مبل طوسی با چه فرشی ست میشه

مبل طوسی با چه فرشی ست میشه
5/5 - (2 امتیاز)

اگر مبل طوسی دارید، باید به شما تبریک گفت؛ زیرا رنگی را انتخاب کرده‌اید که به‌عنوان شاهزاده رنگ‌ها شناخته می‌شود و استفاده از آن، یعنی یک ست جذاب و ایده‌آل با اکثر طیف‌های رنگی! با اینکه مبل طوسی به‌خودی‌خود، شگفت‌انگیز و زیبا است؛ اما اگر بخواهید از یک فرش با رنگ مناسب در کنار آن استفاده کنید، به‌احتمال زیاد مرزهای زیبایی را در خانه خود جابه‌جا می‌کنید. مبلمان و فرش‌ها، هر دو از سرمایه‌گذاری‌های اصلی در دکوراسیون داخلی منزل هستند و انتخاب درست و هماهنگ رنگ آنها، قطعاً جذابیت منزل شما را چندبرابر می‌کند. به همین دلیل، در این مقاله سعی کرده‌ایم راهنمای کاملی از طیف رنگ‌های مناسب برای جواب به مبل طوسی با چه فرشی ست میشه را به شما ارائه دهیم؛ احتمالاً از این همه پیشنهاد جذاب رنگ فرش برای ست‌کردن با مبل طوسی، سورپرایز شوید.

جادوی رنگ طوسی در دکوراسیون منزل

داشتن مبل طوسی، شانس بزرگی برای شما است؛ زیرا ست‌کردن رنگ فرش و سایر لوازم منزل با آن کار چندان سختی نیست؛ بااین‌حال، طیف رنگ‌های فرش در بازار آن‌قدر متنوع و گسترده است که شاید انتخاب‌کردن را برای شما کمی سخت کند. سؤالی که ممکن است بپرسید این است که دقیقاً کدام رنگ فرش، خیلی خوب با مبل طوسی ست می‌شود؟ در ادامه مقاله، پیشنهادهای جذابی برای شما در نظر گرفته‌ایم که احتمالاً باسلیقه شما هم سازگار باشد.

بهترین رنگ فرش برای ست‌کردن با مبل طوسی

بر اساس یک قاعده کلی و از پیش تعریف شده، معمولاً مبل‌های طوسی را با یک فرش خنثی و ظاهر مینیمالیستی، ست می‌کنند اما این قاعده همیشه صدق نمی‌کند. باز هم ایده‌های متنوعی وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید؛ برای مثال، کف‌پوش‌های چوبی یا فرش‌های برجسته هم به‌خوبی با مبل طوسی ست می‌شود. اما اگر می‌خواهید فرش خود را با مبل طوسی ست کنید، دستتان کاملاً باز است. در ادامه با چندین رنگ مسحورکننده آشنا خواهید شد که به‌خوبی با مبل طوسی ست می‌شود.

مبل طوسی با فرش سرمه ای

 

مبل طوسی با فرش سورمه ای

 

رنگ سورمه‌ای، جزو رنگ‌های پرطرفدار در میان طیف رنگ‌های تیره است. سورمه‌ای، در کنار جذابیت زیاد، به عمق فضای اتاق اضافه می‌کند و استفاده از آن در کنار رنگ‌های خنثی مثل طوسی، ایده مناسبی به نظر می‌رسد. البته بهتر است به این نکته توجه کنید که فرش سورمه‌ای در کنار مبل طوسی، برای اتاق‌های کوچک، ایده چندان جالبی نیست. سورمه‌ای کمکی به بزرگ‌تر نشان‌دادن خانه‌ها یا اتاق‌های نشیمن‌ کوچک نمی‌کند. اما اگر نشیمن شما به‌اندازه کافی بزرگ است، برای انتخاب یک فرش سورمه‌ای در کنار مبل طوسی، فرصت را از دست ندهید. خوب است بدانید که ترکیب مسحورکننده رنگ طوسی در کنار سورمه‌ای، حس و حال شرقی و الهام‌بخشی به دکوراسیون داخلی خانه شما می‌بخشد.

مبل طوسی با فرش کرمی

 

مبل طوسی با فرش کرمی

 

یکی دیگر از ایده‌های خلاقانه و جذاب برای ست‌کردن با مبل طوسی، فرش کرمی است. رنگ کرم، جزو رنگ‌های باکلاس، آرامش‌بخش و خنثی است و از نظر جنسیتی کاملاً بی‌طرف است. فرش کرمی، به‌خوبی با مبل طوسی ست می‌شود؛ تاحدی‌که تصور می‌کنید رنگ‌های کرم و طوسی از همان ابتدا با هم متولد شده‌اند. علاوه بر اینها، فرش‌های روشن و سبک با رنگی مثل کرم، خیلی سریع اتاق‌ها را بزرگ‌تر نشان می‌دهند و حس مدرن بودن و مینیمال بودن را به فضا اضافه می‌کنند. البته بهتر است در انتخاب رنگ کرم و طوسی، یکی از آنها را نسبت به دیگری، تیره‌تر انتخاب کنید. اگر می خواهید حس مدرن بودن بیشتری به خانه خودتان بدهید، خرید مبل مدرن متناسب با رنگ هایی که گفته شد، می تواند یک انتخاب بسیار مناسب باشد. 

مبل طوسی با فرش گردویی

 

مبل طوسی با فرش گردویی

 

رنگ گردویی را می‌توان یکی از رنگ‌های سلطنتی ، کلاسیک و بسیار لوکس دانست که خیلی راحت با مبل طوسی ست می‌شود. البته این رنگ جزو رنگ‌های گرم بوده و برای سلیقه‌های خاص مناسب است و شاید همه افراد از این ترکیب راضی نباشند. پژوهش‌ها در حوزه دکوراسیون نشان داده است که استفاده از رنگ گردویی در منزل، احساس امنیت و آرامش را به محیط خانه شما می‌بخشد. بهترین مبلی که شما می‌توانید در دکوراسیون مدرن و دکوراسیون سنتی با فرش گردویی ست کنید، مبل طوسی است. برای ست‌کردن مبل طوسی با فرش گردویی، بهتر است از طیف طوسی روشن استفاده کنید.

مبل طوسی با فرش قرمز

 

مبل طوسی با فرش قرمز

 

شاید بتوان شادترین و پرانرژی‌ترین رنگ دنیا را قرمز دانست. قرمز، نماد شور و حرارت در دکوراسیون منزل است و استفاده از فرش قرمز در کنار مبل طوسی، روح تازه‌ای به منزل شما می‌بخشد. فرش قرمز، یادآور زیبایی و آرامش خانه‌های شرقی و خصوصاً ایرانی است؛ بنابراین اگر به حس و حال این خانه‌ها علاقه دارید، این ترکیب زیبا می‌تواند رضایت شما را جلب کند. اگر رنگ طوسی را برای مبل ال انتخاب کرده‌اید، فرش قرمز از رنگ های مدرن محسوب می‌شود که برای ترکیب مبل ال بسیار جذاب است. یکی از مزیت‌های ست رنگ قرمز با طوسی، دلباز نشان دادن فضا است؛ به همین دلیل استفاده از ترکیب فرش قرمز در کنار مبل طوسی، فضای خانه شما را بزرگتر نشان می‌دهد.

مبل طوسی با فرش صورتی

 

مبل طوسی با فرش صورتی

 

شاید کمی عجیب باشد؛ اما رنگ صورتی با همه فانتزی‌بودنش، ترکیب رؤیایی و زیبایی با رنگ طوسی خلق می‌کند. استفاده از فرش صورتی، آن هم در کنار مبل طوسی، بسیار آرامش‌بخش و تسکین‌دهنده است. تحقیقات نشان داده است که رنگ صورتی در کاهش حس اضطراب و نگرانی در منزل کمک می‌کند. صورتی و طوسی از جهات زیادی شبیه به یک زوح رؤیایی هستند؛ بااین‌حال، سرمایه‌گذاری روی این ترکیب رنگ، کمی جسورانه است و شاید انتخاب آن برای همه به یک اندازه راحت نباشد. مخصوصا اگر بخواهید اقدام به خرید مبل راحتی جدید بکنید، شاید این ریسک جذاب و در عین حال بالایی باشد. 

مبل طوسی با فرش مشکی

 

مبل طوسی با فرش کرمی

 

انتخاب رنگ مشکی برای فرش، شاید کمتر موردتوجه قرار گرفته باشد؛ اما ایده‌های جذابی برای فرش‌های مشکی در کنار مبل طوسی وجود دارد که بهتر است روی آن‌ها تأمل کنید. رنگ مشکی در کنار طوسی، می‌تواند تقابل بسیار خوبی ایجاد کند؛ زیرا این دو رنگ دقیقاً در مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند و استفاده از آنها، در عین تضاد رنگ‌ها، احساس تعادل و آرامش را به اتاق می‌بخشد؛ بااین‌حال، توجه کنید که استفاده از این ترکیب رنگ برای اتاق‌های کوچک اصلاً مناسب نیست. اگر قصد دارید از فرش مشکی استفاده کنید، بهتر است طرح و نقش و نگار فرش، ساده و مینیمال باشد تا هماهنگی بیشتری ایجاد شود.

مبل طوسی با فرش آبی

 

مبل طوسی با فرش آبی

 

اگر به تم آبی علاقه دارید، خوب است بدانید که فرش آبی برای اتاق نشیمن با مبل طوسی واقعاً فوق‌العاده است. از آنجا که آبی و طوسی، ته رنگ مشابهی دارند، کاملاً با هم ترکیب می‌شود. همچنین رنگ آبی و طوسی، به‌عنوان یک پالت رنگی مردانه شناخته می‌شود؛ بنابراین یک فرش آبی در اتاق نشیمن یا حتی دفتر کار با مبل طوسی، بهترین گزینه برای آقایان است و شما می توانید آن را با انواع مبلمان حتی جدیدترین ها مانند مبل نئوکلاسیک نیز ست کنید. 

مبل طوسی با فرش بژ

 

مبل طوسی با فرش بژ

 

طوسی و بژ بهترین ترکیب مبل و فرش هستند. هر دو رنگ، کم رنگ و پیچیده هستند و اگر در حد اعتدال به کار روند، بدون دردسر با هم کار می‌کنند. حالا ممکن است در ابتدا از این ترکیب ناراحت شوید؛ زیرا طوسی سرد است و بژ گرم است، اما اگر به طرح کلی رنگ خود فکر کنید، دلیلی وجود ندارد که نتوانید این دو سایه را به خوبی با هم ترکیب کنید.

اگر پالت رنگ طوسی/ بژ برای شما جذاب است، از رنگ طوسی که ترکیبی از طوسی و بژ است غافل نشوید. معمولا در خرید مبل چستر ، رنگ طوسی بسیار پر طرفدار است که دلیل اصلی آن خنثی بودن این رنگ و انعطاف در ایجاد هارمونی با تمامی رنگ ها می‌باشد. زیبایی این سایه ترکیبی این است که رنگ غنی‌تری ایجاد می‌کند که بسته به مقدار طوسی آن، می‌توان گرمتر یا سردتر کرد. البته این ترکیب رنگ در بقیه مبل ها مانند مبل ال راحتی یا مبل ال مدرن نیز می تواند جذاب باشد. 

 

مبل طوسی با فرش طلایی

 

مبل طوسی با فرش طلایی

 

رنگ طلایی نیز جزو رنگ‌های سلطنتی و تجملی است و استفاده از آن در کنار مبل طوسی، ترکیب رؤیایی خلق می‌کند. استفاده از این رنگ، در انعکاس نور و روشنایی منزل، بسیار مؤثر است و همچنین بهترین گزینه برای فضاهای کوچک به‌نظر می‌رسد. اگر قصد دارید از این ترکیب استفاده کنید، سعی کنید سایر لوازم منزل نیز با رنگ طلایی ست کنید؛ زیرا در این ترکیب، رنگ طلایی غالب است و بیشتر جلوه می‌کند.

آیا فرش باید روشن‌تر یا تیره‌تر از مبل باشد؟

این سؤال، یکی از اصلی‌ترین سؤالاتی است که در مورد انتخاب رنگ فرش باکیفیت در کنار مبل طوسی، پرسیده می‌شود. چند فاکتور وجود دارد که مشخص می‌کند آیا باید فرش روشن‌تر یا تیره‌تری را انتخاب کنید.

  • اگر رنگ دیوارهایتان تیره است، باید فرش تیره‌تری را انتخاب کنید
  • اگر رنگ طوسی مبل، از طیف تیره‌تری است، بهتر است فرش تیره‌تری انتخاب کنید
  • رنگ کف‌پوش‌های چوبی نیز اگر روشن‌تر است، می‌توانید فرش تیره یا خیلی روشن انتخاب کنید

در کل، براساس یک قانون سرانگشتی بین طراحان داخلی، بهتر است از فرشی استفاده کنید که سه درجه از مبل طوسی شما تیره‌تر باشد. این نکته بسیار مهم است؛ زیرا وقتی از یک فرش روشن‌تر در کنار مبل طوسی استفاده می‌کنید، از نظر بصری، مبل شما دیگر به چشم نمی‌آید و نگاه شما به سمت فرش پرت می‌شود. برای شناخت کامل از رنگ هایی که ترکیب زیبایی با مبل طوسی دارند، سری به مقاله مبل طوسی با چه رنگی ست میشه بزنید.

چه رنگ فرشی به مبل طوسی میاد؟

به نظر شما با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم؟ در کنار بررسی اینکه مبل طوسی با چه رنگ فرشی ست میشه بهتر است خرید مبل طوسی را بررسی کنیم. انتخاب رنگ طوسی برای مبلمان به دلیل خنثی بودن و سازگاری با سایر رنگ‌ها، بسیار هوشمندانه است. این رنگ زیبا و مدرن، همیشه به دکوراسیون خانه‌ها زیبایی و شیکی می‌بخشد. اما برای ایجاد هارمونی و تعادل در دکوراسیون، باید به ترکیبات رنگی مناسب توجه کرد.

برای ترکیب رنگ مبل طوسی، می‌توانید از رنگ‌هایی مانند سفید، خاکستری، آبی آسمانی یا حتی زرد بهره بگیرید. این رنگ‌ها با رنگ طوسی به زیبایی و سلیقه خاصی در دکوراسیون شما اضافه می‌کنند. بهتر است در انتخاب فرش، از رنگ‌های مشابه یا تضادی با رنگ مبل استفاده کنید، تا یک تنظیم متعادل و زیبا ایجاد شود.

استفاده از دکوراسیون با رنگ طوسی، محیطی مدرن و شیک را برای شما به ارمغان می‌آورد. بنابراین، با انتخاب هوشمندانه رنگ طوسی و ترکیب آن با رنگ‌های دیگر، می‌توانید دکوراسیونی زیبا و جذاب داشته باشید. در ادامه بررسی می‌کنیم که با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم؟

با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم

تفاوت رنگ طوسی و خاکستری

احتمالا برخی از ما فکر می‌کنیم که رنگ خاکستری و طوسی یکسان هستند، اما واقعا این دو رنگ تفاوت‌هایی دارند و می‌توان گفت که طوسی یکی از نسخه‌های رنگ خاکستری است. خاکستری یک رنگ نیوترال و بی‌طنابی است که از ترکیب سیاه و سفید بدست می‌آید و خنثی بوده و هیچ گرما یا سرمایی در آن حضور ندارد.

به عبارت دیگر، طوسی اندکی حاوی رنگ آبی است و هر چه رنگ طوسی تیره‌تر باشد، مقدار رنگ آبی و مشکی بیشتر است. البته هر چه این مقدار آبی بیشتر شود، رنگ از طوسی خارج می‌شود و به سمت روسمه‌ای و لجنی می‌رود.

ویژگی‌های مبل طوسی رنگ

برای دانستن اینکه برای مبل طوسی چه رنگ فرشی مناسب است بهتر است ویژگی‌های این نوع مبل را بشناسید. باید از رنگ‌های کرم و قهوه‌ای که به آسانی می‌توان به آن‌ها پنجه زد، بگذریم و بیان کنیم که رنگ طوسی امروزه محبوب‌ترین رنگ برای مبلمان سال است. اکنون ممکن است سوال بپرسید چرا رنگ طوسی؟ چه خصوصیتی در مبلمان طوسی وجود دارد که آن را به چشم می‌آورد؟ به نظر می‌رسد که جواب این سوال در خصوصیت خنثی بودن این رنگ است.

این ویژگی اصلی از رنگ طوسی است که امکان ست کردن آن با رنگ‌های دیگر را فراهم می‌کند و این امکان را به ما می‌دهد که ترکیب‌های جذابی برای دکوراسیون منزل خود ایجاد کنیم. به غیر از این، ارغوانی از رنگ طوسی چرک تابی دارد، بنابراین اگر کثیف شود، در واقعیت چشم نخواهد خورد. 

خرید مبل طوسی

به نظر شما با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم؟ در کنار بررسی اینکه مبل طوسی با چه رنگ فرشی ست میشه بهتر است خرید مبل طوسی را بررسی کنیم. انتخاب رنگ طوسی برای مبلمان به دلیل خنثی بودن و سازگاری با سایر رنگ‌ها، بسیار هوشمندانه است. این رنگ زیبا و مدرن، همیشه به دکوراسیون خانه‌ها زیبایی و شیکی می‌بخشد. اما برای ایجاد هارمونی و تعادل در دکوراسیون، باید به ترکیبات رنگی مناسب توجه کرد.

برای ترکیب رنگ مبل طوسی، می‌توانید از رنگ‌هایی مانند سفید، خاکستری، آبی آسمانی یا حتی زرد بهره بگیرید. این رنگ‌ها با رنگ طوسی به زیبایی و سلیقه خاصی در دکوراسیون شما اضافه می‌کنند. بهتر است در انتخاب فرش، از رنگ‌های مشابه یا تضادی با رنگ مبل استفاده کنید، تا یک تنظیم متعادل و زیبا ایجاد شود.

برای مبل طوسی چه رنگ فرشی مناسب است

استفاده از دکوراسیون با رنگ طوسی، محیطی مدرن و شیک را برای شما به ارمغان می‌آورد. بنابراین، با انتخاب هوشمندانه رنگ طوسی و ترکیب آن با رنگ‌های دیگر، می‌توانید دکوراسیونی زیبا و جذاب داشته باشید. در ادامه بررسی می‌کنیم که با مبل طوسی چه فرشی ست کنیم؟

تفاوت رنگ طوسی و خاکستری

احتمالا برخی از ما فکر می‌کنیم که رنگ خاکستری و طوسی یکسان هستند، اما واقعا این دو رنگ تفاوت‌هایی دارند و می‌توان گفت که طوسی یکی از نسخه‌های رنگ خاکستری است. خاکستری یک رنگ نیوترال و بی‌طنابی است که از ترکیب سیاه و سفید بدست می‌آید و خنثی بوده و هیچ گرما یا سرمایی در آن حضور ندارد.

به عبارت دیگر، طوسی اندکی حاوی رنگ آبی است و هر چه رنگ طوسی تیره‌تر باشد، مقدار رنگ آبی و مشکی بیشتر است. البته هر چه این مقدار آبی بیشتر شود، رنگ از طوسی خارج می‌شود و به سمت روسمه‌ای و لجنی می‌رود.

ویژگی‌های مبل طوسی رنگ

برای دانستن اینکه برای مبل طوسی چه رنگ فرشی مناسب است بهتر است ویژگی‌های این نوع مبل را بشناسید. باید از رنگ‌های کرم و قهوه‌ای که به آسانی می‌توان به آن‌ها پنجه زد، بگذریم و بیان کنیم که رنگ طوسی امروزه محبوب‌ترین رنگ برای مبلمان سال است. اکنون ممکن است سوال بپرسید چرا رنگ طوسی؟ چه خصوصیتی در مبلمان طوسی وجود دارد که آن را به چشم می‌آورد؟ به نظر می‌رسد که جواب این سوال در خصوصیت خنثی بودن این رنگ است.

این ویژگی اصلی از رنگ طوسی است که امکان ست کردن آن با رنگ‌های دیگر را فراهم می‌کند و این امکان را به ما می‌دهد که ترکیب‌های جذابی برای دکوراسیون منزل خود ایجاد کنیم. به غیر از این، ارغوانی از رنگ طوسی چرک تابی دارد، بنابراین اگر کثیف شود، در واقعیت چشم نخواهد خورد. در این مقاله سعی کردیم به صورت کامل چه رنگ فرشی به مبل طوسی میاد؟ رو بررسی کنیم تا هیچ سوالی برای شما باقی نماند. 

سؤالات متداول

1- مبل طوسی با چه جلو مبلی ست میشه؟

مبل طوسی با جلو مبلی‌های نمدی، ساده پارچه‌ای یا چرم با رنگ‌های آبی، مشکی، کرم، بنفش، زرد، گردویی یا طرح‌های گلدوزی شده ست می‌شود

2- مبل طوسی روشن با چه فرشی ست میشه؟

مبل طوسی روشن با رنگ‌های کمی تیره‌تر مثل سبز، ابی تیره، قهوه‌ای یا مشکی ست می‌شود

3- مبل طوسی زرشکی با چه فرشی ست میشه؟

برای ست‌کردن مبل زرشکی می‌تواند از فرش‌های خاکستری، سبز یا آبی استفاده کنید

4- مبل طوسی زرد با چه فرشی ست میشه؟

مبل طوسی زرد با فرش‌های مشکی، سفید، خاکستری، قرمز یا آبی ست می‌شود

5- چه رنگ پرده ای به مبل طوسی میاد؟

بهترین رنگ پرده در کنار مبل طوسی، رنگ‌های گردویی، طلایی، سفید، خاکستری، آبی، سبز و بژ هستند. 

 

شما می توانید انواع محصولات دکوراسیون، مبل ها، انواع آینه کنسول و… را از سایا دکور تهیه کنید. فقط کافی است با پشتیابان سایت ما در تماس باشید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. 

سمیرا کیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *