مبل طوسی با چه پرده ای ست میشه؟

مبل طوسی با پرده ی چه رنگی ست میشه؟
Rate this post

پرده یکی از مهم‌ترین عناصر تزیینی هر اتاق در کنار مبل می‌باشد. جالب‌توجه است که آنها نه‌تنها از نظر زیبایی‌شناسی دلپذیر هستند، بلکه عملکرد نیز دارند. برای مثال پرده از فضای داخلی در برابر نور خورشید محافظت و از گرم و سردشدن اتاق جلوگیری می‌کند. آیا شما نیز از آن دسته افرادی هستید که نمی‌دانید از چه پرده‌ای با چه رنگی استفاده کنید که با مبل طوسی شما ست شود؟ پیشنهاد ما این است که در مورد هر دو کاوش کنید. براین‌اساس تصمیم گرفتیم به شما کمک کنیم و راه‌حل‌های اثبات شده‌ای که توسط معماران و طراحان داخلی ما در سایا دکور توصیه شده است را در این صفحه در اختیار شما  قرار دهیم تا به یک انتخاب درست و زیبا دست بزنید. پس تا پایان این صفحه با ما همراه شوید.

مبل طوسی با چه رنگ پرده ای ست می شود؟

اولین نکته‌ای که در انتخاب پرده برای ست شدن با رنگ مبل طوسی باید مد نظر قرار داد رنگ پرده‌ها است. انتخاب یک رنگ نامتناسب پرده می‌تواند هم از مبلمان و هم از فضای کلی اتاق کم کند. بنابراین هنگام تزئین اتاق نشیمن خود بهترین پرده‌های رنگی برای مبل خاکستری را جستجو کردیم و با گزینه‌های متعددی روبرو شدیم:

مبل طوسی با چه پرده ای ست میشه
ست مبل طوسی با پرده

مبل طوسی و پرده هایی با رنگ خاموش

مینیمالیسم تحت سلطه رنگ‌های خاموش و محجوبی است که اتاق را تحت‌تأثیر قرار نمی‌دهند. به‌عنوان‌مثال، سایه‌های سفید، سیاه و خاکستری. در مورد سفید و مشکی نیازی به بحث در مورد همبستگی با مبل طوسی ندارد، اما ترکیب خاکستری ممکن است کمی تعجب‌آور باشد. اما هیچ‌چیز نمی‌تواند دور از حقیقت باشد! خاکستری با خاکستری بسیار هماهنگ می‌شود و تنها کاری که باید انجام دهید این است که سایه‌های مختلف مانند پرده‌های طوسی تیره را با مبل کمی روشن‌تر هماهنگ کنید. چنین اتاقی ممکن است برای برخی افراد غم‌انگیز و خسته‌کننده به نظر برسد. پس اگر می‌خواهید تغییری ایجاد کنید، نیازی به ترتیبات انقلابی و خرید پرده‌های جدید نیست. فقط پوسترهای رنگارنگ را روی دیوار آویزان کنید یا کوسن‌هایی با رنگ‌های زنده مانند زرد و سبز را روی مبل‌ها اضافه کنید. همچنین انتخاب پرده در سایه‌ای مانند نقره‌ای یا زغالی به خوبی با مبل خاکستری هماهنگ می‌شود. این نوع انتخاب با دیوارهای کرم مطابقت دارد و زیبایی یکپارچه و پیچیده‌ای ایجاد می‌کند.

ست کردن مبل طوسی با پرده

مبل طوسی و پرده‌های روشن

رنگ‌های کودک را امتحان کنید. پرده‌هایی در رنگ‌های ظریف مانند صورتی یا فیروزه‌ای ملایم نیز به‌خوبی با مبل طوسی ست می‌شوند. آنها نفسی از طراوت را به فضای داخلی می‌بخشند و بدون تحمیل ظاهری پر زرق‌وبرق، کسالت را از بین می‌برند. این نوع رنگ مناسب اتاق نشیمن‌هایی است که پس از یک روز کاری سخت به فضایی آرامش‌بخش برای استراحت تبدیل شود.

مبل طوسی با چه پرده هایی ست میشه

مبل طوسی و پرده‌های خردلی

رنگ‌های تند نیز به‌خوبی با مبل طوسی هماهنگ می‌شوند. اما این را در نظر داشته باشید که از این رنگ‌ها باید در حد تعادل استفاده کرد. ترکیبی که اغلب دیده نمی‌شود، اما بسیار جذاب است، مبل طوسی و پرده‌های خردلی است. سایه‌ای قوی و متمایز از زرد که اشاره به پاییز و ریزش برگ‌ها دارد. نتیجه نهایی این انتخاب به تناژ رنگ بستگی دارد. انواع خردلی روشن به شادابی اتاق کمک می‌کند که البته بهتر است این رنگ را با کمی سایه خاکستری تیره‌تر ترکیب کنید. اگر مبل و اتاق نشیمن کاملاً روشن است خردلی تیره‌ترشبیه به رنگ نارنجی بهتر عمل می‌کند. پرده‌های خردلی می‌توانند برای همیشه یا به طور موقت در اتاق نشیمن شما باقی بمانند. برخی فقط در پاییز این ترکیب رنگ را انتخاب می‌کنند زمانی که می‌خواهند فضای مربوط به این فصل از سال را به اتاق بیاورند. رنگ‌های چشمگیر مانند خردلی یا فیروزه‌ای به اتاق کنتراست و جذابیت بصری می‌دهد.

مبل طوسی با چه پرده ای ست می شود

مبل طوسی و پرده های سبز

در مورد سایه‌های شدیدتر پرده‌ها که با مبل طوسی مطابقت دارند، باید به رنگ سبز اشاره کرد. رنگ سبز می‌تواند عمق را در سایه روکش نمایان کند. این یک‌رنگ نسبتاً جهانی است که لمسی از طبیعت را به اتاق نشیمن می‌آورد. بااین‌حال، اینها مهم‌ترین ویژگی‌های این رنگ نیستند. رنگ سبز به شما آرامش می‌دهد که نقش زیادی در اتاق نشیمن و اتاق‌خواب دارد. رایج‌ترین سایه انتخاب شده سبز بطری است. سبز به‌ویژه زمانی که می‌خواهید اتاق نشیمن خود را به یک فضای داخلی به سبک جنگل شهری تبدیل کنید، خوب عمل می‌کند. برای تکمیل ظاهر، انواع گل‌ها یا اکسسوری‌ها را با موتیف گیاهی اضافه کنید. همان‌طور که می‌بینید، بدون تردید می‌توان پرده‌های سبز را با یک مبل خاکستری هماهنگ کرد.

با مبل طوسی چه رنگ پرده ای ست میشه

مبل طوسی و پرده های قهوه ای

ترکیب رنگ اصلی این مورد در هماهنگی بین مبل خاکستری و پرده‌های قهوه‌ای قرار دارد. این ساختار در سایه رنگ‌ها نهفته است و رنگ بژ نیز سایه‌ای از قهوه‌ای دارد و دارای مزیت مهمی است که ناخواسته با چوب مرتبط می‌شود و فضای داخلی را گرم و یک محیط دنجی را ایجاد می‌کند. در این ترکیب، مبل طوسی نقطه کانونی است.

ست پرده با مبل طوسی

مبل طوسی با پرده های یکدست یا طرح دار؟

پرده‌های یکدست و طرح‌دار به‌خوبی با مبل طوسی هماهنگ می‌شوند. البته خیلی چیزها به صفات اتاق و فضایی که صاحبان خانه می‌خواهند به آن برسند بستگی دارد. پرده‌های طرح‌دار یکنواختی یک اتاق را بلافاصله ناپدید و به‌عنوان تنها تم رنگی قوی در اتاق عمل می‌کند.  برای مثال پرده‌هایی که دارای الگوی هندسی با سایه‌های خاکستری و نقره‌ای هستند، می‌تواند یک سبک مدرن به فضا اضافه کند. پرده‌های بافت‌دار نیز می‌توانند به اتاق عمق و بعد ببخشد. شما می‌توانید پرده‌هایی با بافت ظریف یا طرح ژاکارد در کنار مبل طوسی داشته باشید.اما برعکس، پرده‌های یک‌رنگ و یکنواخت برای برجسته‌نکردن و جلوه کمتر داشتن در اتاقی که با تزیینات  و اکسسوری‌های دیگر مملو است  در نظر گرفته می‌شود. شایان‌ذکر است که  صرف‌نظر از سایه انتخاب شده پرده‌های یکرنگ زیبا و شیک به نظر می‌رسند. این گزینه برای اتاق‌هایی که سبک طراحی کلاسیک‌تری دارد مناسب است.

با مبل طوسی چه پرده ای ست کنیم

چه سطحی از رنگ‌های خاموش برای پرده با مبل طوسی ست می‌شود؟

اگر رنگ پرده متناسب با مبل طوسی به‌درستی انتخاب شود، جذابیت، منحصربه‌فرد بودن و یک فضایی خانگی یا پرانرژی را به اتاق می‌بخشد. بااین‌حال، پرده‌های خیلی تیره‌وتار می‌تواند فضای داخلی را تحت‌تأثیر قرار دهد. اگر با اتاقی سروکار دارید که مبل آن طوسی تیره است، پرده‌ها را روشن و ملایم انتخاب کنید. سایه‌های ملایم‌تر بدون اینکه نور زیاد داخل اتاق را از بین ببرد به فضای داخلی طراوت می‌بخشد. از آن طرف پرده‌های تیره‌تر در اتاق‌های روشن و بسیار آفتابی با مبل خاکستری روشن تناسب خوبی دارد؛ بنابراین، هنگام انتخاب درجه خاموشی برای پرده‌های خود، نه‌تنها ترجیحات شخصی خود را در نظر بگیرید، بلکه ویژگی‌هایی مانند زمان روز، مکان ساختمان، نمای پنجره و فاصله آن از همسایه‌ها، قرارگرفتن در معرض نور خورشید و فضای داخلی را نیز دخالت دهید. در نهایت فراموش نکنید که درجه سایه پرده‌ها را با سایه مبل طوسی تنظیم کنید.

با مبل طوسی چه رنگ پرده ست میشه

سخن پایانی

در این پست آموزشی سایا دکور سعی کردیم پرده مناسب با مبل طوسی را برای شما تشریح کنیم. برای نتیجه‌گیری، پیداکردن پرده‌های مناسب مبل خاکستری نیاز به برنامه‌ریزی استراتژیک و درنظرگرفتن عوامل مختلف دارد. درک ته‌رنگ‌های مبل خاکستری و انتخاب رنگی که مکمل آن باشد، می‌تواند دنیایی از تفاوت را در فضای کلی زندگی شما ایجاد کند. با متعادل‌کردن رنگ، بافت و الگوها، می‌توانید فضایی هماهنگ و دلپذیر فراهم کنید که نشان‌دهنده سبک شخصی شما باشد. بسیار مهم است که پرده‌هایی را انتخاب کنید که نه‌تنها با مبل طوسی شما، بلکه با سایر عناصر دکور اتاق هماهنگ باشند. اگر شما نیز از یک ترکیب رنگ مناسب پرده و مبل طوسی استفاده می‌کنید آن را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

سمیرا کیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *