چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک

چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک
Rate this post

زندگی کردن در خانه های کوچک و آپارتمانی، شما را مجبور می کند تا از تمامی فضا به خوبی استفاده کنید، البته شاید این اجبار بد هم نباشد، زیرا شما را وادار می کند تا از تمامی فضا به خوبی استفاده کنید. شاید در ابتدا برایتان نگران کننده باشد که چطور تمام وسایلتان را به خوبی در کنار هم جای دهید، اما اگر از یک دکوراسیون داخلی کمک بگیرید، می توانید از تمام فضای داخلی منزل خودتان استفاده کنید. شاید یکی از سخت ترین مراحل چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک باشد؛ اما اگر در ادامه این مقاله از سایت سایادکور با ما همراه باشید، به شما می گوییم که چطور می توانید حتی در فضای کوچک منزل خودتان مبل هایتان را به روش های مختلفی در کنارهم قرار دهید.

انواع چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک :

چیدمان مبل در فضای کوچک مربعی و یا مسطتیلی

یکی از بهترین چیدمان برای فضای های کوچک مربعی و مسطتیلی، مبل ال راحتی است. این نوع مبل ها به علت نداشتن دسته فضای کمتری را می گیرند. همچنین علاوه بر این مدلی که این مبل ها دارند، شرایطی را فراهم می کنند که به شکل های مختلفی چیده می شود به طوری که نه فقط فضای کمتری را اشغال می کند، بلکه تعداد بیشتری از افراد می توانند از این مبل ها استفاده کنند.

استفاده از نیم ست های راحتی برای فضاهای محدود

مبل های نیم ست 5 نفره برای فضاهای کوچک، بیشترین کاربرد را دارد. نیم ست ها از کاناپه 3 نفره به همراه دو مبل تک نفره و یا دو کاناپه دو نفره و یا 3 نفره تشکیل می شود. برای خرید نیم ست باید فضایی را که در اختیار دارید در نظر بگیرید. برای محیط های کوچک چیدن مبل های با نفرات بالا مثلا چیدن مبل 7 نفره می تواند یک چالش جدی باشد. 

در فضاهای کوچک، کاناپه 3 نفره رو به روی تلویزیون قرار می گیرد. مبل های تک نفره نیز رو به روی هم قرار می گیرد. مبل کلاسیک استیل در برابر با مبل راحتی فضای بیشتری را در اختیار می گیرد؛ به همین علت است که از مبل های راحتی برای فضاهای کوچک مناسب تر استفاده می شود. همچنین برخی از مدل های مبل چستر یا مبل مدرن نیز می تواند برای فضاهای کوچک مناسب باشد. 

انواع چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک

چیدمان گرد مبل برای فضاهای کوچک

چیدن مبلمان به صورتی ردیفی در کنار دیوار برای فضاهای کوچک چندان مناسب نیست. در صورتی که عرض کافی وجود نداشته باشد، در فضاهای مربعی چیدمان گرد، باعث می شود که افراد راحت تر با یکدیگر ارتباط داشته باشند. این شیوه چیدمان زیبایی خاصی را به فضا بدهد.

استفاده از مبل های تکی بدون دسته در فضاهای کوچک

از آنجایی که مبل های تک نفره دسته ندارند، در هر صورت امکان چیدن وجود دارد. همچنین با توجه به اینکه مبل ها دسته ندارد، فضای کمتری را می گیرند و برای رفت و آمد مشکلی ایجاد نمی کنند. روش بهتر این است که مبل های تکی را به صورت گرد در اطراف میز وسط قرار دهید. میز وسط نقش نقطه کانونی را دارد.

استفاده از نیمکت به جای مبل های تک نفره

در صورتی که مبلمان از دو کاناپه بزرگ 2 و 3 نفره تشکیل شده است، بهتر است که به جای استفاده از مبل ها تک نفره در کنار آنها نیز می توانید از نیمکت های کوچک استفاده کنید.

در فضای مربعی و مسطتیلی کوچک، مبل های را در اطراف نقطه کانونی بچینید!

چیدمان مبل راحتی در فضای کوچکی که به صورت مربع و یا مسطتیلی است، بهتر است در اطراف شومینه و یا تلویزیون باشد. در حقیقت شومینه و یا تلویزیون به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته می شود. در طراحی دکوراسیون داخلی می تواند هر وسیله دیگری به عنوان نقطه کانونی انتخاب می شود.

چیدن مبل راحتی در منازل آپارتمانی

استفاده از سه قطعه مبل در فضای کوچک مربعی

یکی از بهترین مدل های چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک، مربعی استفاده از سه قطعه مبل است. برای این اتاق باید بزرگ ترین مبل در یک سمت اتاق قرار دارد. در دو طرف این مبل میزعسلی قرار دارد و در مقابل آن 2 الی 3 میز تکی کوچک قرار می گیرد. در فضای وسط جایی برای میز باریک باز می شود. 

چیدمان مبل سه قطعه ای در فضای کوچک مسطتیلی

در صورتی که فضای پذیرایی و یا نشیمن مستطیلی کوچک است، مناسب تر است که از کاناپه های 2 و یا 3 نفره رو به روی هم قرار می گیرد. در سمت راست آنها دو صندلی تک نفره و در سمت چپ نیز یک مبل یک نفره وجود دارد.

اگر از قرینه سازی برای چیدمان استفاده کنید می توانید به جذابیت فضای داخلی خود کمک کنید. در قسمت مرکز از مبل های مستطیل و باریک استفاده می شود که فضای کمتری را می گیرد. کنار مبل های دو نفره می توان از میز عسلی استفاده کرد.

نکات مهمی که باید در چیدمان مبل در فضای کوچک در نظر بگیرید!

اگر منزل شما به صورت مسطتیلی شکل و کوچک است، نباید ذهن خود را درگیر چیدن وسایل کنید، شما می توانید از روش هایی که در این مقاله از فروشگاه اینترنتی سایادکور گفته شده، میز تلویزیون را به عنوان نقطه کانونی در نظر بگیرید و دیوار رو به روی آن را به یک مبل راحتی بزرگ اختصاص دهید. در صورتی که فضای کافی دارد، فضا یک و یا دو مبل تک نفره را به صورت زاویه دار بگذارید تا همه افراد منزل بتوانند از فضا استفاده کنند و به راحتی تلویزیون تماشا کنند.

نکات مهم برای چیدن مبل در فضای کوچک

برای پیدا کردن بهترین حالت برای مبلمان فضای کوچک سعی کنید که چندین روش را برای چیدن انتخاب کنید و ببینید که کدام برای منزل شما بهتر است. چیدمان مبل در فضای کوچک باید به صورتی باشد که در آن احساس راحتی کنید.

یکی دیگر از مواردی که باید در چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک باید به آن توجه کنید، تعادل در فضا است. در حقیقت مبلمان و مابقی وسایل دکوراسیون داخلی خود را به گونه ای انتخاب کنید که ابعاد آنها متناسب با فضای داخلی شما باشد. رعایت کردن این نکته باعث می شود که فضای منزل شما بزرگتر دیده شود. 

سخن نهایی :

چیدمان اصولی و درست مبلمان در فضای داخلی باید به صورتی باشد، علاوه بر اینکه فضا زیبا و جذاب به نظر می رسد. چیدمان مبل فضای کوچک با فضای بزرگ و دلباز فرق دارد. در فضاهای کوچک باید مبلمانی را خریداری کنید که زیاد جاگیر نباشد. اگر شما هم در فضای آپارتمانی و کوچک زندگی می کنید و نمی دانید که چه مدل مبلی برای دکوراسیون و منزل خود انتخاب کنید، می توانید از مشاوران و کارشناسان سایت سایا دکور کمک بگیرید. 

شما می توانید در سایا دکور انواع مبلمان نظیر مبل ال، مبل نئوکلاسیک ، مبل ال مدرن و… و همچنین دیگر محصولات دکوراسیون مانند آینه کنسول جدید و… را با قیمتی مناسب و باکیفیتی بینظیر تهیه کنید. 

مطهره نسیمی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *