چیدمان خانه کوچک

ایده چیدمان خانه کوچک
Rate this post

درود بر دنبال کنندگان مبل فروشی آنلاین سایا دکور، ما اومدیم با استایل دکوراسیون جنجالی و عالی، ویژه طراحی دکوراسیون مینیمال و کلاسیک. اصولا سرویس چوب یک خانه از بزرگترین وسایل آن محسوب می‌شود به همین دلیل چیدمان آن نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این بخش سعی کردیم با کمک متخصصین طراحی دکوراسیون سایا دکور، مطالب آموزنده و ضروری را جهت چیدمان خانه کوچک به شما عزیزان ارائه دهیم. حال بهتر است که بدون معطلی به سراغ یادگیری این نکات برویم.

چیدمان منزل کوچک با وسایل زیاد | چیدمان خانه کوچک عروس

برخی  مواقع عروس خانوم تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا یک جهیزیه کامل داشته باشد و به همین دلیل یک خرید حسابی از وسایل کوچک و بزرگ انجام میدهد. در این زمان چیدمان خانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چرا که بدون چیدمان اصولی خانه از حد معمول نیز خود را کوچک‌تر نشان میدهد. به نکاتی که در این بخش مطرح می‌شود، توجه کنید تا بهترین چیدمان را انجام دهید.

 • در چیدمان خانه کوچک استفاده از وسایل بزرگ، سنگین با رنگ تیره ممنوع است. بیشتر باید به دنبال وسایلی با رنگ روشن و همچنین وسایلی با ظرافت باشید. اگر قصد خرید تخت خواب عروس دارید، سرویس خواب سلطنتی انتخاب خوبی نخواهد بود، بهترین گزینه به جای آن طرح باکس دونفره می‌‌باشد که از بهترین نمونه های ممکن می‌توان به سرویس خواب ژاکلین و یا سرویس خواب دو نفره ماشا اشاره کرد.

دکوراسیون و چیدمان خانه های کوچک

 • یکی از مهمترین نکاتی که در چیدمان پذیرایی خانه کوچک کمتر کسی مورد توجه قرار میدهد، استفاده از فرش اندازه آن است. اگر شما به سراغ فرش با ابعاد کوچکتر بروید جلوه مناسبی به خانه شما نخواهد داد. از طرفی فنگ شویی آن نیز چنین موضوعی را تایید نمی‌کند. با در نظر گرفتن تمامی این موارد پیشنهاد ما به شما این است که از یک فرش اندازه اتاق خود استفاده کنید به نحوی که پایه ست مبل و چستر شما رو آن قرار گیرد.
 • ایجاد تضاد رنگی در کف خانه نیز از اساس اشتباه است و باعث کوچکتر نشان دادن فضای خانه شما خواهد شد. به همین دلیل است که شما باید تمام تلاش خود را به کار گیرید که پارکت و یا فرش کف خانه شما با فضای آشپزخانه و اتاق خواب همخوانی داشته باشد. البته استفاده از تضاد رنگی در ست کردن مبلمان با برخی از بخش‌های اتاق خواب بسیار جذاب است و نمایی خارق العاده خواهد داشت.
 • یکی از مهمترین اصولی که در چیدمان منزل خود می‌توانید استفاده کنید و شاید کمتر کسی به آن توجه می‌کنید، شروع به چیدمان از وسایل بزرگ است. به صورت کلی چیدمان خانه کوچک و یا بزرگ باید از وسایل بزرگ مانند یخچال، سرویس تخت، آینه کنسول، میز تلوزیون، ست مبلمان، قفسه کتابخانه و … شروع شود و سپس وسایل کوچک در بین آن ها قرار گیرد.

چیدمان منزل کوچک

 • از دیگر نکاتی که شاید کمتر کسی به آن توجه دارد و می‌تواند تاثیر خارق العاده روی دکوراسیون منزل شما داشته باشد، قفسه های ایستاده و بلند است که روی دیوار نصب می‌شود. به هر اندازه که تعداد این قفسه ها بیشتر شود « البته در فضای خصوصی مانند اتاق خواب قرار گیرد » فضای بیشتری در اختیار خواهید داشت تا دیگر وسایل را نیز قرار دهید.

چیدمان خانه کوچک قدیمی

اگر قصد دارید که یک خونه 60 الی 70 متری ویلایی را پر کنید، برنامه چیدمان خانه کوچک اندکی تغییر خواهد کرد. اگر منزل شما حیاط کوچک دارد، باید به سراغ حیاط بروید و بیشترین استفاده را از آن داشته باشید. البته این موضوع به شرطی که است که روی حیاط خود یک سر پناه مناسب قرار دهید تا از گزند آفتاب و باران در امان باشید. در ادامه نیز چند نکته بسیار جذاب برای چیدمان خانه کوچک قدیمی مطرح خواهیم کرد.

 • یکی از بهترین مدل های مبلمان برای خانه های کوچک و قدیمی، ست مبلمان ال می‌‌باشد. البته برای خرید این مدل مبلمان راحتی باید از رنگ روشن استفاده کنید و کوسن‌های آن را نیز به صورت طرح دار و یا تیره انتخاب کنید تا نمای خانه شما جذاب باشد و توجه افراد را به خود جلب کند.
 • ست جلو مبلی و عسلی شما بهتر است که به صورت کشودار و چند تکه باشد. در این صورت می‌توانید ظروف مورد نیاز برای پذیرایی از مهمان را در آن قرار دهید و در مواقع نیاز نیز از آن استفاده نمایید.

چیدمان خانه های کوچک و آپارتمانی

 • اگر از میز تلوزیون استفاده می‌کنید بهتر است که آن را به دیوار بزنید و به جای فضای میز تلوزیون یک کنسول بدون آینه قرار دهید. البته اگر باکس مربع شکل دارید که در آن وسایل خود را قرار میدهد و با رنگ مبلمان شما ارتباط دارد، گزینه مناسبی خواهد بود.
 • اگر آشپزخانه کوچکی دارد که از پذیرایی کاملا مشخص است نگران نباشید. چرا که برای کور کردن آن می‌توانید از یک پرده استفاده کنید. بسیار از افراد که خانه کوچک دارند از میز غذا خوری استفاده نمی‌کنند، چون دید زیادی در پذیرایی فضای ورودی خانه دارد که با استفاده از یک پرده طرحدار می‌توان آن را کنترل کرد.

چیدمان خانه کوچک و زیبا | چیدمان خانه های کوچک آپارتمانی

بر خلاف چیزی که عموم مردم فکر می‌کنند، چیدمان خانه های کوچک آپارتمانی کار سختی نیست و اندکی سلیقه و مهارت نیاز دارد. اگر خانه شما به صورت آپارتمانی است و نگران هستید که وسایل شما به خوبی نما نداشته باشند، مهمترین نکته نور آن است. خرید یک آپارتمان کوچک هیچ اشکالی ندارد، اما اگر نور گیر آن مناسب نیست، به هیچ وجه آن را توصیه نمی‌کنیم. در ادامه چند تکنیک بسیار عالی برای بهبود چیدمان خانه کوچک آپارتمانی مطرح خواهیم کرد.

 • امروزه وسایل مکانیزه و چند کاربردی، بسیار زیاد هستند. به عنوان مثال ست راحتی دارای تخت میزبان و یا ست تخت خوابی که داری کشوهای مخفی است. حتی برخی از آنها را می‌توانید به صورت عمودی نصب کنید و روی دیوار خود از میز آرایش و اینه ایستاده نیز استفاده کنید. هدف این است که بخشی از وسایل خود را در وسایل دیگر پنهان کرده و از آن به عنوان یک نما استفاده نمایید.
 • از ست ایتالیایی و یا فرانسوی در چیدمان خانه خود استفاده کنید. برخی از کشورهای اروپایی خصوصا در پایتخت تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند که از وسایل هنری، در فضای آزاد خانه استفاده کنند. آن ها دیوار پذیرایی را تا جایی که ممکن است شلوغ می‌کنند و در پذیرایی نیز یک تاب کوچک آویزان می‌کنند. راز این تکنیک استفاده از وسایل هنری مینیمال است. این کار به شما کمک خواهد کرد که نمای خانه بسیار جذاب و متفاوت به نظر برسد و از همه مهمتر این فضا نیز هنری و شیک شناخته شود.

آموزش چیدمان منزل کوچک

 • از لوستر و لامپ های ترکیبی در مرکز پذیرایی و اتاق خواب خود استفاده کنید. با این کار کمک می‌کنید که دید بهتری نسبت به خانه داشته باشید و از طرفی فضای دلباز و شادی را تجربه خواهید کرد. حتی در فنگ شویی توصیه می‌شود که از آینه برای بازتاب نور استفاده کنید تا دید خانه در بهترین و جذابترین حالت ممکن قرار گیرد.

سخن پایانی

در این پست آموزشی تمام تلاش خود را به کار گرفتیم که چیدمان خانه کوچک را به صورت اجمالی و خلاصه بررسی کنیم. اگر شما از یک تکنیک خاص برای چیدمان خانه کوچک خود استفاده می‌کنید، آن را در بخش نظرات با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید. اگر بخواهیم یک جمع بندی از تمامی نکات مطرح شده خدمت شما ارائه دهیم، باید بگوییم که وسایل خود را از بزرگ به کوچک در فضای منزل قرار دهید.

 سپس فضای باقی مانده بین وسایل بزرگ خانه را به صورت منظم با یک الگوی هندسی واحد تکمیل کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد که نمای خانه خود را خاص و ویژه نشان دهید. البته متخصصین دکوراسیون و فنگ شویی سایا دکور بهترین سبک چیدمان برای منزل شما را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند. حتی برای تهیه ست مبلمان و دیگر وسایل چوبی خانه خود نیز می‌توانید از همکاران ما در واحد فروش، راهنمایی دریافت کنید. اگر از مطالعه این پست آموزشی لذت بردید، خوشحال می‌شویم که از طریق شبکه های مجازی، مجموعه سایا دکور را به دیگر دوستان خود نیز معرفی نمایید.

سمیرا کیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *