چیدمان مبل ال؛ انواع روش های چیدمان مبل ال راحتی!

چیدمان مبل ال
Rate this post

چیدمان مبل ال در طراحی دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار می گیرد. مبل ال به دلیل زیبایی و حالت منحصر به فردی که دارد، می تواند در چیدمان فضای داخلی منزل تاثیر زیادی بگذارد. کسانی که به دنبال خرید مبل ال مدرن می روند تصور می کنند که فقط در یک حالت می توانند آن را بچینند و یا اینکه یک فضای کاملا اختصاصی را در منزل برای آن در نظر می گیرند و شاید این چیدمان تکراری بر روی روحیات و یا چیدمان دیگر وسایل تاثیر بگذارد.

در این مقاله از سایت سایا دکور، قصد داریم که به شما بگوییم انواع مبل راحتی ال را می توانید در حالت های مختلفی بچینید؛ البته که در فضاهای بزرگتر این کار ساده تر است اما در فضای داخلی کوچکتر این موضوع کمی متفاوت است. پس اگر شما هم می خواهید با مبل ال راحتی، دکوراسیون جذاب برای منزل خود بسازید با ما در ادامه همراه باشید.

محصولات پیشنهادی
modern design

مبل ال راحتی فلورانس

59,500,000 تومان46,500,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

چیدمان مبل ال چگونه باشد بهتر است؟

چیدمان مبل ال کنج

پیش از آنکه به سراغ انواع چیدمان مبل ال برویم، بهتر است به نکاتی در رابطه با مبل های ال و مشخصات آن اشاره کنیم. پیش از خرید راحتی ال باید فضای اتاق نشیمن خود را در نظر بگیرید و سپس تصمیم بگیرید که چه سبکی با فضای مد نظر شما تناسب دارد. در آخرین مرحله باید به رنگ، دکور و دیوار اطراف آن توجه کنید.

گاهی از این نوع مبل ها برای جداسازی فضا استفاده می شود، پس بهتر است جایی را برای قراردادن اینگونه مبل ها انتخاب کنید که در مسیر رفت و آمد نباشد. برای چیدمان مبل ال باید به تعداد ماژول های مبل ال نیز توجه داشته باشید. بعضی از مبل های ال دارای کاناپه دو نفره و یا یک مبل کوچک تک نفره هستند که بیشتر برای فضاهای مستطیلی شکل مناسب است. مبل ال ترکیب خوبی برای انتخاب به عنوان مبلمان دوم منزل است. شما می‌توانید مبل ال را برای تکمیل قسمت نشیمن منزل در کنار مبل نئوکلاسیک و یا یک دست مبل چستر که در پذیرایی منزل چیده شده است قرار بدهید.

با وجود گفتن این نکات ما قصد داریم با در نظر گرفتن فضاهای مختلفی از دکوراسیون داخلی شما را راهنمایی کنیم تا بتوانید بهترین چیدمان مبل ال را انتخاب کنید و یا اگر تابحال نتوانستید جابجایی در مبلها ایجاد کنید، با خواندن ادامه مطلب تحولی اساسی در دکوراسیون داخلی خود ایجاد کنید و از سلیقه به خرج داده همه را به وجد آورید.

چیدمان مبل ال هفت نفره

محصولات پیشنهادی
ال سرمه

مبل ال سرمه

62,000,000 تومان48,500,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

چیدمان مبل ال به صورت جدا

در میان انواع مبل های شکل ال، یک دسته ای وجود دارد که قابلیت جدا شدن در اجزای آن را ایجاد می کند و این مدل مبل ها نسبت به مبل هایی که قابلیت جدا شدن ندارد و ثابت هستند انعطاف پذیری بهتری دارند و اگر در شرایطی مجبور به عوض کردن منزل خودتان شدید می توانید آن مبل ها را هم مطابق با فضای خانه جدید خود چیدمان کنید و دیگر نیازی نباشد که مبل جدید تهیه کنید.

مبل ال ورساچه یکی از انواع مبل های راحتی است که طراحی آن رسمی تر از بقیه مدل هاست. مبل ال ورساچه، نشیمن و دسته های پهنی دارد که در قسمت های کناره ظرافت و زیبایی خاصی دارد. این مبل زیبا قابلیت چیدمان در مدل های مختلف را دارد و در رنگ های بسیار متنوعی ساخته و تولید می شود.

چیدمان مبل ال به صورت جدا، یک ویژگی منحصر به فرد می باشد که هر مبل راحتی شامل آن نمی شود. این مورد باعث می شود تا چیدمان متفاوت تری داشته باشید. یکی از حالت های چیدمان مبل ال، شکل U است که بیشتر برای فضاهایی باز و بزرگ مناسب است.

دومین مزیت این نوع چیدمان مبل ال اینکه امکانی را در اختیارتان قرار می دهد تا هر زمان که خواستید قسمت ال مانند آن را بردارید و از محیط اتاق برای پذیرایی استفاده کنید.

چیدمان مبل ال در خانه کوچک

محصولات پیشنهادی
ال مدرن لیان

مبل ال نیم گرد کارن

48,500,000 تومان33,000,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

چیدمان مبل ال کنج

مبل راحتی ال به دلیل زاویه 90 درجه ای که می سازد بیشتر برای فضاهای کنج خانه مناسب است؛ در این حالت فضای بازتر ایجاد می شود. در واقع یکی از متداول ترین روش های چیدمان مبل ال، قرار دادن آنها در کنج خانه است. البته این روش بیشتر برای فضاهای کوچک کاربرد دارد. اگر شما هم فضای کمی برای چیدن مبل در اختیار دارید، بهتر است در هنگام خرید به رنگ مبل بیشتر توجه کنید.

بهترین مدل چیدمان مبل ال کنج در خانه های کوچک در کنج ترین قسمت خانه است اما در خانه هایی که فضای بیشتری در اختیار دارند، این مدل مبلها در وسط خانه هم قرار می گیرد. یکی از اصول چیدمان به این روش این است که اندازه مبل با مساحت خانه در تناسب باشد و ارتفاع و اندازه مبل از دیواری که قرار است در کنار آن قرار بگیرد، بیشتر نباشد. پس مبل ال راحتی را طوری بچینید که خانه را شلوغ نشان ندهد!

چیدمان مبل ال به صورت جدا

محصولات پیشنهادی
مدرن مدونا

مبل مدرن مدونا

71,000,000 تومان58,500,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

چیدمان مبل ال جلوی تلویزیون

شاید همین الان که این نوع چیدمان را شنیدید برایتان کمی عجیب و یا شلوغ کننده به نظر بیاید! اما در ادامه ما به شما می گوییم که این روش شاید ایده آل ترین نوع چیدمان باشد. در تمامی منازل اکثرا تلویزیون را در مرکز دکوراسیون داخلی قرار می دهند تا تماشا کردن آن راحت باشد؛ اما باید بگوییم اگر اهل تلویزیون دیدن نیستید بهتر است که نمایشگر خانگی خود را در گوشه اتاق نشیمن قرار دهید.

برای داشتن یک دکوراسیون خاص می توانید فضای ویژه ای را برای مبل و تلویزیون در نظر بگیرید. پس اگر دوست دارید فضای نشیمن منزل شما دو منظوره باشد، در یک گوشه خاص و زیبا تلویزیون را قرار دهید، مبل ال راحتی را در مرکز اتاق رو به روی تلویزیون بگذارید و اطراف آن را با اکسسوری های جذاب پر کنید.

روش چیدمان مبل ال مدرن جلوی تلویزیون این است که تلویزیون را روی بزرگ ترین دیوار منزل خود قرار دهید تا بتوانید برنامه های مورد علاقه خود را با راحتی بیشتر تماشا کنید.

محصولات پیشنهادی
ال راحتی لیون

مبل ال نئوکلاسیک لیون

95,000,000 تومان78,500,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

چیدمان مبل ال هفت نفره

چیدمان مبل هفت نفره، یکی کاربردی ترین روشها برای زیباتر کردن دکوراسیون داخلی است. البته از حق نگذریم مبل های راحتی هفت نفره یکی از کاربردی ترین مبل هایی است که هم برای فضاهای کوچک و هم برای فضاهای متوسط مورد استفاده قرار می گیرد.

مبل هفت نفره شامل دو مبل تک نفره، یک کاناپه سه نفره و یک کاناپه دو نفره می باشد. اگر مبل راحتی 7 نفره خریده اید باید بگوییم که دستتان برای چیدمان حسابی باز است!

برای چیدمان مبل ال هفت نفره می توانید یک ضلع طویل تشکیل شده از دو کاناپه سه نفره داشته باشید و یک ضلع کوچکتر تک نفره بسازید. این مدل چیدن مبل ال راحتی، برای خانه هایی مناسب است که طول زیادی دارند و عضو کوچکتر مبل که همان تک نفره می باشد را می توانید در قسمت عرض خانه بگذارید.

چیدمان مبل ال جلوی تلویزیون

در اکثر چیدمان مبل ال، از میز جلو کاناپه ها استفاده می شود اما اگر مبل های خود را به صورت جداگانه و دور تا دور پذیرایی قرار داده اید بهتر است که میز را در وسط اتاق نگذارید؛ زیرا طول مبل ها زیاد است و قرار دادن میز در وسط چندان زیبا نیست. البته به جای میز وسط می توانید از میزهای عسلی کوچک در کنار مبل های استفاده کنید. اگر فضای منزل شما کووچک است مقاله چیدمان مبل در خانه های کوچک را از دست ندهید

سخن پایانی :

چیدمان مبل ال یک چیدن ثابت و کلی نیست؛ زیرا با در نظر گرفتن فضا و مساحتی که در اختیار دارید می توانید انواع چیدمان مبل های ال راحتی را امتحان کنید و فقط به خاطر اسم و یا شکل ال مانند مبل مجبور نباشید چیدمان تکراری را تحمل کنید.

البته فاکتورهای دیگری مثل هماهنگ بودن با دیگر اجزای منزل، نوع ساختار و هارمونی رنگها در داشتن بهترین چیدمان منزل تاثیر می گذارد.

ما در این مقاله از فروشگاه اینترنتی سایا دکور، سعی کردیم تا شما را با انواع روش های چیدن مبل ال آشنا کنیم؛ البته اگر قصد خرید مبل ال و یا هر نوع مبل دیگری را داشتید می توانید از طریق سایا دکور اقدام کنید و از بابت کیفیت، قیمت و ارسال به موقع مطمئن باشید.

منبع : livingcozy.com

مطهره نسیمی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *