چیدمان خانه مدرن و لوکس

مدل چیدمان خانه مدرن
2.5/5 - (2 امتیاز)

اگر شما هم جزو افراد خوش سلیقه و به روز هستید که به چیدمان منزل خود اهمیت میدهید، این پست آموزشی برای شما مفید خواهد بود. درود بر دنبال کنندگان سایا دکور، ما اومدیم با یک پست آموزشی بسیار جذاب و کاربردی در حوزه دکوراسیون و چیدمان منزل. سال 2024، سال تغییرات بزرگ در دکوراسیون منزل است، چرا که مدل‌های کلاسیک در حال حذف شدن و ترند شدن مدل‌های مینیمال می‌‌باشد. با ما همراه باشید تا با آخرین چیدمان خانه مدرن و لوکس آشنا شوید.

چیدمان منزل شیک و ساده

به صورت کلی اصالت و زیبایی در سادگی می‌‌باشد، اما این که از چه محصولی در چه زمانی استفاده کنید نیاز به نظر متخصصین این حوزه دارد. امروزه استفاده از چندین فرش دست باف نشان از ثروت شما ندارد، بلکه نمادی از خودنمایی و تجمل گرایی است.

انواع چیدمان خانه های لوکس

سعی کنید در مرکز خانه خود از یک الی دو فرش دست باف استفاده کنید. حاشیه کنار منزل شما خالی باشد و در این بخش مبل قرار دهید. البته استفاده از مبل سلطنتی و قدیمی اشتباه است و برخلاف چیدمان خانه مدرن و لوکس می‌‌باشد. شما باید سعی کنید که از ست مبل فرانسوی در چیدمان منزل خود استفاده کنید.

این مدل در کنار زیبایی قابل توجه خود، ظرافت چشم نوازی داشته که همچنین در کنار فرش اصیل ایرانی نمای متحیّر کننده‌ای دارد. رنگ بندی این چیدمان اگر به صورت گرم انتخاب شود، احساس آرامش به شما منتقل خواهد کرد. این چیدمان در خانه‌های 100 متر به بالا بسیار جذاب است و اگر بخواهید برای منازل کوچکتر یک چیدمان شیک و ساده داشته باشید، بهتر است که از ست مبلمان ال استفاده نمایید. چرا که با این انتخاب استفاده از فضای منزل به بهترین شکل ممکن خواهد بود. نکته بعدی که در خانه کوچک باید مد نظر قرار دهید، استفاده از دیوارپوش میکروسمنت و یا کاغذ دیواری طرح چوب است. رنگ دیوارها باید به نحوی باشد که هر شخص با نگاه کردن به آن آرامشی عمیق احساس کند.

خانه مدرن و شیک

خانه مدرن و شیک تلفیقی از مدرنیته و طرح های کلاسیک اسپرت می‌‌باشد. چنین چیدمانی ساده نخواهد بود و باید تمام تلاش خود را به کار گیرید که بر اساس فنگ شویی مناسب منزل خود آن را بچینید، با ذکر یک مثال به درک بهتر شما کمک خواهیم کرد.

چیدمان مدرن منزل

اگر ست منزل به صورت کلاسیک اسپرت برنامه ریزی شده است، باید از وسایل مدرن در یک کالکشن قدیمی استفاده کنید. به عنوان مثال اگر قرار است که کنسول تهیه کنید، بهتر است که از رنگ‌های اصیل ایرانی مانند گردویی و یا فندقی استفاده کنید. اما روی آن را یک آینه مینیمال که حصیر بافی از چوب بامبو دارد، قرار دهید. به هر میزان که رگه های چوب  وضوح بالاتری داشته باشد، اصالت محصولات بیشتر خواهد بود.

اما این تمام ماجرا نیست و هر وسیله ای که روی آن قرار میدهید در دکوراسیون شما حائز اهمیت است. اگر بتوانید از گجت‌های خانگی روی کنسول خود استفاده کنید، جذابیت این موضوع دو چندان خواهد شد. در صورتی که کنسول داخل پذیرایی می‌باشد، بهتر است که روی آن یک جفت شاخه نور مدرن قرار دهید. به هر میزان که دقت و اصالت این محصولات افزایش پیدا کند، نتیجه نهایی آن برای شما لذت بخش‌تر خواهد بود.

چیدمان اصولی و مدرن منزل

در بخش‌های بعدی چند تکنیک جذاب برای ست کردن رنگ محصولات به شما آموزش خواهید داد تا چیدمان خانه مدرن و لوکس خود را به سبک افراد با سلیقه انجام دهید. به یاد داشته باشید که معرق کاری در حال حاضر جزو چیدمان لوکس و مردن نیست.

دکوراسیون خانه مدرن ایرانی

خانه‌های ایرانی بیشتر به صورت ویلایی هستند و با یک معماری خاص ساخته شده‌اند. در صورتی که منزل شما نیز به صورت ویلایی است و بخش‌های مختلفی دارد، به شما پیشنهاد می‌کنیم که در هر بخش یک استایل مخصوص انتخاب کنید. به عنوان مثال سبک پذیرایی خود را به صورت ایتالیایی چیدمان کنید. برای این هدف می‌توانید از دو چستر به صورت موازی و 2 عدد تک مبل استفاده کنید. در مقابل دو تک مبل خود چستر قرار دهید و ست جلو مبلی و عسلی خود را به صورت بزرگ انتخاب کنید. با این کار چیدمان منزل شما خاص خواهد بود. چیدمان خاص یک منزل زمانی خودش را نشان میدهد که اهالی خانه از فضای منزل احساسی خستگی نکنند و همیشه برای آن ها جذاب باشد.

چیدمان منزل شیک

نکته بسیار مهمی که در چیدمان منزل خود باید توجه داشته باشید، وجود یک آباژور مناسب است. در صورتی که آباژور را در ضلع جنوب غربی خانه خود قرار دهید و نور آن در فضای اتاق پخش شود، یک محیط عالی و منحصر به فرد ایجاد کرده‌اید. دقت کنید که قرار دادن آینه قدی در پذیرایی اشتباه است. مهم نیست که طرح آینه به صورت مینیمال است و یا منبت کاری شده است. قرار دادن آینه در پذیرایی باعث انرژی منفی می‌شود و بهتر است که در اتاق خواب قرار داده شود. برخی از افراد از قاب آینه چوبی بر روی دیوار استفاده می‌کنند که این کار نیز اشتباه است و چیدمان خانه مدرن و لوکس را تحت تاثیر منفی قرار میدهد. سعی کنید چیدمان منزل خود را به صورت بخش به بخش قرار دهید و پس از تکمیل یک بخش به سراغ بخش دیگر بروید. این کار به شما کمک خواهد کرد که ذهن خود را همواره متمرکز و منسجم نگه دارید.

چیدمان منزل شیک اینستاگرام

زمانی که صحبت از چیدمان خانه مدرن و لوکس می‌شود، برخی  از افراد به خانه‌های لوکس اینستاگرامی فکر می‌کنند. در این بخش لازم است به یک نکته بسیار مهم اشاره کنیم! اگر دقت کرده باشید، بیشتر خانه‌های لوکسی که در اینستاگرام مشاهده می‌کنید و گاها افراد لایو خود را آنجا برگذار می‌کنند در دو فرمت تعریف می‌شود. در حالت اول بسیار ساده است و وسایل چندانی ندارد. صرفا سعی شده است که با نور پردازی این خانه خاص نمایش داده شود. معمولا کسانی که خانه برای لایو و پست اجاره می‌کنند چنین حالتی دارد.

چیدمان منزل با طراحی مدرن و شیک

در حالت دوم افراد یک دکور شلوغ انتخاب می‌کنند و لوازم خانه خود را از سرتاسر خانه جمع می‌کنند و در یک بخش به صورت نزدیک هم قرار میدهند. این کار نیز اشتباه است و باعث کوچک نشان داده شدن منزل می‌شود. یک چیدمان خانه مدرن و لوکس به سبک اینستاگرامی باید با توجه به فواصل استاندارد انجام شود. منظور ما این است که لوازم متناسب با هم در یک خط فرضی قرار گیرند. به هر اندازه که دقت در این بخش بالاتر باشد، به طبع نمای منزل نیز بهتر است و فرد می‌تواند ارتباط عمیق‌تر با تصویر برقرار کند. دقت کنید که در چیدمان منزل شیک اینستاگرامی به دنبال نمایش وسایل برند نباشید، چرا که این کار از نظر مخاطبین شما شوآف است. سعی کنید منزل خود را به صورت ساده و تمیز در تصویر نشان دهید.

سخن پایانی

در این پست آموزشی به صورت اجمالی در مورد چیدمان خانه مدرن و لوکس در سال 2024 صحبت کردیم. اگر شما از یک تکنیک خاص برای چیدمان منزل خود استفاده می‌کنید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. به یا داشته باشید که افراد در چیدمان لوکس به هیچ وجه گجت و وسایل الکترونیکی خاص خود را در معرض عموم قرار نمیدهند. به عنوان مثال اگر جارو برقی رباتیک دارید، لازم نیست که در پذیرایی آن را قرار دهید، بلکه بهتر است که یک فضای اختصاصی در آشپزخانه برای آن تعبیه نمایید.

 در نهایت برای چیدمان و دکور منزل خود می‌توانید روی کمک متخصصین دکوراسیون سایا دکور حساب باز کنید. همکاران ما بر اساس وسایلی که در منزل دارید و همچنین رنگ بندی آن‌ها بهترین انتخاب را به شما معرفی خواهند کرد. چرا که خرید مبل فقط و فقط بر اساس قیمت و یا نمای آن اشتباه است. خرید مبل باید بر اساس راحتی و همچنین طراحی هماهنگ آن با منزل انجام شود. 😎🤟🏻

چیدمان و دکوراسیون شیک

 

سمیرا کیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *