چیدمان مبل 8 نفره

مبل 8 نفره
5/5 - (1 امتیاز)
محصولات پیشنهادی
راحتی چستر آوانگارد 1

مبل راحتی چستر آوانگارد

تومان42,000,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

بایدها و نبایدها در چیدمان مبل 8 نفره

خرید مبل تنها یک گام در داشتن دکوراسیونی جذاب و ایده‌آل است. قدم بعدی و مهم‌تر آن، چیدمان مبل در فضا است. مبل‌ها باید به‌گونه‌ای چیده شوند که هماهنگی لازم با فضا را داشته باشند و از طرفی، فضای زیادی اشغال نکنند. اگر می‌خواهید بهترین نکات در زمان چیدمان مبل 8 نفره را بدانید، تا انتها در سایا دکور با ما همراه باشید.

مبل‌های 8 نفره انواع مختلفی دارد. به‌عنوان نمونه می‌تواند به‌صورت دو کاناپه دونفره، دو مبل تکی مهمان و دو مبل تکی میزبان تولید شود یا یک کاناپه سه‌نفره، یک کاناپه دونفره، دو مبل تکی مهمان و یک مبل تکی میزبان داشته باشد. برخی مدل‌ها نیز خاص‌تر هستند و مبل 8 نفره در آن‌ها از دو کاناپه سه‌نفره و دو مبل تکی تشکیل شده است. آنچه در زمان خرید و انتخاب مبل 8 نفره مهم است، توجه به نیاز شما و نوع کاربرد مبل دارد. شما می توانید خرید مبل ال و یا خرید مبل چستر هشت نفره را انجام دهید و به راحتی با استفاده از نکات زیر مبل خود را به زیبایی چیدمان کنید. 

محصولات پیشنهادی
راحتی ایساتیس 1

مبل راحتی ایساتیس

تومان32,400,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

مهم‌ترین نکات در زمان چیدمان مبل 8 نفره

چیدمان مبل 8 نفره باید باتوجه‌به فضای موجود و سلیقه شما صورت بگیرد. فراموش نکنید که مبل‌ها نه‌تنها عضو اصلی دکوراسیون هستند؛ بلکه به‌عنوان نماد شادابی و آرامش افراد خانواده درنظرگرفته می‌شوند. به همین دلیل باید در چیدمان آن‌ها نهایت دقت و سلیقه را به‌خرج دهید.

 • پیداکردن نقطه کانونی منزل

نقطه ‌کانونی فضایی است که بیشترین توجه افراد را به خود جلب می‌کند. در گذشته که خانه‌ها بزرگ بودند، تلویزیون و فضای جلوی آن به‌عنوان نقطه‌ کانونی در نظرگرفته می‌شد، اما امروزه که متراژ خانه‌ها پایین است، فضای نشیمن نقطه‌ کانونی منزل است. بهترین چیدمان مبل 8 نفره حول این نقطه است. به‌عنوان‌مثال چیدن مبلمان در کنار دیواری با طراحی خاص، می‌تواند جلوه دکوراسیون را چندبرابر کند.

 • مبل را به دیوار نچسبانید

یکی از مهم‌ترین بایدها در زمان چیدمان مبل 8 نفره، نچسباندن مبل‌ها به دیوار است. وجود فاصله بین مبل و دیوار می‌تواند فضای منزل شما را بزرگ‌تر نشان دهد. نچسباندن مبل به دیوار در برخی نقاط منزل می‌تواند به‌عنوان یک پارتیشن‌بندی جذاب برای فضا هم باشد.

نحوه چیدن مبل 8 نفره

 • مبل‌ها را به‌صورت L یا U بچینید

چیدمان مبل 8 نفره به‌صورت L یا U می‌تواند فضای صمیمی‌تری برای افراد خانواده ایجاد کند. علاوه بر این، این مدل چیدمان برای دورهمی‌های خانوادگی یا دوستانه مناسب‌تر است. اگر فضای بزرگی در اختیار دارید، بهتر است از 2 دست مبل استفاده کنید.

چیدمان مبل 8 نفره

 • اصل تعادل را فراموش نکنید

یکی از مهم‌ترین نکات در زمان چیدن مبل‌ها، برقراری تعادل در میان آن‌ها است. به‌عنوان‌مثال هیچ‌گاه نباید مبل‌های بزرگ همگی در یک طرف و مبل‌های تک‌نفره و کوچک در طرف دیگر قرار گیرند. بهترین چیدمان برای مبل‌ها به این صورت است که مبل‌های کوچک در میان یا اطراف مبل‌های بزرگ قرار بگیرند. علاوه بر این باید مبلمان را به‌صورت مساوی در فضای خانه پخش کنید تا تمرکز تنها بر یک بخش خانه نباشد.

 • مبل را با فرش مناسب ست کنید

نحوه چیدمان مبل 8 نفره شما باید متناسب با فرش انجام شود. اگر مبل‌ها را به‌گونه‌ای بچینید که قسمتی از پایه‌های مبل روی فرش قرار بگیرد، هماهنگی دکوراسیون از بین می‌رود. شما می‌توانید مبل‌ها را به شکل یک مستطیل حول یک میز مرکزی قرار دهید و یک فرش کوچک را زیر میز پهن کنید. فراموش نکنید که فرش باید در مرکز مبلمان قرار بگیرد.

 • هرگز مبلمان خود را قرینه نچینید

اصل قرینه چیدن مبل‌ها سال‌ها است که ازمدافتاده؛ زیرا احساس یکنواختی و کسلی به ‌همراه می‌آورد و جلوه زیبایی در محیط ندارد. بهتر است مبل 8 نفره خود را به‌گونه‌ای در فضا قرار دهید که در کنار یک مبل بزرگ، یک میز عسلی و بعد از آن یک مبل تک‌نفره قرار بگیرد.

چیدمان مبل هشت نفره

عدم استفاده از اصل قرینگی در چیدمان مبل 8 نفره

 • در چیدمان مبل خلاقیت به خرج دهید

با انتخاب و خرید مبل 8 نفره، دست شما برای چیدمان آن باز است. حتماً نیاز نیست که مبل‌ها را نزدیک به هم بچینید؛ بلکه می‌توانید با کمی خلاقیت، آن را به 2 دست مبل 4 نفره تبدیل کرده و در فضاهای مختلف منزل از آن استفاده کنید. علاوه بر این می‌توانید مبل‌های تکی را روبه‌روی هم قرار دهید و در میان آن یک میز جذاب چوبی بگذارید تا برای مطالعه یا صرف یک فنجان چای مناسب شود.

 • کنج‌های دیوار را هم در نظر بگیرید

کنج‌های دیوار بهترین مکان برای قراردادن مبل‌های L شکل هستند. پیداکردن یکی از کنج‌های دیوار اتاق نشیمن و قرار دادن بخش بزرگی از مبل 8 نفره در آن، می‌تواند به بهبود فضا و بزرگ‌تر نشان‌دادن آن کمک کند. شما می‌توانید دیواری که طول بیشتری دارد را برای مبل‌های سه‌نفره و دیواری که طول کمتری دارد را برای مبل‌های تک‌نفره یا دونفره در نظر بگیرید.

 • برای دورهمی‌های خود فضای گفت‌وگو ایجاد کنید

بهترین چیدمان مبل 8 نفره در اتاق نشیمن باید به‌گونه‌ای باشد که افراد بتوانند به‌راحتی و بدون گردن ‌درد با یکدیگر سخن بگویند و چشم ‌در چشم هم باشند. اگر فضای بزرگی دارید، می‌توانید چندین فضا برای گفت‌وگو ایجاد کرده و از آن‌ها استفاده نمایید.

 • مبل را جلوی پریز برق قرار ندهید

مبل‌ها باید با فاصله مناسبی از پریز برق چیده شوند تا دسترسی به پریزهای برق محدود نشود. امروزه اکثر لوازم مورداستفاده در منازل با برق، کار می‌کنند و تمامی پریزهای برق منزل کاربرد دارند. اگر هم ناچار به قراردادن مبل در مقابل پریز برق هستید، بهتر است کمی فاصله بین مبل و پریز قرار دهید.

محصولات پیشنهادی
راحتی آیسل 1

مبل راحتی آیسل

تومان31,000,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

چیدمان مبل 8 نفره نسبت به میز ناهارخوری

در زمان چیدمان مبل 8 نفره از هماهنگی و تناسب آن با میز ناهارخوری فراموش نکنید. شما می‌توانید چیدمان را از میز ناهارخوری آغاز کرده و بعد از آن یکی از مبل‌های سه‌نفره را پشت به میز نهارخوری خود قرار دهید. این بهترین و خلاقانه‌ترین چیدمان برای مبل است.

محصولات پیشنهادی
تلویزیون سناتور 2 jpg

میز تلویزیون سناتور

تومان6,900,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

قرار دادن مبل جلو پنجره اشتباه است

قراردادن مبلمان در جلوی پنجره‌ها یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی است که می‌توانید در زمان چیدمان مبل 8 نفره مرتکب شوید. این کار جلوی ورود نور به منزل را می‌گیرد و شما را از نور طبیعی بی‌بهره می‌سازد. با قراردادن مبل جلوی پنجره، شما مجبور هستید از وسایل نورپردازی بیشتری استفاده کنید که در این‌ صورت هزینه‌های برق مصرفی شما افزایش می‌یابد. 

طرز چیدمان مبل 8 نفره

محصولات پیشنهادی
راحتی پارادایس 1

مبل راحتی پارادایس

تومان44,500,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

4 اصل مهم در زمان چیدن مبلمان 8 نفره

اگر با مطالعه موارد یاد شده، ایده‌های ناب و جذابی در خصوص چیدمان مبل 8 نفره به ذهن شما خطور کرد، بهتر است آن را نگه دارید و موارد زیر را هم مطالعه کنید تا بتوانید بهترین چیدمان مبل را برای منزل خود با هر متراژی انجام دهید.

 1. انتخاب مکان مناسب برای چیدن مبل: مبل‌ها باید در محلی قرار بگیرند که بتوانیم به‌صورت بهینه از آن‌ها استفاده کنیم. این امر در منازل کوچک که متراژ کمی دارند، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. به‌عنوان‌مثال با قراردادن مبل در جلو تلویزیون می‌توانید کاربردی بهینه از آن داشته باشید.
 2. فاصله مناسب بین مبل‌ها: مبل‌ها را باید در فاصله مناسب نسبت به هم و نسبت به میز مبل قرار دهید تا فضای کافی برای رفت‌وآمد افراد فراهم شود و مزاحمتی برای سایر المان‌های منزل نداشته باشد.
 3. تراز بودن مبل‌ها: در زمان چیدمان مبل 8 نفره باید از تراز بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید تا در زمان استفاده پایه مبل‌ها لق نزند. این امر به استحکام و راحتی مبل نیز کمک می‌کند.
 4. رعایت تناسبات طولی و عرضی: در زمان چیدمان مبل باید به این نکته دقت کنید که مبل‌ها نباید خیلی کشیده به‌ نظر برسند.
محصولات پیشنهادی
راحتی پارلیک 1

مبل راحتی پارلیک

تومان32,500,000 تومانمشاهده محصول پیشنهادی

چیدمان مبل ۸ نفره راحتی

در این بخش نحوه چیدمان مبل ۸ نفره را بررسی خواهیم کرد. مدل چیدن مبل هشت نفره با چیدمان اصولی خود، می‌تواند نقش مهمی در زیبایی و تنظیم فضای منزل داشته باشد. از طریق ایده‌های خلاقانه و به روز می‌توانید از این مبل راحتی بهره‌وری کامل ببرید. این ست شامل ۲ عدد مبل سه نفره و ۲ عدد مبل تک نفره است که به صورت جفت و جور مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. چیدمان گرد، مربع و مستطیل به شکل سالن و متراژ منزل شما بستگی دارد و با توجه به فضای موجود، می‌توانید چیدمان مناسبی ایجاد کنید.

مدل چیدن مبل هشت نفره

اگر از یک چیدمان مبل راحتی 8 نفره شلوغ خودداری می‌کنید، می‌توانید مبل تک نفره را در قسمت دیگری از خانه قرار دهید. برای داشتن یک محیط کاملا زیبا و هماهنگ، بهتر است مبلمان سه نفره را در کنار تک نفره قرار دهید. اهمیت تعادل و هماهنگی در چیدمان مبل هشت نفره بسیار بالا است و باعث می‌شود تا این مبلمان همواره مرکز توجه باشد. همچنین حتما فاصله مناسبی بین مبل و دیوار را رعایت کنید تا فضای کافی برای رفت و آمد وجود داشته باشد.

نکات مهم در حین خرید مبل راحتی 8 نفره

در هنگام خرید مبل راحتی هشت نفره، به نکات مهم زیر توجه کنید:

 • انتخاب مرکز خرید معتبر: ابتدا از اینکه مرکز خریدی انتخاب می‌کنید که اعتبار و اعتماد عمومی داشته باشد، اطمینان حاصل کنید. سایت مبل میلاد با ارائه محصولات با کیفیت، محبوبیت و اعتبار بالایی کسب کرده است و گزینه خوبی برای خرید مبل است.
 • استحکام مبل: حواستان به استحکام مبل باشد، زیرا استحکام آن موثرترین عامل در طول عمر و کیفیت مبل است. از جنس چوب‌های مرغوب استفاده شده برای ساخت مبل و وزن آن نیز مهم است. حرکت دادن مبل باید بدون صدا و لرزش اضافی باشد.
 • فنر مبل: اطمینان حاصل کنید که فنرهای استفاده شده در مبل، به صورت افقی و عمودی قرار گرفته و مرغوب هستند. فنر مرغوب باعث می‌شود تا مبل فشار و وزن را به خوبی تحمل کند و از شکستن آن جلوگیری شود.
 • تشک و رویه مبل: تشک مبل از فوم پلی یورتان با کیفیت استفاده شده و رویه آن نیز از جنس پارچه کشیده شده باشد. بررسی کنید که تشک و رویه مبل ضخیم و با کیفیت باشند تا در طول زمان کیفیت خود را حفظ کنند.
 • اتصالات مبل: مراقب باشید که اتصالات مبل از چسب و پیچ مرغوب ساخته شده باشند تا مبل مقاوم و پایدار باشد.

با رعایت این نکات، می‌توانید مبل راحتی هشت نفره با کیفیت و استحکام بالا را به راحتی انتخاب کرده و از آن لذت ببرید.

خرید مبل 8 نفره با کیفیت و قیمت عالی در سایا دکور

اگر از طرح‌های مبل موجود در بازار خسته شده‌اید و می‌خواهید مبلمان را بر اساس سلیقه و نحوه استفاده خود، خریداری کنید، سایا دکور بهترین مرجع برای شما است. تمامی مبلمان موجود در سایا دکور با بهره‌مندی از به‌روزترین و مدرن‌ترین نمونه‌های جهانی طراحی شده‌اند و مرغوب‌ترین مواد اولیه را دارند؛ شما در سایادکور می توانید انواع مبل مدرن، مبل نئوکلاسیک و… را تهیه کنید. بنابراین با خرید و سفارش آن‌ها می‌توانید چیدمان مبل 8 نفره را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

طراحان و کارشناسان سایا دکور در اغلب ساعات شبانه‌روز پاسخگوی سؤالات شما عزیزان هستند تا بتوانید مبلمان موردنظر خود را خریداری کنید. شما عزیزان می‌توانید با برقراری تماس با کارشناسان ما از مشاوره رایگان آن‌ها بهره‌مند شده و خریدی آسان و بدون دردسر را تجربه کنید. 

سمیرا کیان
دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
 • مریم 19 فروردین 1403 / 12:17

  ممنون بابت مقاله خوبتون
  من یه مقدار فضای خونم کوچیکه
  آیا بازم چیدمان یو برای من کاربرد داره؟

  • سمیرا کیان 20 فروردین 1403 / 11:09

   سلام مریم عزیز
   بله میتونه براتون کاربردی باشه…البته که باید چیدمان های مختلف رو چک کنیم و بهترین رو انتخاب کنین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *