چیدمان دو دست مبل در پذیرایی ال، مربع و مستطیل

چیدمان دو دست مبل در پذیرایی
Rate this post

خرید یک دست مبل، کار ساده‌ای است اما چیدمان آن ساده نخواهد بود. چرا که مد نظر قرار دادن فنگ شویی، چیدمان مدرن، هماهنگی وسایل و … انتخاب را اندکی سخت خواهد کرد. در این بخش قصد داریم با کمک مشاورین سایت سایا دکور به بررسی بهترین چیدمان دو دست مبل در انواع پذیرایی بپردازیم. البته که مشاورین مد و طراحی دکوراسیون ما هنگام خرید مبل به شما کمک می‌کنند تا چیدمان مناسب وسایل موجود را در نظر بگیرید. همواره به یاد داشته باشید که توجه به چیدمان وسایل علاوه بر حفظ جریان انرژی، به آرامش ذهنی شما و دیگر اعضای خانه نیز کمک شایانی می‌کند.

4

چیدمان مبل در پذیرایی ال

پذیرایی ال شکل برای چیدمان چالش‌های بسیار زیادی دارد. حال اگر فضای پذیرایی کوچک باشد، مدیریت آن نیز به مراتب سخت‌تر خواهد شد. با در نظر گرفتن تمامی این موارد باید بگوییم که ست مبل شما در نحوه چیدمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به عنوان مثال اگر قصد خرید مبل مدرن دارید، در فضای پذیرایی ال باید متراژ فضا و همچنین سایز محصولات را به صورت دقیق بررسی کنید. چرا که برخی از مبل‌های تختخواب شو در فضای پذیرایی ال، اصلا نمای خوبی ندارند.

چیدمان دو دست مبل در پذیرایی کوچک

زمانی که پذیرایی به صورت ال شکل می‌‌باشد و از طرفی فضای خالی برای چیدمان مبل ال کم است، بهترین روش این است که از کنار دیوار شروع به چیدن دو دست مبلمان کنید. البته بهترین دیوار مد نظر ما، دیوار مقابل درب ورودی به پذیرایی است. پس به هیچ وجه ست مبلمان خود را به صورت ترکیبی قرار ندهید. بلکه بهترین حالت این است که مبلمان خود را به صورت مجزا با فاصله بسیار کم چیدمان کنید.

چیدمان دو دست مبل در پذیرایی ال

چیدمان دو دست مبل استیل و راحتی

زمانی که دو دست مبل دارید و یکی از آن ها راحتی می‌‌باشد، بهترین کار قرار دادن مبل راحتی در مقابل تلویزیون است. علت خرید مبل چستر برای جلو تلویزیون نیز راحتی و استحکام بالای آن می‌‌باشد. سعی کنید بخشی از پذیرایی ال مانند خود که کمترین استفاده را دارد، به مبل استیل خود اختصاص دهید. البته به شرطی که در این فضا سرویس بهداشتی قرار نداشته باشد. چرا که سرویس بهداشتی و حتی روشویی علاوه بر جلوه نامناسب به چیدمان مبل استیل، موجب ایجاد چالش در استفاده مهمان نیز می‌شود.

چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مربع

اگر یک منزل با طراحی سازه مناسب خریداری کنید، به یک پذیرایی مربع شکل بدون پرتی دسترسی خواهید داشت. مهم نیست که فضای پذیرایی شما بزرگ است و یا کوچک، هر مدل چیدمان مبلی در آن نتیجه عالی به همراه خواهد داشت.

چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مربع

چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مربع کوچک

بهترین حالت چیدمان دو دست مبل در یک پذیرایی کوچک به صورت ترکیبی است. البته دو دست مبل شما باید در یک خانواده قرار گیرد. به عنوان مثال اگر مبلمان سلطنتی و مبلمان انگلیسی را در یک اتاق قرار دهید، فضای بسیار خوبی تجربه خواهد کرد. از طرف مقابل نیز مبل راحتی و مبل نئو کلاسیک به صورت ترکیبی به شما احساس خوبی خواهد داد. هر چه ست مبلمان به هم نزدیک باشد، ترکیب آن نیز جذابتر خواهد بود. به عنوان مثال مبل نئوکلاسیک لیون و مبل راحتی کلاسیک مورانو دو مدل با شباهت بالا است که چیدمان ترکیبی آن احساس بسیار خوبی به شما خواهد داد.

انتخاب رنگ دو دست مبل در پذیرایی مربع | بهترین رنگ دو دست مبل در پذیرایی مربع

اگر بخواهیم در مورد رنگ دو دست مبل صحبت کنیم، موارد بسیار زیادی وجود دارد که می‌توان بررسی کرد. اما یک قاعده کلی به شما آموزش خواهیم داد که در ست کردن رنگ مبلمان از آن استفاده کنید. در صورتی که قصد دارید مبلمان راحتی و مبلمان نئوکلاسیک خود را به صورت ترکیبی داخل پذیرایی قرار دهید، استفاده از رنگ های مکمل بسیار عالی خواهد بود. اگر فردی جسور هستید رنگ آبی و نارنجی بسیار جذاب است. اما اگر به دنبال ریسک کم می‌‌باشید، سراغ مبل هایی با ترکیب رنگ ملایم و مکمل مانند طوسی و کرم بروید. دقت کنید که استفاده از رنگ‌های خنثی برای منازلی که چیدمان باز دارند، گزینه ای مطلوب است.

چیدمان دو دست مبل در پذیرایی چگونه امکان پذیر است؟

چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مستطیل

چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل شکل بسیار ساده است و به شرطی که از نورپردازی مناسب و یک فرش جذاب نیز استفاده نمایید. فارغ از مدل مبلی که استفاده کنید، استفاده از جلو مبلی عسلی گرد نیز می‌تواند هارمونی فضای را اندکی تغییر دهد و نمای پذیرایی را متحول سازد. در ادامه بهترین حالت چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مستطیل شکل را بررسی خواهیم کرد و اکسسوری مناسب آن را نیز پیشنهاد میدهیم.

چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مستطیل شکل کوچک

اگر به دنبال یک چیدمان ساده برای پذیرایی خود هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم کاناپه خود را سمت دیوار به صورت موازی قرار دهید. حال دو دوست مبل خود را نیز در کنار هم به صورت بغل به بغل قرار دهید. دقت کنید که چیدمان ترکیبی در پذیرایی مستطیل جذاب نیست. اگر از دو شال مبل با رنگ مکمل نیز استفاده نمایید، نتیجه بسیار عالی به دست می‌آورید. شال مبل را روی کاناپه به صورت مایل قرار دهید. البته چیدمان یک دست مبل ال  با یک دست مبل مدرن به صورت ترکیبی می‌تواند برای منزل شما جذاب باشد. به شرطی که تک مبل مدرن با تک مبل ال نزدیک به هم قرار گیرند. به عنوان مثال دو مدل ال هاکان  و مبل راحتی مدرن آلفا  می‌توانند یک ترکیب مکمل جذاب در نظر گرفته شوند.

چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مستطیل

چیدمان مبل سلطنتی و راحتی در پذیرایی مستطیل

اصولا ما ایرانی‌‎ها به مبل سلطنتی علاقه بسیار زیادی داریم و همین موضوع نیز می‌تواند روی چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مستطیل شکل تاثیر فراوان داشته باشد. چیدمان نیم دایره ای دو مبل سلطنتی و مبل راحتی در پذیرایی بسیار جذاب است و احساس خوبی نیز به شما منتقل خواهد کرد. دقت کنید که قرار دادن یک فاصله ملموس بین دو دست کار می‌تواند نمای بهتری به شما ارائه دهد. البته این مدل چیدمان برای پذیرایی مستطیل شکل بزرگ بازدهی خوبی به دنبال دارد.

اگر پذیرایی مستطیل شکل شما کوچک است، بهترین حالت چیدمان مبل سلطنتی، حالتی موازی در کنار دیوار می‌‌باشد. ست مبل راحتی خود را نیز با فاصله در بخشی که نورگیر مناسبی دارد قرار دهید. به یاد داشته باشید که در برخی مواقع قرار دادن یک کنسول و آینه کوچک بین مبلمان سلطنتی و مبلمان راحتی در یک پذیرایی مستطیل شکل نمای خانه را متحول خواهد کرد.

سخن پایانی

در این پست آموزشی به صورت اجمالی و خلاصه در مورد بهترین و جذابترین حالت چیدمان دو دست مبل در پذیرایی ال، مربع و مستطیل صحبت کردیم. اگر شما نیز تجربه چیدمان مناسب در پذیرایی خانه خود دارید، خوشحال می‌شویم که در بخش نظرات آن را با ما مطرح سازید. در این بخش شاید راجب رنگ دو دست مبل کمتر صحبت کردیم. اما این موضوع در چیدمان و همچنین نمای منزل اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر فضای پذیرایی شما کوچک است، سعی کنید که رنگ روشن استفاده کنید تا نمای بسیار جذابی را مشاهده نمایید. نور پردازی منزل خود را به نحوی تنظیم کنید که نمای کارها به بهترین شکل ممکن باشد.

چیدمان دو دست مبل در پذیرایی ایرانی

اگر یک پذیرایی بزرگ دارید، سعی کنید که چیدمان منزل خود را به نحوی تنظیم کنید که بیشترین و بهترین استفاده از فضای آزاد را داشته باشید. به عنوان مثال در برخی مواقع به اشتباه در یک پذیرایی بزرگ از چیدمان باز مبلمان استفاده می‌کنند و فضای بین آن ها را نیز خالی قرار میدهند. این کار نمای منزل شما را نامناسب خواهد کرد و استفاده از آن را نیز کم می‌کند. در پایان لازم به ذکر است که مشاورین سایا دکور هنگام خرید مبل به شما بهترین محصول را پیشنهاد میدهند. محصولی که علاوه بر چیدمان مناسب در خانه شما، رنگ عالی داشته باشد و یک فضای آرامش بخش را برای اهالی خانه تداعی کند. راستی می‌توانید با دنبال کردن اینستاگرام سایا دکور از طرح های تخفیفی جذاب ما اطلاعات زیادی به دست آورید.

 

سمیرا کیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *