چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون

چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون
Rate this post

چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون باید به صورتی باشد که فرد با خیال راحت و با تمام آسودگی بنشید و سریال مورد علاقه خود را ببیند. در اکثر خانه ها، تلویزیون در اتاق نشیمن قرار دارد اما در برخی از خانه ها نمایشگر را در بالاترین نقطه می گذارند. چنین کاری می تواند دو تا دلیل داشته باشد یکی اینکه منزل کوچک است و نمی توان مکان خاصی را برای نشیمن در نظر گرفت و یا اینکه صاحب منزل، این مدل دکوراسیون را می پسندد.

در ادامه این مقاله از سایت سایا دکور، با در نظر گرفتن نکاتی که در رابطه با چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون به شما کمک می کنیم تا با این این دو جزء اصلی منزل خود چطور بهترین دکوراسیون داخلی را داشته باشید. همچنین شما می توانید انواع چیدمان مبل مانند چیدمان مبل ال را به صورت ویژه در صفحه مربوط به آن مشاهده کنید. 

محصولات پیشنهادی
راحتی چستر آوانگارد 1

مبل راحتی چستر آوانگارد

تومان42,000,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

دكوراسيون منزل چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون

همانطور که می‌دانید در پذیرایی چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون اهمیت بالایی دارد. در این بخش، شیوه‌های مختلفی را برای طراحی بهتر دکوراسیون منزل خود به شما نشان می‌دهیم.

یکی از روش‌های رایج برای چیدمان مبل هفت نفره در اطراف تلویزیون، استفاده از مبل راحتی است. در این حالت، مهم است که مبل راحتی کمی فاصله‌ای با دیوار داشته باشد تا فضای مناسبی برای رفت‌وآمد ایجاد شود. همچنین نباید فاصله مبل با میز تلویزیون زیاد شود.

پذیرایی چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون

همچنین، اگر به دنبال چیدمان مبل سلطنتی و تلویزیون و استفاده از میز ناهارخوری هستید، می‌توانید مبل را رو به تلویزیون قرار داده و میز ناهارخوری را در فضای خالی پشت مبل قرار دهید. یک روش دیگر نیز چیدمان مبل به شکل U است. در این حالت، با قرار دادن بزرگترین ست مبلمان در جلوی تلویزیون، یک فضای مدرن و شیک ایجاد می‌شود.

همچنین، نصب تلویزیون در کنج دیوار نیز یک ایده خوب برای استفاده بهینه از فضای مرده است. با نصب تلویزیون در کنج، مبلمان به شکل بهتری قرار داده می‌شود و فضای دکوراسیون بازتر می‌شود. در انتها، می‌توانید از تنظیم زاویه تلویزیون استفاده کنید تا مبلمان را به نحوی بچینید که همه افراد بتوانند به راحتی تلویزیون را ببینند. با این روش‌های مختلف، می‌توانید دکوراسیون خانه خود را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید و از زیبایی و راحتی در فضای زندگی خود لذت ببرید.

محصولات پیشنهادی
راحتی ایساتیس 1

مبل راحتی ایساتیس

تومان32,400,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

بهترین نحوه چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون

تلویزیون، یکی از وسایل پر استفاده در منزل است و مزیت اصلی آن هم این است که اعضای خانواده را درکنار یکدیگر جمع می کنند و محل دورهمی های خانوادگی است؛ پس باید مبلمان را به روشی کنار هم قرار داد که جمع صمیمی تر و راحت تر باشد چه برای صحبت کردن و چه برای تماشای فیلم و سریال.

مدل های زیادی از مبلمان وجود که می توان برای چیدمان استفاده کرد، اما بیشترین مبل هایی که در جلوی تلویزیون قرار می گیرد، مبل های راحتی هستند. مبلمان راحتی در مدل های مختلفی مانند : مبل راحتی ال، مبل چستر و مبل مینیمال وجود دارد که شما می توانید با توجه به سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

محصولات پیشنهادی
راحتی آیسل 1

مبل راحتی آیسل

تومان31,000,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

2 نکته مهم چیدمان مبل و تلویزیون در پذیرایی!

  1. طراحی اتاق نشیمن روی چیدمان تاثیر زیادی دارد؛ زیرا تمام فضای اتاق نشیمن برای قرار گرفتن تی وی و مبل نیست. در بعضی از طراحی های داخلی در اتاق نشیمن شومینه و پنجره های بزرگ قرار دارد و یا اینکه دیوارهایی با زاویه و هندسی عجیب وجود دارد که در نحوه چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون اختلال ایجاد می کند.
  2. این نکته خیلی مهم است، شما باید مبلمان را به گونه ای بچیند که در مسیر رفت و آمد نباشد؛ فرض کنید مهمان ها و یا اعضای خانواده در حال دیدن سریال هستند و شما مدام برای آوردن و یا بردن وسیله و یا پذیرایی در رفت و آمد هستند و مانع دید آنها برای تلویزیون می شوید. پس باید چیدمان اصولی داشته باشید.
محصولات پیشنهادی
تلویزیون سناتور 2 jpg

میز تلویزیون سناتور

تومان6,900,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

نحوه چیدمان مبل و تلویزیون

چیدن مبل راحتی رو به روی تلویزیون

اگر از چیدمان تکراری و غیراصولی خسته شده اید و یا اینکه نمی دانید که چطور مبل راحتی را در جلوی تلویزیون بچینید که هم در مرکز دید باشد و هم اینکه فضای داخلی شلوغ نشود و از همه مهم تر اینکه مانع دید نباشد. نگران نباشد در ادامه چندین روش را برای چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون به شما می گوییم تا با یک حرکت اساسی بتوانید بهترین چیدمان را داشته باشید.

قرار دادن یک کاناپه رو به روی تلویزیون

این مدل یکی از اصولی ترین چیدمان است و در این روش مبل رو به رویی تلویزیون :

به دیوار رو به روی تلویزیون می چسبد

مقداری با دیوار فاصله دارد؛ به طوری که از پشت آن مسیر رفت و آمد وجود دارد.

در نزدیک ترین نقطه تلویزیون با رعایت استانداردها قرار می گیرد؛ در حدی نباشد که به چشم افرادی که نزدیک تلویزیون هستند صدمه وارد شود.

تقسیم کردن فضا

فضای منزل خود را به دو و یا سه قسمت تقسیم کنید؛ در بالاترین نقطه منزل چیدمان پذیرایی را قرار دهید که فضای رسمی تر داشته باشید.

در قسمت دیگر که می خواهید فضای دوستانه و صمیمانه تری باشد را با کاناپه و یا مبلمان راحتی پر کنید. در این نوع چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون، نمایشگر رو به روی کاناپه قرار می گیرد و مابقی در اطراف آن گذاشته شود.

استفاده از مبل های چرخ دار

در این مدل باید بزرگ ترین مبل راحتی با یک کاناپه در جلوی تلویزیون قرار گیرد. مبل های تکی را هم باید به صورتی انتخاب کنید که بتوان به سادگی جا به جا کرد. مبل های چرخ دار به شما کمک می کند تا برای دورهمی ها و یا گپ های خانوادگی و دوستانه، صندلی ها را به سمت کاناپه حرکت دهید.

قرار دادن تلویزیون به صورت زاویه دار

زمانی که می خواهید مبلمان را دور تا دور شومینه بچنید؛ باید تلویزیون را به صورت زاویه دار بر روی میز قرار دهید. در چنین حالتی باید تلویزیون را در حالتی قرار دهید که از روی کاناپه و یا دیگر مبل های راحتی قابل تماشا باشد.

قرار دادن مبل و میز ناهارخوری در جلوی تلویزیون

اگر کمبود فضا دارید می توانید کاناپه را رو به روی تلویزیون قرار دهید و در وسط منزل، فضایی اختصاصی برای تماشای تلویزیون در نظر بگیرید. فضایی که به کمک کاناپه بوجود می آید، بهترین جا برای قرار گرفتن میز ناهارخوری است.

چیدمان مبل جلوی تلویزیون

قرار دادن مبل راحتی جلوی تلویزیون به صورت عمودی

این روش چیدمان مبل و تلویزیون، برای منازل و فضاهایی کاربرد دارد که چندان فضایی برای قراردادن کاناپه در برابر تلویزیون وجود ندارد. این کاناپه برای دراز کشیدن و تماشای تلویزیون کاربرد دارد.

چیدن مبل در دورتادور تلویزیون

این چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون در بیشتر خانه های ایرانی دیده می شود؛ به این صورت که به وسیله یک دست مبل راحتی و یا مبل استیل انجام می شود. مبل راحتی که در جلوی نمایشگر قرار می گیرد بهتر است که بزرگ ترین مبل باشد.

قرار دادن تلویزیون رو به روی پنجره

اگر در اتاق نشیمن خود پنجره دارید، تا جایی که می توانید تلویزیون را رو به روی پنجره قرار ندهید. نور پنجره به صفحه تلویزیون می تابد و دید را دچار مشکل می کند. با این کار مجبور می شود کاناپه را بر جلوی پنجره قرار دهید و باز و بسته کردن پنجره مشکل باشد.

چیدن موازی مبلمان یا کاناپه ها

در این روش، مبلمان به صورت موازی و رو به روی تلویزیون قرار می گیرد. این نحوه چیدمان مبل برای تماشای تلویزیون چندان مناسب نیست اما فضای صمیمی را ایجاد می کند. این چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون برای خانه هایی که سبک مدرنی دارد مناسب است. این ترکیب در کنار مبل مدرن می تواند یک انتخاب بسیار عالی باشد. 

محصولات پیشنهادی
راحتی پارادایس 1

مبل راحتی پارادایس

تومان44,500,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

چیدمان مبل و تلویزیون در پذیرایی کوچک

نصب کردن تلویزیون بر روی دیوار کنج

در خانه های کوچک، دیوار کنج بهترین جایی است که می توان تلویزیون را نصب کرد. مزیت اینکار این است که با چنین چیدمانی می توان از هر قسمت خانه تلویزیون را تماشا کرد.

استفاده از مبل ال راحتی

یکی از کاربردهای مبل L راحتی این است که برای قرارگرفتن جلوی تلویزیون مناسب است. در جایی که مبلمان خود را قرار داده اید، تلویزیون را در جلوی آن نصب کنید. با چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون، یک نشیمن کوچک در فضای داخلی ایجاد می شود.

محصولات پیشنهادی
راحتی پارلیک 1

مبل راحتی پارلیک

تومان32,500,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

بهترین روش چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون

مبل ال، چستر و مینیمال، انواعی از مبلمان هستند که برای چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون مناسب هستند. مبل راحتی ال با طراحی شیک و مدرن، پشتی بلند و بازوهای پهن، راحتی بیشتری فراهم می‌کند. همچنین، با متنوع بودن روکش‌های آن، می‌توانید طرح و رنگ مورد علاقه خود را برای پذیرایی چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون انتخاب کنید.

مبل چستر با طراحی کلاسیک و بازوهای بزرگ، ظاهری لوکس و شیک به فضا می‌بخشد و با استفاده از روکش‌های با کیفیت متنوع، می‌توانید آن را برای دکوراسیونی با سبک سنتی یا کلاسیک تنظیم کنید. اما اگر به دنبال چیزی ساده و مدرن هستید، مبل مینیمال با طراحی ساده و خطوط تمیز می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد و رنگ‌های صاف و مناسب با فضاهای مدرن را دارا است.

چیدمان مبل جلوی تلویزیون

چیدمان مبل جلوی تلویزیون

مبلمان جلوی تلویزیون را می‌توان به صورت مستقیم، زاویه‌ای یا یک­طرفه چید. در چیدمان مستقیم، مبلمان به طور مستقیم در جلوی تلویزیون قرار می‌گیرد. در چیدمان زاویه‌ای، مبلمان را در زاویه‌ای نسبت به تلویزیون قرار می‌دهند و در چیدمان یکطرفه، مبلمان را در یک سمت تلویزیون قرار می‎دهند. در هر صورت، حفظ فاصله مناسب و ایجاد تعادل در چیدمان مهم است. همچنین، کاناپه راحتی جلو تلویزیون باید در فاصله‌ای مناسب قرار داشته باشد.

چیدمان مبل هفت نفره با تلویزیون

برای چیدمان مبل هفت نفره با تلویزیون، باید به تقسیم فضا و قرارگیری درست اجزای مختلف همراه باشد. در این مورد معمولا از چیدمان مستقیم یا زاویه‌ای استفاده می‌کنند. در مورد مبل دو نفره جلو تلویزیون، فضای بیشتری فراهم بوده و می‌توان از ترکیب‌های مختلفی برای مبلمان و تلویزیون استفاده کرد.

سخن پایانی :

فکر می کنم با خواندن مطالب بالا به این موضوع پی بردید که حتی تلویزیون هم نمی تواند محدودیتی در نحوه چیدمان ایجاد کند! شما باید در سبک و چیدن دکوراسیون داخلی خود تعادل را رعایت کنید به این صورت که به ابعاد، طرح و بافت وسایل خود توجه کنید؛ به عنوان مثال تمام وسایل بزرگ خود را در یک اتاق قرار ندهید.

برای اینکه بهترین چیدمان را داشته باشید، هم باید از تمامی فضاهای خود استفاده کنید و هم اینکه چیدمان را طوری انجام دهید که اختلالی در مسیر رفت و امد و یا دید تلویزیون ایجاد نکند؛ ما در این مقاله از فروشگاه اینترنتی سایادکور سعی کردیم تا شما را با انواع چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون آشنا کنیم و شما با توجه به فضای در دسترس و نوع مبلمان؛ بهترین دکوراسیون داخلی را برای منزل خود بسازید! شما می توانید با خرید انواع مدل مبل ها مانند مبل نئوکلاسیک ، مبل ال مدرن و… و آینه کنسول ارزان تنوع بسیار زیبایی به محیط دکوراسیون خانه خود بدهید. 

مطهره نسیمی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *