روشن را انتخاب کنید.
  • از مبل هایی که پارچه های طرح گلدار دارند و باعث میشوند که فضا کوچکتر دیده شود،پرهیز کنید.
  • فرش های رونی انتخاب کنید که با مبلمانتان ترکیب خوبی را بسازند.
  • تا جایی که سلیقه تان یاری می دهد، مبل های بدون دسته انتخاب کنید.
  • میز و عسلی کوچکی انتخاب کنید و تا جایی که می شود به سراغ مدل های باریک و جمع و جورتر بروید.
  • نورپردازی حرفه ای داشته باشید تا اثرگذاری را در فضای منزلتان داشته باشد.

سخن پایانی :

برای خرید مبل جمع و جور برای خانه های کوچک، باید هوشمندانه عمل کنید و در میان مدل ها و انواع مبلمان بگردید تا مبلی درخور فضای منزل خود پیدا کنید. اما گاهی اوقات ممکن است شما فرم خاصی را مد نظر دارید، پس در این صورت سفارش مبل می تواند مزیت های خود را داشته باشد.

همچنین شما می توانید در فروشگاه اینترنتی سایادکور انواع مبل های کوچک و بزرگ را پیدا کنید که برای فضای منزل شما مناسب است. پس از انتخاب طرح مورد نظر خود باید ابعاد منزل را در نظر بگیرید و سپس وارد طیف رنگی مورد علاقه خود شوید و مناسب ترین مبلمان را انتخاب کنید.

مطهره نسیمی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *