چیدمان سالن پذیرایی 40 متری

ایده چیدمان سالن پذیرایی 40 متری
4/5 - (1 امتیاز)

داشتن یک پذیرایی بزرگ همیشه نقطه قوت خانه محسوب نمی‌شود، چرا که چیدمان بدون برنامه آن می‌تواند احساس به هم ریختگی قابل توجهی به افراد القاء کند. چیدمان سالن پذیرایی 40 متری باید بر اساس قوانین فنگ شویی و همچنین تنظیم دکوراسیون باشد. با در نظر گرفتن این نکته ما از مشاورین مبل فروشی آنلاین سایا دکور کمک گرفتیم تا مهمترین نکات چیدمان سالن پذیرایی 40 متری را به شما آموزش دهیم. قبل از هر چیزی به یاد داشته باشید که نحوه قرار گرفتن وسایل و فاصله بین آن ها بسیار مهم است. اگر یک چیدمان مبل ال را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که فواصل بین هر بخش باید به صورت تساوی در نظر گرفته شود تا بهترین نتیجه حاصل گردد.

بهترین حالت چیدمان سالن مربع

خرید و یا خانه‌ی اجاره‌ای که سالن پذیرایی مربع شکل دارد، همواره مطلوب و محبوب است. چرا که پرتی کمی داشته و چیدمان خانه به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود. اگر سالن پذیرایی به شکل مربع 40 متری باشد و با دیوارهای بلند بنا شده باشد نیاز به چند تابلو فرش مستطیل شکل دارد که آنها را به صورت عمودی قرار دهید. در ادامه بهترین حالت چیدمان وسایل آن را نیز بررسی خواهیم کرد.

چیدمان سالن مربع 40 متری

 • استفاده از فرش دایره ای شکل در مرکز اتاق بهترین انتخاب افرادی است که به دکوراسیون مدرن علاقه دارند. البته روی آن نباید ست جلو مبلی و عسلی گرد قرار دهید بلکه باید از ست جلو مبلی عسلی طرح دار مربع شکل استفاده کنید تا نمای آن بیشتر شود.
 • یکی از نکاتی که کمتر کسی در چیدمان سالن پذیرایی 40 متری به صورت مربع مد نظر قرار میدهد، قرار دادن تلوزیون روی پایه دیواری است. در زیر آن نیز یک کنسول و آینه مینیمال قرار دهید. البته ارتفاع تلوزیون و همچنین زاویه آن به نحوی باشد که بهترین زاویه دید را نسبت به آن داشته باشید.
 • در صورتی که نور خانه به اندازه کافی نیست، بهتر است که از ترکیب نور سفید و زرد در یک لوستر مکعب مربع استفاده شود.
 • اکا اگر نور منزل در تمام طول روز بسیار زیاد است و به نحوی جهت آفتابگیر دارد، بهتر است که از رنگ مبلمان تیره استفاده کنید و این رنگ در تضاد با دیوار و فرش شما انتخاب شود.

چیدمان پذیرایی مربع شکل 40متری

 • توجه داشته باشید که فواصل بین مبل و دیوار بسیار کم باشد تا فضای رفت آمد از مقابل مبلمان برای همه امکان پذیر باشد. در صورتی که به دنبال چیدمان سالن پذیرایی 40 متری مربع هستید، بهتر است که از یک چستر نیز برای ست مبلمان فرانسوی استفاده کنید. در این حالت نیاز به مبل راحتی و مشتقات آن نخواهید داشت
 • اگر قصد استفاده از میز غذای خوری و یا ست قهوه خوری دارید، پیشنهاد می‌کنیم که غذا خوری را در فضای آشپزخانه و ست قهوه خوری را در فضای تراس قرار دهید. البته اگر چیدمان منزل به نحوی است که فضای خانه باز و خالی است می‌توانید ست قهوه خوری را نزدیک به پنجره ها در داخل اتاق و با فاصله از دیگر بخش ها قرار دهید.
 • در صورتی که پذیرایی مربع شکل شما پنجره ندارد، پشت مبل کاناپه و یا ست چستر خود یک آینه بزرگ و یا تابلوهای اینه کاری قرار دهید. این کار به کنتراست بهتر نور و همچنین جذابیت بیشتر فضا کمک خواهد کرد.

چیدمان و دکوراسیون پذیرایی مربع شکل

چیدمان مبل و تلوزیون در پذیرایی مستطیل شکل 40 متری

پذیرایی مستطیل شکل 40 متری زمانی خوش ساخت است که عرض پذیرایی در مقابل ورودی قرار گیرد. اگر بخش طول پذیرایی به ورودی منتهی شود، چیدمان سالن پذیرایی 40 متری کار ساده ای نخواهد بود و با اندکی چالش همراه است که در ادامه به صورت دقیق بررسی خواهیم کرد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

 • در صورتی که پذیرایی شما به صورت مستطیل قرار دارد، استفاده از یک چستر و یک کاناپه در مقابل هم می‌تواند نمای منزل شما را به بهینه ترین حالت ممکن تغییر دهد. البته توجه نمایید که در مقابل شومینه و یا پنجره نیز استفاده از دو تک مبل به عنوان قهوه خوری می‌تواند یک انتخاب مطلوب باشد. « ست مبلمان ایتالیایی به همراه چستر یک گزینه مطلوب است. »

چیدمان پذیرایی مستطیل شکل

 • همچنین اگر دیوارهای پذیرایی بلند است یک پنجره در آن قرار دارد، بهتر است که رنگ پرده و همچنین رنگ فرش را با یک دیگر ست کنید. در این صورت می‌توانید به یک نتیجه جذاب دست پیدا کنید. فرش بهتر است که به صورت مستطیل باشد و در مرکز پذیرایی قرار گیرد. از طرفی تلوزیون نیز در مقابل پنجره باشد، تا در نور روز برای تماشای آن مشکلی به وجود نیاید.
 • برای چیدمان سالن پذیرایی 40 متری به صورت مستطیل و قرار دادن میز ناهار خوری، بهترین حالت زمانی است که بخواهید میز غذاخوری خود را به صورت مستطیل با دو صندلی شاهنشین در بالاترین بخش خانه نزدیک به آشپزخانه قرار دهید. نمای منزل شما در جذابترین حالت ممکن قرار خواهد گرفت و شما نیز از آن لذت خواهید برد.

چدیمان سالن پذیرایی مستطیل شکل 40متری

 • اگر مبلمان راحتی دارید و قصد دارید یک دست مبل فرانسوی نیز به آن اضافه کنید، بهترین حالت زمانی است که بخواهید مبلمان راحتی را در مقابل نیم ست فرانسوی قرار دهید. نیم ست فرانسوی عبارت است از یک کاناپه به همراه دو تک مبل با گل یکسان که همخوانی بالایی دارد.
 • اما اگر یک فضای دنج دارید و به دنبال چیدمان سالن پذیرایی 40 متری هستید، بهترین کاری که برای پذیرایی می‌توانید انجام دهید، نور پردازی متوازن می‌‌باشد. متاسفانه در خانه های امروزی به نور پردازی اصولی توجه کافی نمی‌شود. منظور ما از نور پردازی ملایم به نحوی است که نور سفید و زرد ترکیب شود. برای درک بهترین منظور ما از پست آموزشی « چیدمان مبل هفت نفره در پذیرایی مستطیل شکل » استفاده کنید.
 • حال زمانی که به دنبال یک فضای گرم و دلنشین هستید تا خانه شما را پر انرژی و جذاب کند، پیشنهاد می‌کنیم که از نور شمع استفاده کنید. می‌توانید روی عسلی ها و همچنین جلو مبلی خود شمعدانی قرار دهید. به هر میزان که نور مصنوعی را کاهش دهید و از نور شمع برای منزل خود استفاده کنید، انرژی مثبت خانه بیشتر می‌شود. حتی این موضوع به صورت مستقیم روی خواب و ترشح ملاتونین در مغز نیز تاثیر دارد.

چیدمان سالن پذیرایی 40 متری

 • به همان اندازه که به کیفیت و نرمی مبلمان اهمیت میدهید، به رنگ چوب و همچنین رنگ کوسن آن نیز توجه کنید. گاهی استفاده از یک جفت کوسن خوش رنگ می‌تواند دکوراسیون منزل شما را متحول کند. به عنوان مثال به ست مبل تختخواب شو ماکان نگاه کنید که دو عدد کوسن رنگ مخالف چه تاثیری روی دکوراسیون دارد.

سخن پایانی

در صورتی که از مطالعه این پست آموزشی لذت بردید، نظر خود را در مورد چیدمان سالن پذیرایی 40 متری با ما مطرح کنید. اگر از یک استایل و چیدمان خاص برای وسایل منزل خود استفاده می‌کنید، آن را با ما مطرح نمایید. حال اگر بخواهیم به جهت رنگبندی وسایل و فضای خانه نیز شما را راهنمایی کنیم، باید به مرحله به مرحله بودن آن اشاره کنیم. 😐 در ابتدا باید رنگ کاغذ دیواری مشخص شود و سپس به سراغ رنگ فرش بروید. بعد از برقراری تعادل بین این دو بخش خانه، رنگ مبلمان خانه خود را انتخاب کنید. دقت که هارمونی رنگ به نحوی باشد که چشم خسته نشود.

با معرفی مجله دکوراسیون و مبلمان سایا دکور در شبکه‌های اجتماعی خود به دیگران، به ما انرژی مضاعف خواهید داد که بهترین مقالات روز دنیا در حوزه دکوراسیون را برای شما عزیزان تهیه و ترجمه کنیم. ❤ از طرفی قیمت مناسب محصولات و همچنین مشاوره رایگان دکوراسیون نیز به شما کمک خواهد کرد که در زمان انتخاب محصولات مورد نیاز خود، بهترین انتخاب را انجام دهید. دکوراسیون و رنگ بندی منزل خود را به همکاران ما بسپارید تا لحظه به لحظه از آن لذت ببرید.

 
سمیرا کیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *