مهم ترین نکات خرید مبل خوب

مهم ترین نکات برای خرید مبل خوب
3.3/5 - (3 امتیاز)

مبلمان منزل از مهمترین لوازم منزل هستند که تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون دارند. در هنگام انتخاب مبلمان منزل با گزینه های زیادی روبرو می شوید؛ در نتیجه انتخاب مبلمان کار راحتی نیست. شاید در هنگام خرید مبلمان مردد باشید که مبلمان کلاسیک و یا ساده را با چه طرحی تهیه کنید. اصلا خرید مبلمان چستر برای منزلتان مناسب است یا مبلمان ساده؟

خرید مبلمان کار آسانی نیست و باید با دقت و حوصله بالایی انجام شود؛ در نتیجه در ادامه مهمترین نکات برای خرید یک مبل خوب را بیان می کنیم. مهمترین نکته در خرید مبل راحتی، توجه به جنس مبل می باشد. پارچه های با کیفیت دوام و ماندگاری بالایی دارند. رنگ مبل یکی دیگر از نکات مهم در هنگام انتخاب آن است. اگر منزلتان کوچک است، باید مبلمان با رنگ های روشن را انتخاب کنید. مبلمان با رنگ های روشن مانند سفید و شیری فضا را بزرگتر نشان می دهند.

اگر قصد خرید مبلمان برای فضای نشیمن را دارید باید مبلمان راحتی را انتخاب کنید. در صورتی که می خواهید فضای منزل گرم و صمیمی تر به نظر برسد، می توانید مبلمان با رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی را تهیه کنید. در این مطلب نکات مهم در هنگام خرید مبلمان را بیان می کنیم تا انتخابی عالی و کاربردی داشته باشید.

مهمترین نکته خرید مبل خوب؛ توجه به جنس مبل

یکی از مهمترین نکات در خرید انواع مبل مانند مبل مدرن، توجه به جنس مبل است. در واقع جنس پارچه مبل، نشان دهنده دوام و ماندگاری لمسه دوزی های انجام شده بر روی آن است. پارچه مبلی با کیفیت، ثبات رنگی بالایی دارد و با مرور زمان تغییر رنگ نمی دهد. جالب است بدانید که جنس مبلمان تاثیر زیادی در میزان راحتی آن دارد.

بهترین جنس چوب برای مبلمان چوبی عبارتند از: چوب راش، چوب گردو، چوب توسکا، چوب چنار، چوب ماهون و چوب بلوط. اگر بخواهیم از بین این چوب ها مرغوب ترینشان را معرفی کنیم باید به چوب گردو و راش اشاره کنیم. جنس پارچه مبلمان نیز اهمیت دارد. بهتر است که به سراغ پارچه های با کیفیت با دوام بالا بروید.

مبل راحتی چوبی

انتخاب پارچه مبل با دقت بالا

انتخاب پارچه مبل یکی از مهم ترین نکات در خرید مبل خوب و انتخاب مبلمان منزل می باشد. در انتخاب پارچه مبل به سبک منزلتان توجه کنید؛ برای مثال اگر طرفدار سبک ساده و مینیمال هستید، باید به سراغ پارچه های ساده و تک رنگ بروید. پارچه های طوسی، سفید و مشکی برای سبک مبل مینیمال گزینه ای عالی هستند. اگر طرفدار سبک مبلمان کلاسیک هستید، بهتر است به سراغ پارچه های مبلی کلاسیک بروید.

یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب پارچه مبل، توجه به نوع مبل است. برای مثال اگر می خواهید مبل سلطنتی بخرید، باید پارچه های مناسب با این سبک مبلمان را تهیه کنید. اگر قصد خرید مبل راحتی را دارید می توانید انواع پارچه مبلی راحتی مانند پارچه مبلی مازراتی، پارچه مبلی مسکو، پارچه مبلی ملیتا، پارچه چرمی و غیره را انتخاب کنید.

پیشنهاد می کنیم که مبلمانی را انتخاب کنید که پارچه های مبلی با کیفیت و قابل شست و شو داشته باشند. چرا که برای نظافت این مبلمان می توانید آنها را هر سال به مبل شویی بسپارید.

رنگ مبل عاملی تاثیر گذار برای بزرگتر نشان دادن فضا

رنگ مبلمان روح منزل شما را دگرگون می کنند. در انتخاب مبلمان منزل، به رنگ چوب آنها توجه داشته باشید.  رنگ مبلمان را بر اساس سلیقه و سبک دکوراسیونتان انتخاب کنید. برای مثال رنگ مبلمانتان می تواند مکمل رنگ وسایل منزلتان باشد. همچنین اگر به سبک های مونوکروم علاقه دارید، می توانید رنگ مبلمان را همرنگ با سایر وسایلتان انتخاب کنید.

اگر سالن پذیرایی منزلتان نورگیر خوبی دارد، مبلمان با رنگ های روشن و تیره را می توانید انتخاب کنید؛ اما در صورتی که سالن پذیرایی منزلتان کم نور است، باید انتخاب خود را به مبلمان با رنگ های روشن محدود کنید. رنگ هایی مانند سفید و شیری، نور را منعکس می کنند؛ به همین دلیل مبلمان سفید و شیری باعث می شوند که فضای منزل شما روشن تر دیده شود.

رنگ های مختلف مبلمان، حس های متفاوتی در محیط ایجاد می کنند. برای مثال رنگ های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی، فضای منزلتان را گرم و صمیمی تر می کنند؛ در حالی که رنگ های سرد مانند سبز و آبی حس آرامش را در محیط برقرار می کنند. مبلمان با رنگ های خنثی مانند سفید، طوسی و بژ محیطی آرامش را برای شما خلق می کنند. یکی از مهمترین نکات در انتخاب رنگ مبلمان، هدف شما است. اینکه می خواهید چه محیطی را در منزل خود خلق کنید. برای مثال اگر قصد دارید که محیطی گرم و راحت را در منزل خود خلق کنید، بهتر است که رنگ های گرم را انتخاب کنید.

کاربردی بودن رنگ ها یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در انتخاب رنگ مبلمان می باشد. مثلا اگر در منزلتان حیوان خانگی یا بچه دارید، باید به سراغ مبلمان با رنگ های تیره تر بروید. این مبلمان لکه ها را نشان نمی دهند.

انتخاب رنگ چوب مبل

مبلمان چوبی از پر طرفدارترین انواع مبلمان منزل محسوب می شوند. تنوع بی شماری در رنگ مبلمان منزل وجود دارد. از مهمترین مواردی که در انتخاب رنگ چوب مبل اهمیت دارد، توجه به پارچه مبل است. در واقع باید یک هارمونی بین رنگ پارچه مبل و رنگ چوب مبل وجود داشته باشد.

رنگ چوب مبل در نمای کلی محیط منزلتان تاثیر گذار است. چوب حس و حال تازگی و طراوت با خود به همراه دارد. در حقیقت لوازم و وسایل چوبی حس خوبی را با خود به همراه دارند. مبلمان چوبی با رنگ طبیعی چوب نیز این حس عالی را دارند. در نتیجه در هنگام انتخاب مبلمان منزل، توجه به رنگ چوب آن بسیار اهمیت دارد.

مبل کلاسیک چوبی

خرید مبل بر اساس سبک شخصی و نیاز

از مهمترین قدم ها در انتخاب مبلمان منزل، تعیین سبک و نیازهای شخصی تان است. باید هدفتان را از مبلمان کردن فضا در نظر بگیرید.

برای نمونه، اگر قصد خرید مبلمان برای اتاق خواب را دارید، هدفتان باید خرید مبلمان با ایجاد محیط دنج و آرام برای تمرکز کردن باشد. خرید کاناپه تخت خواب شو برای اتاق خواب ایده ای کاربردی و عالی خواهد بود. اگر قصد خرید مبلمان برای اتاق نشیمن را دارید، حتما باید مبلمان راحتی یا مبلمان سبک جدید مانند مبلمان نئوکلاسیک را انتخاب کنید. 

اندازه گیری فضا در انتخاب مبلمان منزل

یکی دیگر از عوامل مهمی که در انتخاب مبلمان منزل باید در نظر بگیرید، اندازه و چیدمان فضای شما است. قبل از هر خریدی، فضای مورد نظرتان را اندازه گیری کنید و نحوه قرار گرفتن مبلمان در فضا را در نظر بگیرید. با انجام این ترفند اطمینان حاصل می کنید که انتخاب مبلمان شما نه تنها از نظر زیبایی شناختی دلپذیر است، بلکه کاربردی و متناسب با فضای شما می باشد. به عنوان مثال، خرید مبل ال یا مبل ال راحتی از مناسب ترین گزینه ها برای منازل آپارتمانی با متراژ کم شناخته می‌شود.

خرید مبل ال ارزان قیمت

برای خرید مبل به چه نکاتی توجه کنیم؟

اولین پاسخ به سوال در خرید مبل به چه نکاتی توجه کنیم این است که مبل را باید متناسب با اندازه و شکل فضای نشیمن انتخاب کنید؛ یعنی باید قبل از خرید مبل، فضای در نظر گرفته برای آن را بررسی کنید تا تمام فضای خانه توسط مبلمان اشغال نشود. از دیگر نکات خرید مبل خوب این است که مبل انتخاب شده توسط شما باید راحتی و کیفیت زیادی داشته باشد؛ زیرا قرار است تا چند سال مورداستفاده قرار بگیرد. هیچ‌گاه مبل‌های سبک‌وزن را نخرید؛ چرا که سبک بودن وزن مبل، می‌تواند دلیلی برای پایین‌بودن کیفیت و محکم‌نبودن چهارچوب آن باشد.

نکات خرید مبل خوب

نکات خرید مبل خوب

از دیگر نکات خرید مبل، توجه‌کردن به کاربرد آن است. برای مثال اگر مبل را برای جلو تلویزیون می‌خواهید، مبل چستر یا مبل های ال بهترین گزینه هستند. علاوه بر این باید ارتفاع مبل را متناسب با قد افراد خانواده در نظر بگیرید تا در زمان نشستن و استراحت‌کردن، پاهای شما بر روی زمین قرار بگیرد. توجه به دسته مبل نیز از نکات مهم در خرید مبل خوب است. دسته‌های مبل باید به‌اندازه کافی پهن و راحت باشند تا برای استراحت شما، مانعی ایجاد نکنند. هماهنگ بودن رنگ مبل با سایر اجزای دکوراسیون؛ مانند پرده و فرش را فراموش نکنید.

سخن پایانی

انتخاب مبلمان منزل یک تصمیم مهم و اساسی در خرید وسایل منزل است. شما می‌توانید از طریق مشاوره رایگان با کارشناسان سایا دکور تجره ای مناسب در انتخابی باکیفیت و زیبا را تجربه کنید. همچنین تمامی محصولات ارائه شده در مجموعه سایا دکور دارای ضمانت شرکتی و ثبت دقیق مشخصات محصول است، تا آگاهی کامل از متریال به کار رفته در پروسه ساخت را بدست آورید. در خرید مبلمان باید به سبک، اندازه فضا، کیفیت مبلمان، رنگ و طرح های پارچه دقت ویژه ای داشته باشید. انتخاب رنگ چوب مبلمان نیز یکی دیگر از مسائل حائز اهمیت است.

اگر فضای منزلتان کوچک است، بهتر است مبلمان با رنگ های روشن را انتخاب کنید. مبلمان با رنگ های شیری و سفید، نور را منعکس کرده و فضا را بزرگتر نشان می دهند. اما اگر بچه کوچک دارید و نگران کثیف شدن مبلمان هستید می توانید انواع مبلمان تیره و یا پارچه های طرحدار را در دایره انتخابات خود بگنجانید. انتخاب و خرید مبل چستر می تواند یک گزینه برای هر دو حالت باشد. شما می توانید انواع مبلمان و آینه کنسول را با قیمتی مناسب و کیفیتی بینظیر از سایا دکور تهیه کنید. فقط کافی است نمونه مبل خود را انتخاب کرده و با سایا دکور تماس بگیرید. 

سمیرا کیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *