مدل چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی

اصول چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی
Rate this post

یکی از نکاتی که خانوم های با سلیقه توجه زیادی به آن دارند، چیدمان وسایل در کنار یک دیگر است. با توجه به این که در هر خانه ای آینه و کنسول وجود دارد، مدل چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. به همین دلیل از متخصصین طراحی و چیدمان سایا دکور در خواست کردیم که در انتخاب و چیدمان چنین محصولاتی به ما کمک کنند. به یاد داشته باشید که استایل چیدمان و همچنین نظر شخصی افراد بر هر نظر دیگری ارجحیت دارد و ما قصد بهینه سازی دیدگاه شما را خواهیم داشت. بهتر است که بیش از این شما را معطل نکنیم و به سراغ اصل موضوع بریم.

جای کنسول در خانه کجاست؟

با توجه به ابعاد و همچنین نقشه یک ساختمان می‌توان آینه کنسول را در هر بخشی قرار داد. در ادامه چند تکنیک برای قرار دادن کنسول در فضای مناسب را آموزش خواهیم داد البته فرض ما بر این است که کنسول شما به همراه آینه است و نیازی به آینه ایستاده ندارید.

بهترین جای آینه و کنسول در پذیرایی

 • در صورتی که فضای اتاق خواب بزرگ است و قصد دارید که داخل کنسول خود وسایل و لوازم شخصی قرار دهید، بهترین فضا برای قرار دادن آینه و کنسول اتاق خواب خواهد بود.
 • اما در صورتی که دکوراسیون شما به سبک نیمه کلاسیک طراحی شده است و از یک ست مبلمان راحتی استفاده می‌کنید، آینه کنسول می‌تواند به صورت زاویه دار در نزدیکی ست مبلمان راحتی قرار داده شود. به عنوان مثال آینه کنسول سوژان یکی از مدل‌های رایج و پرطرفدار، با چنین فرمتی خواهد بود که در پذیرایی جلوه ویژه‌ای دارد.
 • اگر منزل شما به صورت مستطیل است و در نزدیکی ورودی منزل جا لباسی قرار دارد، قرار دادن آینه و کنسول در نزدیکی جا لباسی انتخاب خوبی خواهد بود. چرا که شما به سادگی می‌توانید قبل از خروج منزل لباس و همچنین وضعیت موی خود را بررسی کنید.

جای آینه و کنسول در پذیرایی

 • از نظر طراحی دکوراسیون مدرن بهترین مدل چیدمان آینه و کنسول در سالن غذا خوری می‌‌باشد. چرا که شخص می‌تواند برخی از ظروف مورد نیاز خود و حتی اکسسوری میز غذای خود را نیز در آن بخش قرار دهد.

آینه کنسول برای خانه کوچک

زمانی که چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی خانه کوچک را بررسی می‌کنید باید به سراغ کارهای مینیمال بروید. در این صورت می‌توانید خانه خود را به نحوی مدیریت کنید که فضای کافی به دست آورید. به عنوان مثال آینه کنسول ست پذیرایی هانا یکی از بهترین گزینه های موجود برای خانه کوچک است. زیرا طراحی آن به نحوی است که با مبلمان سلطنتی و راحتی ارتباط مناسبی برقرار می‌کند. در چیدمان آینه و کنسول حتما به فضای اطراف آن نیز توجه داشته باشید. اگر بخواهید در فاصله نیم متری آن چیزی قرار دهید، کوچکی خانه کاملا به چشم می‌آید.

استفاده از آینه و کنسول سبک استیل و یا معرق کاری شده برای خانه های کوچک انتخاب مناسبی نیست. چرا که فضای زیادی را اشغال خواهد کرد و از همه مهمتر برای قرار دادن وسایل نیز انتخاب مناسبی نخواهد بود. از طرفی درهای آن به سادگی باز و بسته خواهد شد. به یاد داشته باشید که هر چه رنگ آینه و کنسول به رنگ دیوار و فرش نزدیک تر باشد، نمای بهتری خواهد داشت و افراد استفاده بهتری از آن دارند. همچنین چیدمان در محیط آسان‌تر است. تعداد کشو کمتر همیشه خوب نیست، بلکه فضای داخلی کشور و نحوه قرار گرفتن آن ها در کنار یک دیگر مشخص کننده نیاز ما خواهد بود.

بهترین رنگ برای آینه و کنسول چیست و چه تاثیری در مدل چیدمان آینه و کنسول دارد؟

یکی از چالشی‌ترین موضوعاتی که در چیدمان وسایل مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد، رنگ آن ها می‌باشد. پاسخ به این سوال کار ساده ای نیست و بستگی به رنگ کاغذ دیواری، فرش، مبلمان و دیگر وسایل چوبی در خانه دارد. در ادامه چند تکنیک عالی برای ست کردن وسایل به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی

 • در صورتی که چیدمان منزل شما به سبک غربی می‌باشد، بهتر است که از تم رنگ روشن و ملایم استفاده کنید. در این صورت می‌توانید بهترین و جذابترین بازدهی ممکن را به دست آورید. رنگ سبز ملایم و خاکستری گزینه های مناسبی خواهد بود. به عنوان مثال آینه کنسول لیان چنین ویژگی خواهد داشت. البته این رنگ باید با مبل و چستر نیز همخوانی داشته باشد.
 • در صورتی که کاغذ دیواری شما به صورت طرح دار است و از ست مبلمان سلطنتی نیز استفاده می‌کنید، بهترین رنگ برای آینه کنسول گردویی و یا فندقی است. اینه کنسول خمره ای انزو چنین ویژگی خواهد داشت. حتی شما می‌توانید رنگ آن را به صورت اختصاصی با پایه مبل و جلو مبلی خود نیز ست کنید. در این صورت هم رنگی آن ها جلوه ای بسیار جذاب به منزل شما خواهد داد.
 • برخی از افراد به کارهای آینه کاری شده علاقه دارند و در دکور منزل خود نیز از آینه زیاد استفاده می‌کنند. چرا که آینه انرژی بسیار زیادی دارد و می‌تواند در تعادل آرامش نیز به شما کمک کند. در این صورت آینه کنسول الیزه انتخاب خوبی خواهد بود. رنگ این مدل به سبک نقره ای است که در کنار آینه های کار شده در آن بسیار جذاب می‌باشد.

مهمترین نکات در چیدمان آینه و کنسول ویژه 2024

در پایان لازم است چند نکته تخصصی برای چیدمان آینه و کنسول مورد بررسی قرار دهیم که در هر خانه ای با هر متراژی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 • بهتر است که آینه و کنسول آخرین وسیله برای خرید باشد و انتخاب ابعاد آن نیز بر اساس فضای موجود پذیرایی انجام شود.
 • مدل آینه و کنسول هماهنگ با میز تلوزیون انتخاب شود و در صورت امکان در یک فضای مشترک قرار گیرند.
 • تضاد رنگ آینه کنسول با دیگر وسایل خانه فقط برای خانه های بزرگ مناسب است و در خانه های کوچک جذاب نیست.
 • در صورتی که آینه و کنسول شما به صورت مینیمال انتخاب می‌شود، باید حتما رنگ روشن داشته باشند.

محل قرارگیری آینه و کنسول در پذیرایی

 • اگر قصد قرار دادن آینه و کنسول در فضای سالن غذا خوری دارید، مدل کلاسیک و متناسب با مدل میز غذا خوری بهترین انتخاب خواهد بود.
 • به هیچ وجه آینه و کنسول خود را پشت کاناپه و یا چستر قرار ندهید. این اشتباه در گذشته انجام می‌شود، اما چنین حالتی امروزه مناسب نخواهد بود.
 • اگر قرار است که آینه و کنسول در ورودی منزل قرار گیرد به شما پیشنهاد می‌کنیم که از نمونه های عریض با آینه بلند استفاده کنید.
 • آینه کنسولی که در فضای اتاق خواب قرار می‌گیرد و به عنوان میز آرایش نیز استفاده می‌شود، باید از یک آینه با کیفیت بالا برخوردار باشد. در غیر این صورت انتخاب عاقلانه ای انجام نداده اید.
 • در برخی موارد افراد ترجیح میدهند به جای مدل چیدمان آینه و کنسول پذیرایی از چیدمان در فضای حمام دستشویی استفاده کنند که یک مدل منسوخ شده است و حتی در دسته بندی کلاسیک نیز قرار نمیگیرد، به همین دلیل انجام آن توصیه نخواهد شد.

سخن پایانی

ما تمام تلاش خود را به کار گرفتیم که جذابترین مدل چیدمان آینه و کنسول را بررسی کنیم. در صورتی که از شما ایده ای خاص برای قرار دادن آینه و کنسول در فضای منزل استفاده می‌کنید، از طریق بخش نظرات با ما مطرح در میان بگذارید. در پایان اگر بخواهیم یک جمع بندی کلی انجام دهیم، ست آینه و کنسول باید با مبلمان و نشیمن شما هماهنگ باشد و رنگ آن نیز با توجه به فضایی که در آن قرار دارد، انتخاب شود. البته ساده ترین کار استفاده از دانش مشاورین مجموعه سایا دکور می‌‌باشد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن بر اساس چیدمان منزل شما بهترین مدل مبل، آینه و کنسول را معرفی خواهند کرد. اگر از مطالعه این پست آموزشی لذت بردید، خوشحال می‌شویم که مبل فروشی آنلاین سایا دکور را در شبکه های مجازی به دیگران نیز معرفی کنید.

 
سمیرا کیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *