چیدمان مبل در پذیرایی 30 متری

چیدمان مبل در پذیرایی 30 متری
Rate this post

پذیرایی 30 متری، کوچک است اما شما نباید از قراردادن و گذاشتن مبل در چنین فضایی منصرف شوید؛ زیرا ما در این مقاله روش ها و ترفندهایی را به شما می گوییم که حتی در چنین فضای کوچکی می توانید مبل مورد نظر خود را چیدمان کنید.

چیدمان مبل در پذیرایی 30 متری

آیا تا الان تجربه زندگی کردن در خانه کوچکی را داشته اید؟ آیا به این فکر کرده اید که چطور می توان وسایل و مبلمان را در خانه ای با متراژ 30 متری جا داد؟ شاید از نظر شما این کار نشد به نظر برسد، اما ما در این مقاله از سایا دکور درمورد روش های کاربردی برای چیدمان مبل در پذیرایی 30 متری با شما صحبت می کنیم. تا بتوانید با در نظر گرفتن متراژ و مدل مبلمانی که دارید، بتوانید بهترین چیدمان مبل در پذیرایی 30 متری داشته باشید.

چیدن به شکل L ؛ کاربردی ترین روش چیدمان مبل

چیدن مبل به شکل L برای خانه های باریک 30 متری، بهترین روش است. در چنین حالتی می توانید بزرگ ترین قسمت مبل را در برابر بزرگ ترین دیوار منزل قرار دهید. برای استفاده بهینه تر از فضا پیشنهاد ما به شما این است که تلویزیون را رو به روی مبل نصب کنید. در چنین وضعیتی شما می توانید عسلی ها را در کنار مبل و یا جلو مبلی قرار دهید. اگر از رنگ های روشن برای مبل، پرده و یا فرش استفاده کنید می توانید فضای داخلی خود را بزرگتر نشان دهید.

چیدن به شکل U؛ مناسب فضاهای دنج و دوستانه

اگر به دنبال یک فضای صمیمی و دنج هستید تا برای گفتگوهای خانوادگی و دوستانه مناسب باشد، روش چیدن U مانند را فراموش نکنید. در این روش می توانید یک میز کوچک را در مرکز مبل های مدرن و جمع و جور قرار دهید. پیشنهاد ما به شما این است که این چیدمان را به صورتی انجام دهید که پشت مبل ها به سمت در ورودی نباشد.

برای اینکه فضای بهتری بسازید می توانید در جایی که در ورودی قرار دارد، مبل های راحتی و بدون پشتی را قرار دهید. به این صورت به محضی که خودتان و یا هر مهمانی وارد خانه می شود، دکوراسیون داخلی بیشتر جلب توجه می کند. اگر می خواهید جذابیت فضا را چندین برابر کنید می توانید یک گلدان بزرگ و یا استند گل را در کنج خانه رو به روی در ورودی پشت یکی از مبل ها قرار دهید.

چیدمان مبل در خانه هایی با متراژ 30 متری

چیدن به روش خطی؛ قرار دادن مبل جلوی تلویزیون

اگر فضای منزل مستطیل شکل است با قرار دادن مبل ها به صورت خطی می توانید ظاهر خانه را بزرگتر نشان دهید. همچنین برای هارمونی بیشتر می توانید مبل ها را با رنگ پرده ست کنید. در فضای بازی که در جلوی مبل وجود دارد می توانید یک فرش مستطیل شکل قرار دهید تا فضا را دلباز تر نشان دهد. به جای اینکه از دو دست مبل کمک بگیرید می توانید یک دست مبل استیل و یا راحتی را به صورت خطی کنار دیوار آشپزخانه و یا تلویزیون بچینید و در میان آنها از میز عسلی مناسب استفاده کنید.

چیدن موازی؛ بهترین روش چیدمان برای مبل هفت نفره

انتخاب نقطه کانونی یکی از مهم ترین نکات در چیدن موازی است. نقطه کانونی قسمتی از دکوراسیون داخلی است که در ابتدا نگاه هر مخاطبی را به خود جلب می کند. به عنوان مثال در چیدمان موازی مبل های هفت نفره، تلویزیون و یا شومینه به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته می شود.

دو مبل سه نفره را مقابل یکدیگر قرار دهید و بقیه مبل ها را در کنار این دو مبل قرار دهید. تلویزیون، شومینه و یا پنجره می تواند در راس این مبل های موازی قرار بگیرد. برای بالا بردن میزان جذابیت فضا می توانید مبل را با رنگ کاغذ دیواری، رنگ ویترین و یا کنسول چوبی ست کنید. در چنین حالتی بهترین مکان برای گذاشتن میز کنسول، پست یکی از مبل های سه نفره و در برابر بزرگ ترین دیوار خانه است.

چیدمان مبل در فضای کوچک مربعی

چیدمان مبل در فضای کوچک مربعی

طراحی کردن دکوراسیون برای فضاهای مربعی سخت تر از فضاهای مستطیلی شکل است. استفاده از مبلمانی که ابعاد کوچکتری دارند برای چنین نقشه هایی مناسب هستند. مدل چیدمان مبل برای فضای مربعی شکل به متراژ محیط بستگی دارد.

چیدن مبل در فضای مربعی کوچک

برای چیدن مبل در فضای مربعی کوچک، پیشنهاد ما به شما این است که از یک کاناپه ال با ضلع های برابر یا یک دست مبل پنج نفره با پارچه های روشن کمک بگیرید. انتخاب تلویزیون به عنوان نقطه کانونی در چنین فضاهایی به چیدن اصولی مبل کمک می کند. البته استفاده از یکی میز ناهارخوری 4 و یا 6 نفره می تواند چنین دکوراسیونی را کامل کند.

چیدمان مبل در فضای مستطیلی

فضاهای مستطیلی این امکان را به شما میدهد تا از مبل ها و کاناپه هایی با طول زیاد استفاده کنید. به طور کلی چیدن مبل در فضای مستطیلی بسیار راحت تر می باشد. با در نظر گرفتن تعداد مبلمان و یا نحوه چیدمان مبل در یک فضای مستطیلی به متراژ محیط شما نیز بستگی دارد.

چیدمان مبل در فضای مستطیلی

چیدمان مبلمان در فضای مستطیلی کوچک

در پذیرایی مسطتیلی کوچک بهتر است که از کاناپه سه و یا چهار نفره و دو مبل تک نفره استفاده کنید. نوع و چیدمان چنین مبل هایی باید به صورتی باشد که محیط را بزرگتر نشان می دهد. استفاده از مبل راحتی و یا ال برای چنین فضاهایی بهترین انتخاب می باشد. برای خرید راحتی و یا ال بهتر است که مبلمانی با پارچه های روشن و طرح های غیربرجسته انتخاب کنید.

چیدن مبل در یک فضای مستطیلی کوچک باید با رعایت کردن فاصله میان مبل ها و ایجاد یک فضا برای رفت و آمد باشد. پیشنهاد ما به شما این است که از وسایلی مانند تلویزیون به عنوان نقطه کانونی استفاده کنید و مبلمان دیگر به نسبت دورتا دور آن بچینید. استفاده از میز ناهارخوری کوچک و متناسب با فضای منزل برای کامل کردن دکوراسیون داخلی انتخاب هوشمندانه ای است.

چیدمان مبل منزل ایرانی :

یکی از بهترین چیدمان مبلمان منزل های ایرانی، مبل ال است. مبلمان ال یکی از بهترین گزینه ها برای چیدن در پذیرایی مستطیل شکل کوچک است و به عنوان یکی از انواع مبلمان کوچک و کمجا می توان از آنها استفاده کرد. زمانی که شما مبل ال را در فضای کنج پذیرایی 30 متری خود قرار می دهید، فضای یکپارچه، مدرن و مرتب را برای خانه خود می سازید.

نکات مهمی که باید برای چیدمان مبل در پذیرایی 30 متری در نظر داشته باشید!

چیدمان مبل راحتی در منزل 30 متری

این مورد را در نظر داشته باشید که هر روشی که برای چیدمان مبل در نظر می گیرید باید تعادل را در فضای خانه ایجاد کند. به عنوان نمونه یک قسمت از خانه شلوغ نکنید و قسمت دیگر را خلوت بگذارید. همچنین زمانی که می خواهید برای خانه ای با متراژ کوچک، مبل تهیه کنید به سراغ مبل های سلطنتی و بزرگ نروید و به جای آن مبل های با طرح مدرن و جمع و جور بروید.

بهترین روش چیدمان مبل در پذیرایی 30 متری این است که بهترین جا را برای بزرگ ترین مبل در نظر بگیرید. بعد آن بقیه مبل ها در کنار آن قرار دهید. البته می توانید در پشت و یا اطراف مبل، با قرار دادن وسایلی مانند آباژور، تابلو و گلدان های بزرگ آپارتمانی جذابیت خانه را چندین برابر کنید.

در چیدمان پذیرایی مسطتیل شکل، چیدمان خطی مبل ها، فضای اداری برای خانه ایجاد می کند و در واقع منزل دیگر جذابیت و صمیمت را ندارد. بهترین چیدمان مبل در پذیرایی 30 متری، چیدمان L است.

سخن پایانی :

اگر دکوراسیون منحصر به فرد و اصولی برای خانه نقلی و کوچک خود انتخاب کنید می توانید زیبایی فضا را چندین برابر کنید و از تمامی فضایی که در اختیار دارید بهترین استفاده را ببرید. همچنین کمک گرفتن از وسایل تزئینی، کنسول، آباژور و یا کتابخانه جذابیت خانه شما را چندین برابر می کند. در این مقاله از فروشگاه اینترنتی مبلمان سایادکور درمورد چیدما مبل در پذیرایی 30 متری با شما صحبت کردیم. باید در نظر داشته باشید که مبل های جمع و جور و جدید علاوه بر اینکه فضای زیادی نمیگیرند، ظاهر مدرن و دلنشینی به خانه می بخشند. در بخش کامنت ها به ما بگویید که شما از چه روشی برای چیدمان مبل در پذیرایی 30 متری استفاده کرده اید؟!

مطهره نسیمی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *