چیدمان روی کنسول چوبی

چیدمان روی کنسول چوبی
Rate this post

معمولا در خانه‌های ایرانی استفاده از جلو مبلی، عسلی، آینه و کنسول از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اما سوالی که همواره برای آن ها ایجاد می‌شود این است که چه چیزی روی آن قرار دهیم که بهترین نما را داشته باشد. برای پاسخ به این سوال لازم است که از متخصصین فنگ شویی و طراحی دکوراسیون سایا دکور کمک بگیریم. دقت کنید که سبک چیدمان و همچنین ابعاد خانه در تصمیم نهایی شما تاثیر فراوانی دارد. بهتر است که بیش از این شما را معطل نکنیم و به سراغ چیدمان روی کنسول چوبی برویم. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا با ترفندهای جالب چیدمان آشنا شوید.

چیدمان کنسول چوبی

استفاده از تقارن بهترین ایده برای تزیین کنسول پذیرایی

 هر زمان که صحبت از چیدمان روی کنسول چوبی می‌شود، اولین و بهترین ایده ای که به ذهن افراد میرسد، متقارن قرار دادن وسایل می‌‌باشد. این تکنیک بسیار خوب است اما به چند نکته بسیار مهم باید توجه شود تا نتیجه ایده آل استفاده شود.

  • در صورتی که از آینه کنسول خمره ای انزو استفاده می‌کنید، وسایل شما می‌تواند به صورت کلاسیک استفاده شود. به عنوان مثال یک جفت شمعدانی می‌تواند نمای کنسول چوبی شما را دو چندان کند. اما اگر به دنبال خرید آینه کنسول سوژان هستید، شرایط اندکی فرق می‌کند. چرا که استفاده از شمعدانی نمای جذابی ندارد و بهتر است که به سراغ یک جفت گلدان کوچک بروید. شما باید با توجه به ظاهر و استایل کنسول خود انتخاب کنید که از چه وسایلی به صورت متقارن کمک بگیرید.

در برخی مواقع وسایل به صورت دو نیمه مجزا تولید می‌شوند و می‌توانند به چیدمان روی کنسول چوبی نمایی خاص ببخشند. اینگونه وسایل اگر وسط یک کنسول قرار گیرند، نمایی به مراتب جذاب خواهند داشت و می‌توانند نمای خاص به خانه شما دهند. به عنوان مثال تابلو عکس‌های مینیمال که به صورت رومیزی با پایه استفاده می‌شوند، برای چیدمان روی کنسول چوبی طرح آرامیس بسیار دلنشین است.چیدمان روی کنسول های چوبی

  • اگر یک خانه کوچک دارید و کنسول خود را در پذیرایی قرار میدهید، با استفاده از یک پایه نور به صورت آباژور و یا لامپ تزئینی نور پذیرایی خود را افزایش دهید. به هر اندازه که نور پردازی پذیرایی بیشتر باشد، خانه مورد نظر نمایی بهتر خواهد داشت و احساس خوبی به افراد منتقل کند. راستی پست آموزشی انتخاب مبل برای خانه کوچک نیز می‌تواند به تصمیم نهایی شما کمک کند.

اکسسوری روی کنسول کلاسیک | اکسسوری روی کنسول چوبی

تنوع اکسسوری در حال حاضر بسیار زیاد است و همین امر نیز انتخاب را برای خانوم‌های خانه دار سخت می‌کند. اگر بخواهیم صادقانه با شما صحبت کنیم، بسیاری از اکسسوری‌هایی که در بازار موجود است، اصلا برای کنسول چوبی انتخاب مناسبی نیست. چرا که کنسول‌های چوبی طرح کلاسیک دارند اما اکسسوری مورد نظر طرح مینیمال دارد و هیچگونه ارتباطی بین این دو وسیله وجود ندارد. در ادامه چند تکنیک به شما آموزش خواهیم داد که در انتخاب بهتر وسایل به شما کمک فراوانی خواهد کرد.

در صورتی که به دنبال چیدمان روی کنسول چوبی تیره هستید، بهتر است از وسایلی استفاده کنید که رنگ مکمل روشن دارند. در این صورت نمای بهتری از کنسول را مشاهده خواهید کرد و همچنین هارمونی رنگ نیز بهتر دیده می‌شود. به عنوان مثال اگر آینه کنسول معرق تونیک به رنگ فندقی تیره خریداری کردید، استفاده از سبدهای حصیری کرمی رنگ که روی آن جای عود قرار دارد، انتخابی عالی خواهد بود.دکوری روی کنسول چوبی

  • امروزه استفاده از اکسسوری های هوشمند بسیار رایج شده است که برای چیدمان روی کنسول چوبی کلاسیک اصلا توصیه نمی‌شود. به جای آن ها می‌توانید از قاب عکس چوبی خانوادگی خود روی آن استفاده کنید. در این صورت ارتباط بسیار زیادی بین وسایل شما و همچنین چیدمان آن وجود دارد. البته اگر از آینه کنسول الیزه استفاده می‌کنید، با توجه به طرح مینیمال مدرنی که دارد، استفاده از اکسسوری هوشمند می‌تواند انتخاب خوبی باشد. ذات وسایل در انتخاب نهایی شما بسیار حائز اهمیت است.
  • اگر به دنبال اکسسوری برای چیدمان روی کنسول چوبی عروس هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از وسایل کریستالی استفاده کنید. اکسسوری و یا وسایل کریستالی را می‌توانید با فاصله در دو طرف کنسول کلاسیک خود قرار دهید. اگر اکسسوری کریستالی لامپدار استفاده می‌کنید، بهتر است که آن را در مرکز میز کنسول قرار دهید تا به یک نتیجه ایده آل دست پیدا کنید.
  • اکسسوری فلزی برای کنسول طرح چوبی کلاسیک به سختی انتخاب می‌شود و بستگی به چیدمان خانه شما دارد. اگر چیدمان خانه شما به نحوی است که وسایل به سبک مدرن می‌باشند و هر بخش یک چیدمان اختصاصی برای خود دارد، شاید انتخاب اکسسوری فلزی برای کنسول چوبی نیز انتخابی مناسب باشد. در غیر این صورت به شما پیشنهاد می‌کنیم که از انجام چنین کاری منصرف شوید.

چیدمان کنسول مدرن | چیدمان روی کنسول چوبی مدرن

خوشبختانه نجارهای ما در صنعت پیشرفت بسیار عالی داشتند و شروع به ساخت طرح‌های مینیمال می‌کنند. طرح‌هایی که می‌تواند به عنوان یک کنسول چوبی بسیار جذاب باشد و نظر هر شخصی را به خود جلب کند. در این نمونه‌ها معمولا آینه روی دیوار قرار داده می‌شود و یک فضای خالی بسیار جذاب نیز ایجاد می‌کند.

کنسول‌های مدرن معمولا به صورت کمجا تولید می‌شوند و از همه مهمتر ابعاد کمی دارند. به همین دلیل قرار دادن وسایل بزرگ روی آن اصلا جذاب نیست و حتی می‌تواند در ذوق مخاطب بزند. شما باید با توجه به ابعاد کنسول مدرن خود چیدمان انجام دهید تا به یک نتیجه بسیار عالی دست پیدا کنید. به عنوان مثال قرار دادن گل‌های کریستالی می‌تواند روی کنسول‌های چوبی مدرن که رنگ براق دارند نمایی بسیار خاص به خانه میدهد.دیزاین کنسول چوبی

  • چیدمان روی کنسول چوبی مدرن با وجود یک دست مبل راحتی کار به مراتب ساده‌ای خواهد بود. در این روش معمولا بین کنسول و ست مبلمان یک فاصله یک متری قرار میدهند و از اکسسوری که روی عسلی مبل راحتی استفاده می‌کنند به صورت مکمل روی کنسول چوبی نیز قرار میدهند. در این شرایط نمای چیدمان خانه به صورت قابل توجه گرم و دلنشین می‌شود.
  • در صورتی که از کنسول مدرن چوبی خود در کنار میز غذاخوری استفاده می‌کنید، می‌توانید روی آن وسایل مربوط به میز ناهار خوری قرار دهید. به عنوان مثال از چند مدل ست جای دستمال کاغذی استفاده کنید که افراد در صورت نیاز آن را از روی کنسول بردارند و روی میز قرار دهند. معمولا قرار دادن شمعدانی روی کنسول نزدیک به میز ناهار خوبی نیز انتخابی هوشمندانه خواهد بود.
  • یکی از بهترین اکسسوری‌هایی که در چیدمان روی کنسول چوبی مدرن می‌توانید استفاده کنید، ساعت هوشمند است. ساعت یکی از وسایلی است که در هر خانه‌ای کاربرد دارد و حضور آن الزامی می‌‌باشد. دقت کنید ساعت نباید بسیار بزرگ باشد که نمای آینه را بگیرید و متناسب با میز کنسول نباشد. بلکه ساعت باید به صورت افقی در مرکز میز کنسول قرار گیرد. چرا که در علم فنگ شویی استفاده از ساعت بزرگ خوب نیست و نباید آن را مقابل آینه قرار داد.

چیدمان بر روی کنسول چوبی

  • استفاده از مجسمه چوبی مینیمال در چیدمان روی کنسول چوبی مدرن بسیار جذاب است، به شرطی که رنگ آن به صورت متضاد انتخاب شود تا اعضای خانه و یا مهمانان پس از مشاهده کردن آن نظرشان جلب شود. استفاده از مجسمه‌های بزرگ و تیره انتخاب خوبی نیست و حفظ تناسب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

سخن پایانی

در این پست آموزشی تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا بهترین چیدمان روی کنسول چوبی را بررسی کنیم. اگر شما نیز از یک ترکیب جذاب برای چیدمان روی کنسول خود استفاده می‌کنید آن را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید. برخی مواقع نوع کنسول خانه شما با دیگر وسایل ارتباطی ندارد. به همین دلیل است که نتیجه خوبی نیز از چیدمان آن نمی‌گیرید. بهتر است که هنگام خرید ست مبلمان و ست میز غذای خوری حتما به آینه و کنسول ست آن نیز نگاه کنید. همکاران ما در مبل فروشی آنلاین سایا دکور، تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت تا بهترین آینه و کنسول مناسب خانه شما را معرفی کنند.

 

 
سمیرا کیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *